Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır? Evli Mutsuz Erkek

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır? Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır gibi soruların yanıtlarını, özellikle eşi ya da sevgilisi kendisine farklı davranmaya başlayan kadınlar araştırmaya başlıyor. Bir erkeğin eşinden soğuması, aşkının bittiğini gösteriyor ve aslında bu noktada kadınlara da çok büyük görevler düşüyor.

Kendinize bakmanız, temizliğinize dikkat etmeniz, ona sizden soğumaması için sürprizler yapmanız, sevdiği şekilde davranmanız… ilişkinizi canlı tutacak faktörler arasında yer almaktadır. Ancak, bir erkeğin eşinden soğumasının işaretlerini bilmek de önemlidir.

Sizlere biraz sonra, eşinden soğuyan erkek nasıl davranır, sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır gibi soruların yanıtlarını aktaracağız. Ve eğer eşinizde ya da sevgilinizde bu belirtilerin bir kaç tanesini görüyorsanız, sizden soğuduğunu; hatta ayrılmak istediğini düşünebilirsiniz.

Ancak,hep büyüklerimiz der ya, bir yuvayı kurmak zor; yıkmak kolaydır. Her biten evlilikte gökyüzü titrermiş. Hele bir de arada çocuklarınız varsa… Bu nedenle biraz gözü açık olmalı ve eşinizi elinizde tutmalı, bir erkeğin eşinden soğumasını engellemelisiniz. Ama işte bir erkeğin eşinden soğumasının işaretleri.

Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır? Bu sorunun yanıtlarını maddeler halinde paylaşacağız. Ancak şunu belirtelim: Algıladığınız her soğuma davranışı bazen soğumayı işaret etmeyebilir. Yaşadığınız dönem evliliğiniz için bir geçiş dönemi niteliğinde olabilir. Dolayısı ile ilk işiniz bu dönemi sorunsuzca atlatmaya çalışmak olmalıdır.

İşte maddeler halinde eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?

• İlk zamanlar çok ilgili olan eş bir anda ilgisini azaltmış ise bu durum onun soğumasının habercisi olabilir.

• Bir zamanlar fiziksel birliktelik düşkünü olan adam artık bunu eskisi kadar istemiyor olabilir.

• Arkadaş toplantılarında eşiyle sohbetten ve hatta ona bakmaktan dahi kaçınır.

• Eskiden eşini güldürüp eğlendirme çabaları artık eskisi kadar fazla değildir.

Bir Erkeğin Eşinden Soğumasının İşaretleri

Bir erkeğin eşinden soğumasının işaretleri maddeler halinde şu şekildedir:

• Türk erkekleri genellikle, “Seni Seviyorum” cümlesini sık kullanmaz. Seni seviyorum demenin farklı yolları sanki erkekler tarafından bulunmaktadır. Ama bu, sizi sevmedikleri anlamını da taşımaz. Davranışları ile diğer sözleri ile erkekler sevgilerini, aşk ve size duydukları hayranlıklarını rahatlıkla dile getirebilirler.

Hem de sık sık… Eşiniz ya da sevgiliniz bunu yeterli sıklıkta yapmıyorsa, sizden soğumaya başladığını düşünebilirsiniz.

• Bir erkeğin eşinden soğumasının bir diğer belirtisi de onun diğer kadınlara yönelik olarak yapmış olduğu yorumlardır. Her insan, televizyonda gördüğü bir kadının güzel olduğundan, ilgi çekiciliğinden söz edebilir. Ama eşiniz ya da sevgiliniz, bir başka kadın hakkında, sizin yanınızda yapmaması gereken yorumları rahat bir şekilde yapabiliyorsa, o ilişkide eşinizin gözü ne yazık ki dışarı kaymaya başlamış demektir.

