Eşinden Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır

Eşinden Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır

Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır? Evliliklerde kadınların aklını yiyip bitiren en önemli sorulardan bir tanesidir bu. Daha önce, eşinden soğuyan erkek nasıl davranır başlıklı konumuz ile aslında erkeklerin ayrılığa dair verdikleri küçük sinyalleri sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise artık soğumanın da bir adım ötesine geçerek erkeklerin ayrılık sinyallerinden söz edeceğiz. Erkeklerin ayrılık nedenlerini de ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Bir yuva ne zorluklarla kuruluyor değil mi? Belki aileniz istemediği halde evliliğe karar veriyor;belki de bir dünya borç ile evleniyor, geçim sıkıntısı çekiyorsunuz. Ama sonra bir bakmışsınız ki ayrılık kapıda… Kimsenin yaşamasını istemeyeceğiniz bu durumu siz de yaşamamak için öncelikli olarak erkeklerin ayrılık nedenlerini ortadan kaldırmaya çalışın. Sonrasında da erkeklerin ayrılık nedenlerinin size dair olanlarını yok edin. Tabi yuvanızda gözünüz varsa…

Erkeklerin Ayrılık Nedenleri

Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarına geçmeden önce erkeklerin ayrılık nedenlerini sizlere aktarmak istedik. Aslında genel olarak bakıldığında bu nedenlerin ardı arkası kesilmez; hele bir de işin içine bahane bulma isteği de girmişse durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alır. Peki erkekler neden ayrılmak ister?

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden ilki sevgi eksikliğidir. Sevgi insana her şeyi yok saydırır; sorunların üstünü örter belki ama sevgi yoksa, hiç bir erkek, her şey yolundaymış gibi davranıp sorunların üstünü örtmez. Aynı şeyi, eşinin sevgisinin bittiğini hissettiği an da yapar. Yani aslında diyebiliriz ki: bir evliliği ayakta tutan en önemli şeydir sevgi. Eksikliği ise erkeklerin ayrılık nedenlerinden biri…

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri de üçüncü kişidir. Bir erkek bir başka kadını seviyorsa ya eşini aldatır ya da evliliğini bitirme kararı alır. Aldatılıp her gün acı çekmektense, ayrılıp bir kere, belki uzun süreli bir acı çekmek ise daha mantıklı gibi görünüyor. Tabi burada eşinizin ne kadar dürüst olduğu önemli…
Erkeklerin Ayrılık Nedenleri

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri ise uzun süreli ilişki yaşayamamaları. Bu erkeklerin bağlanma korkuları vardır ya da çok çabuk sıkılırlar. Bu gibi durumlarda aslında kendini bilen ve hiç evlenmeyen erkekler tercih sebebidir ama evlenmiş ise muhtemelen monotonluktan sıkıldığı için ayrılmak isteyecektir.

■ Erkekleri evliliğe bağlı kılan en önemli şeylerden biri de cinselliktir. Bunu sadece bir görevmiş gibi yapan, sıradanlıktan bir türlü kurtulamayan kadınlar, eşlerinin evlilikten sıkılması ve ayrılmak istemelerine neden olurlar. Dolayısı ile kurallarınız varsa bir an önce kurtulun.

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri de çapkınlık istekleri ki bu durum genellikle farklı kadınlarla birlikte olmak isteyen, genç yaşta evlenmiş erkeklerden kaynaklanıyor. Ve sizin yapabileceğiniz tek şey onu monoton şeylerden uzak tutmak.

Erkek Eşinden Neden Ayrılmak İster?

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri de kadının sürekli eşini kontrol etme çabasıdır. Nereye gittiğini öğrenmek isteyen; yapacağı her şeyi söylemeye çalışan, telefon ve özel eşyalarını karıştıran kadınlar, erkekler tarafından kesinlikle tercih edilmezler.

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri de kadının aldatmasıdır. Kendileri aldattığında karşı taraftan affedilmeyi bekleyen erkekler, kadının aldatması durumunda affetmeyi değil, ayrılmayı tercih ederler.

■ Bazı erkekler sevgiliyken, evlilikten kaçmaları dolayısı ile ayrılmak isterken, bazı erkekler de evliliğin çocuk aşamasına geldiklerini düşündükleri an ayrılığa yol alırlar. Bunu biliyorsanız, eşinizi çocuk konusunda zorlamamaya çalışmalısınız.

■ Dedik ya, erkeklerin ayrılık nedenleri saymakla bitmiyor. Hani sevgi her şeyin üstesinden geliyor dedik ya;anlaşmazlık çoksa bazen sevgi bile her şeyin üstesinden gelemiyor. Dolayısı ile mutlu bir evlilik için ortak zevklere sahip olmak ve iyi arkadaş olmak da gerekiyor.

■ Maddi sıkıntılar ve evine, eşine; ama her şeyin öncesinde de kendine yetemeyeceğini düşünen erkekler de eşlerinden ayrılma yoluna gidiyor.

■ Özgürlüğünü kaybetmek de erkeklerin ayrılık nedenleri arasında yer almaktadır. Eşinizin her planına dahil olmaya çalışıyor, arkadaşlarına müdahale ediyorsanız, unutmayın ki bu erkeklerin ayrılık nedenlerindendir.

■ Erkeklerin ayrılık nedenlerinden bir diğeri de kadınların dağ gibi biriken hatalarıdır. Sürekli ailesini eleştiren, temizlik anlayışından yoksun, farklı fikirleri benimseyen… kadınlarla ilişkisinin uzun süre devam edemeyeceğini bilen erkekler eşlerinden ayrılmayı tercih edebilirler.

Erkeklerin Ayrılık Sinyalleri

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını bildiğimize göre, eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını almanın da zamanı gelmiş demektir. Hiç bir kadın erkeklerin ayrılık sinyallerini almak istemez ama, olur da bu işaretleri alırsanız, biraz toparlanma zamanınız gelmiş demektir. Peki eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır?

■ Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun ilk yanıtı, erkeklerin ayrılık sinyallerinden ilki daha az görüşmektir. Size daha az zaman ayırıyorsa ancak hayatında buna neden olacak bir değişim söz konusu değilse, sizden ayrılmak istiyor olabilir. Öncelikleri arasında artık siz yoksunuzdur. Arkadaşları ya da bir başka kadın da olabilir. Ancak bu durumun iş yoğunluğundan kaynaklamasına tavır yapmamalısınız.

■ Erkeklerin hitap şekilleri, onların size karşı tavırları hakkında büyük sinyaller verir. Size her zaman aşkım, bebeğim diyen adam bir anda adınızla hitap etmeye başladıysa bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Buna bir de aranızda hiç sorun olmayan şeylerin artık tartışma yaratmaya başlaması eklenirse, ayrılık çanları çalıyor olabilir.

■ Erkeklerin ayrılık sinyallerinden bir diğeri ise artık tartışmaların ortasında size rest çekiyor olmalarıdır. Şöyle ki: eğer size, Ayrılalım o zaman, kapı orda, ne istersen onu yap… gibi şeyler söylemeye başladıysa aklında ayrılık var demektir ve siz de sessiz kalırsanız daha çok üstünüze gelecektir. Ona bu izni sakın vermeyin.
Eşinden Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır?

■ Evliliğinizin ilk dönemlerinde yaptığı her şeyden sizi haberdar eden bir erkek, sonrasında kafasına göre hareket etmeye başlıyorsa bir problem var demektir. İlk zamanlarda da bu şekildeyse sorun yok. Ama davranışları değişen erkekler her zaman bir şeyler anlatmaya çalışıyorlardır ki bu durum ayrılık habercisi olabilir.

■ Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarından sonuncusu ise gelecek planları yapmıyor olmasıdır. Hatta siz gelecekle ilgili bir şeyden bahsettiğinizde gerilir ve konuyu değiştirir. Çünkü sizinle bir gelecek düşünmüyordur.

Erkeği Ayrılıktan Vazgeçirme

Erkeklerin ayrılık nedenlerini ve erkeklerin ayrılık sinyallerini artık bildiğinize göre, şimdi artık onsuz kalmak istemiyorsanız erkeği ayrılıktan vazgeçirme hakkında bilgi sahibi olmanızın zamanı gelmiş demektir. Peki neler yapabilirsiniz?

■ Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtları arasında yer alan sinyalleri iyi gözlemleyin ve ayrılmak istemiyorsanız bir an önce işe koyulmanız gerektiğini unutmayın. İş işten geçtikten sonra çabalamanızın bir anlamı kalmayacaktır.

■ İlk olarak sakin olun ve erkeği ayrılıktan vazgeçirmeye yönelik neler yapabileceğinizi değerlendirin. Bunun için neden sizden ayrılmak istediğini anlamanız gerekiyor. Siz anlamazsanız kimse anlamaz. Peki bu durumu düzeltmek için neler yapabilirsiniz? Sakin ama hızlı bir şekilde değerlendirin.

■ Neden ayrılmanız konusunda kararlı olduğunu ve nasıl düzeltebileceğinizi artık bildiğinize göre, şu aşamada değerlendirmeniz gereken şey: evliliğinizin bu denli çabaya değip değmediği… Biten bir ilişkiyi kurtarmak zordur malum. Buna değeceğini düşünüyorsanız çabalayın; yoksa bırakın gitsin.

■ Erkeği ayrılıktan vazgeçirme adına onu karşınıza alıp konuşun ve her ne kadar siz durum tespiti yapmış da olsanız neden bu şekilde davrandığını itiraf etmesini sağlayın. İki kişi arasındaki sorunlar dillendirilmezse, çözüme ulaşmaları gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

■ Birlikte geçirdiğiniz güzel anları önce siz hatırlayıp, sonra da ona hatırlatın. O günlere geri dönülebilir olduğunu göstermek, erkeği ayrılıktan vazgeçirme adına atabileceğiniz en önemli adımlardan biridir.

■ Erkeği ayrılıktan vazgeçirme adına ona, onu ne kadar sevdiğinizi göstermelisiniz. Bunu yaparsanız kesin çözüm uygulamış olursunuz. Unutmayın, sizin kadar onun da sevgiye ve şefkate ihtiyacı var.
Erkeği Ayrılıktan Vazgeçirme

■ Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını onda gördünüz ve erkeği ayrılıktan vazgeçirmeye yönelik her şeyi denediniz ama olmadıysa ayrılığı kabullenin. İki kişiden biri tarafından bitmiş bir ilişkiyi kurtarmak kolay değildir. Kabullenirseniz hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sizi hak eden biri ile mutlaka karşılaşırsınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.