• Eşiniz önceden sizi anlamaya çalışıyor; sizi güldürmek için çaba sarf ediyor olabilir. Ama sonrasında, sizinle konuşmak istemeyen bir adam halini aldıysa, o espirili, anlayışlı adamın yerini hiç tanımadığınız biri aldıysa, bu onun artık sizden sıkılmış olabileceğinin açık göstergeleri arasında yer almaktadır.

Yeniden ilgisini çekebilmek ise size kalmış. Ama şöyle de bir durum var ki bir ölüyü canlandırmak kolay değildir; mümkünse öldürmeyin.

• Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır, sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorularının yanıtlarını bulmaya devam ederken, önemli bir diğer noktanın da beden dili işaretleri olduğunu belirtmeliyiz. Otururken sizden uzakta olması, kollarını kapatması, ortamdaki diğer şeylerle ilgilenip, konuşurken sizinle göz teması kurmaması… sizden soğuduğunun önemli işaretleri arasında yer almaktadır.

Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?
Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

• Herkes sizin kadar dakik olamaz. Bir erkeğin eşinden soğumasının işaretleri arasında, buluşmalarınızı unutması ya da zamanında gelmemesi de yer almaktadır. Herkes bazı nedenlerden dolayı buluşacağı yere geç gelebilir. Trafiğe takılır, arabası arıza yapar, hava şartlarına yenik düşer… Ama bir de bir kaç kere üst üste buluşacağınızı unutmuş ise artık sizin de onu unutmanızın zamanı gelmiş demektir.

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

• Her birimiz eşimiz ya da sevgilimizle arkadaş olmak isteriz. Bu aslında ilişkinin devamlılığı açısından da önemli ve olması gereken bir şeydir. Ancak buna ek olarak, sevgiliniz ya da eşinizle aranızda bir bağ da vardır; sevgi bağı… Eğer bu bağı yok sayıp, sadece arkadaşlarına davrandığı gibi davranıyorsa, bir sorun, sıkıntı var demektir. Sizi bir arkadaşı olarak görüyor olma ihtimali oldukça yüksektir.

Eşinden soğuyan erkek nasıl belli olur? Onu takip edin… Sosyal medyada, Facebook, Twitter gibi platformlarda ne kadar zaman geçiriyor? Önceden daha mı az zaman geçiriyordu? Peki yeni arkadaşlarının daha çoğu kadın mı? Neler paylaşıyor? İyi bir gözlemci olursanız, eşiniz ya da sevgilinizin yeni bir arayış içerisinde olduğunu algılamanız zor olmayacaktır.

• Bir erkek, bir kadından soğumaya başladı ise bunu fiziksel kusurlarını öne sürerek ifade etmeye çalışır. Örneğin kilonuza ya da giyim tarzınıza daha önce laf etmeyen adam, şimdilerde bir eleştiri yağmuruna tutuyorsa, bir sıkıntının olduğunu gösteren en önemli işaretler arasında bu da yer almaktadır.

Elbette sizden isteklerini dile getirebilir. Siz de ona uyum sağlayabilirsiniz. Ama eğer sizde herhangi bir değişiklik yoksa ama değişen o ise soğumalar başlamış demektir.

• Sizinle birlikte olmak istemeyen ya da birlikteliğiniz sırasında, sıradan bir birliktelik yaşayan, bitse de uyusak modunda olan eşiniz de sizden soğumuş demektir. Her zaman sizinle birlikte olmak isterken, bu isteksizliğin bir nedeni olmalı öyle değil mi? Hele ki erkeğin, birlikte olmak istememesi garip değil mi? Doğaları buna izin vermez.

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır? Bir erkeğin eşinden soğumasının bir diğer göstergesi de hakaret etmesi ve aşağılaması ki bir insan bunu düşmanına dahi yapmamalıdır. Yani en hafifletici olmayan sebep diyebiliriz. Bunu yapan erkek kafasında sizi ve ilişkinizi çoktan bitirmiş, muhtemelen sizin kendisinden ayrılmanız için zemin hazırlıyor demektir.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından soğuyan erkek belirtileri hakkında bilgileri daha önce, soğuyan erkek belirtileri başlıklı yazımızda da sizlerle paylaştık. Ancak bir kaç madde ile burada da bahsetmek istiyoruz.

Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır
Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

• Her şeyin öncesinde size karşı duygusal olarak açık olmayan eşinizin sizden soğuduğunu düşünebilirsiniz. Bir arkadaşıyla yaşadığı problem, aslında sizinle paylaşabileceği çok basit bir sorundur. Bunu bile yapamıyorsa, sizinle arasındaki duygusal bağda bir problem var demektir.

• Belirtiler arasında yer alan bir diğer unsur da sizin dile getirdiğiniz duyguları kaale almamasıdır. Savunmasız bir şekilde, ona karşı açık olduğunuzu hissettirerek, yaşadığınız bir olayı ona anlatın. Eğer konuşmayı erteliyorsa, sizi duymazdan geliyorsa ya da anlattıklarınızı önemsemiyorsa da size karşı duygularında azalma olduğunu hissedebilirsiniz.

• Size geçmişleri ile ilgili bilgi vermekten kaçınan erkeklerin de sizden soğuduklarını düşünebilirsiniz. Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında en tipik olanlardan bir tanesidir geçmişten anılar paylaşmamak…

• Size şaka yapar; alaycı tavırlar sergilerler. Aslında her şakada bir gerçek payı vardır. Ve emin olun bu şekilde davranarak aranızdaki her şeyi silip attıklarını size açıkça göstermiş olurlar.

Soğuyan Bir Erkek Nasıl Davranır?

Soğuyan bir erkek nasıl davranır, pek çok kadın tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Karısından soğuyan erkek belirtileri sanki bu sorunun yanıtı ile birlikte daha çok netlik kazanacak gibi. O halde biraz da bir erkeğin karısından soğuduğunda sergilediği davranışlardan söz edelim…

• Evliliklerde iş sorunlarının eve yansıtılması tercih edilen bir durum değildir. Ancak eşiniz bunu yapıyor, eve asık suratlı geliyor ama sebebini sizinle paylaşmıyorsa, duygusal olarak sizden uzaklaşmış demektir. Çünkü bir insan sizin eşiniz olabilir ancak aynı zamanda arkadaşınız ve dostunuzdur da…

•  Size duyguasal olarak uzak olan eşiniz, aynı zamanda sizin sorunlarınızı da görmezden geliyordur. Örneğin siz ona bir sorununuzu anlattığınızda ve savunmasız olduğunuzu ifade ettiğinizde sizi ya duymazdan gelir ya da anlamaz. Böyle bir durumla karşılaşıyorsanız sizin duygularınızı önemsemediğini düşünebilirsiniz.

• Pek çok erkeğin eşine askerlik anılarını anlattığını biliyoruz. Bu durum kendisi için önemli bir anı eşi ile paylaşmak isteyen erkeğin en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Ancak size geçmişinden söz etmeyen eşiniz burada da sizinle kendi arasına set çekmiş demektir.

Soğuyan bir erkek nasıl davranır konusunda araştırma yaparken biraz da partnerinizi yakından tanıyor olmanız gerekmektedir. Bu şekilde onun farklı davranışlarını daha kolay gözlemleyebilirsiniz.

Eşinden Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır?

Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtları da yine karısından soğuyan erkek belirtileri hakkında size bilgi verir. Diyelim ki eşiniz iş yerinden terfi bekliyor. Ancak beklediği terfi patronu tarafından ona verilmedi. Bu durumda üzüntü ya da sinir hissetmesi gerekir değil mi?

Ancak eşiniz bu durumdan size gülerek, konu ile dalga geçerek ya da olayı şakaya vurarak anlatıyorsa, bu durum arada bir problemin var olduğunu açık şekilde ifade etmektedir. Duygularının gerçek halini size değil de kime anlatacak? Sorunlarını kiminle paylaşacak öyle değil mi?

• Eşinizin sizden soğuduğunu anlamanın bir diğer yolu da planlarını sizin yerinize arkadaşları ile yapmayı seçmeleridir. Hafta sonunu birlikte geçirmek istemeniz doğaldır. Arada bir arkadaşlarınızla da olabilirsinz. Ancak her hafta yanınıza başka bir çifti alarak pikniğe gitmek, onun sizden soğuduğunu ifade etmektedir.

Bir İlişkide Sıkılan Erkek Nasıl Davranır?

• Bir ilişkide sıkılan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtları arasında size, kendisini ulaşılmaz hissettirmeye çaışması da yer alıyor. Mesela ona mesaj atıyorsunuz; size geç dönüyor. Arıyorsunuz telefonunuzu meşgule atıyor… Aynı ortamda bile aranıza mesafe koyuyor. Bu adam sizi muhtemelen hayalet gibi görüyordur.

• Sizden soğumuş bir adam, sizinle bir sohbetin ortasında,duygusal yakınlığı geri planaitip fiziksel yakınlık kurmak isteyebilir. Bu noktada sohbeti keser ve sohbet fiziksel bir birlikteliğe doğru akar. Bu durum zaten erkeklerin içgüdüleri ile alakalıdır. Siz ya da bir başkası çok bir şey fark etmez.

• Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında ilişki için çaba sarf etmemek de yer alıyor. Bunu anlamak için biraz düşünün: randevularınızı hep mi siz planlıyorsunuz? Romantik akşamlar sizin eseriniz mi? O halde sizden soğuduğunu düşünmekte haksız değilsiniz.

Evli Mutsuz Erkek Nasıl Davranır?

Evli mutsuz erkek nasıl davranır sorusunu sorduğumuzda aklımıza Demet Akalın’ın Evli Mutlu Çocuklu şarkısı geliyor. Ve aslında bütün kadın ve erkeklerin evlilikten bunu umduklarını biliyoruz. Pek çok evlilik bu hayallerle başlıyor. Ancak sonrasında insanların umduğu gibi gelişmeyen olaylar mutsuzluğa ve hatta bitişlere neden olabiliyor.

Hayaller ve hayatlar… dedikleri şey bu olsagerek. Ve bu durumu yaşayan bir erkek kendini bir şekilde belli ediyor. Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını artık biliyorsunuz. Peki ya evli mutsuz erkek nasıl davranır? Biraz da bu konuda bilgi sahibi olalım dilerseniz… MaviBoncugum.Com içerisinde konuyu daha detaylı inceleyebileceğinizi de hatırlatalım…

• Her erkeğin olaylara verdiği tepki farklıdır.Ancak erkekler genellikle evliliklerindeki mutsuzluktan ailelerindeki ve arkadaşları arasındaki yakın buldukları kişilere bahsederler. Siz de aynı kişilere yakınsanız bu konu hakkında onlardan bilgi alabilirsiniz.Fakat bazen de bu kişiler arada kalmamak ya da sizi üzmemek için bildiklerini anlatmayabilirler.

• Eşinizi evde ve arkadaşlarıyla birlikteyken takip edin. Evdeyken modu düşük olan eşinizin arkadaşları ya da ailesi ile birlikteyken keyfi yerindeyse, evliliğinizde mutlu olmadığını düşünebilirsiniz. Tanıştığınızda enerjisi yüksek olan adam artık daha düşük enerjiye sahip ise de mutsuz olduğunu kolayca anlarsınız.Gözlem yapmanıza bile gerek kalmaz.

• Bazı şeyleri sizi kırmamak adına zorla yapıyor olması da onun mutsuz olduğunun en belirleyici özellikleri arasında yer alır. Sadece sizi kırmamak için düzenlediğiniz organizasyona geliyorancak hareketleri ile mutsuzluğunu yansıtıyorsa,muhtemelen size durumu anlatmakta zorlanıyordur. Ve aileniz için tehlike çanlarının çaldığını düşünebilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.