Erkeklerin Eşlerinden Soğuma Nedenleri

Erkeklerin Eşlerinden Soğuma Nedenleri

Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri pek çok kadın tarafından merak edilir. Çünkü eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna yanıt olan davranışlar, erkekler tarafından, en olmadık zamanlarda sergilenebilir. Kadınlar da “Ben ne yaptım?” demeye başlarlar. Ancak erkeklerin eşlerinden soğuma nedenlerini öğrendiğinizde artık, en azından ben ne yaptım demeyecek ve hatalarınızın farkında olacaksınız. Bu bilgiler size kendinizi düzeltme fırsatı da verebilir elbette.

Erkekleri Eşlerinden Soğutan Dış Görünüş Hataları

Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında ilk sırada dış görünüş hataları yer alır. Kadınlar bazen, bazı şeyleri görmez; görseler de erkeklerin gözünde kötü durmadığına inanırlar. Peki söz konusu dış görünüş hataları arasında nelerden söz edebiliriz?
Erkeklerin Eşlerinden Soğuma Nedenleri

■ Kendileri yeterince kıllı olan erkeklerin, eşlerinde ise kıla hiç tahammülleri yok. Bıyıklarınız, ayak parmaklarınızın üzerindeki, belinizdeki ya da kollarınızdaki kıllar; hele favoriler kesinlikle eşlerinizin sizden soğuma nedenleri arasında ilk sırada yer alıyor. Adamlar fiziksel açıdan değil; bakımsız olduğunuz için sizden soğuyor. Aman dikkat…

■ Topuklu ayakkabı giyen kadınları daha çekici bulan erkekler, topuklu ayakkabı ile yürümeyi beceremeyen kadınların ise sadece temiz ve şık ayakkabılar giymelerini istiyor. Bununla birlikte ayakkabınızın önü açık ise tırnaklarınız mutlaka ojeli olmalı. Kısacası erkeklerin eşlerinden soğuma nedenlerinden biri de ayakkabılar.

■ Onların sizden soğumalarına neden olan dış görünüş hatalarından bir diğeri de kambur duruşunuz. Bu nedenle mutlaka dik oturmayı alışkanlık haline getirin.

■ İçinizden giydiğiniz çamaşırlarınızın, pantolonunuzun belinden görünmesine izin vermemelisiniz. Size etkileyici olur gibi gelen bu durum aslında erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında yer alıyor.

■ Dekolte giymeniz hoşlarına gider elbette ancak taşımayı bilirseniz. Biraz önden, biraz arkadan çekiştirip durduğunuz kıyafetleriniz erkekler tarafından beğenilmiyor. Bununla birlikte şeffaf askıları da sevmiyorlar; haberiniz olsun.

Erkekleri Eşlerinden Soğutan Davranış Hataları

■ Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında yer alan bir diğer faktör de yanınızdaki kişiyle kulaktan kulağa fısıldamak. Bu durum toplum içinde sadece erkekleri değil herkesi gıcıklandırır. Yanınızdaki insanlar, kendi haklarında konuşulduğunu düşünebiliyor ve bu hiç de hoş şeyler getirmiyor akla.

■ Kadınlar olarak belki dilinizin kemiği yok ve çok net olabilirsiniz. Ama erkekler duyguları hakkında konuşmaktan nefret ederler. Bununla da kalmaz ve onların duyguları hakkında sizin konuşmanızdan da hoşlanmazlar.

■ Günümüzde kadınların da trafikte erkekler kadar aktif olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak yine de bir erkeğe göre trafikte hataları genellikle kadınlar yapar. Dolayısı ile kesinlikle onların şoförlüklerini eleştirmeyin. Onlar tecrübeli şoför; bir şey yapıyorlarsa mutlaka bir nedeni vardır. Eleştirilerinizi içinizde tutun.

■ Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenlerinden bir diğeri de kıskançlık. Biliyoruz ki seven insan kıskanır. Ama erkekler bunu hem özgürlüklerinin kısıtlanması hem de kadınlardaki özgüven eksikliği olarak görüyor. Dolayısı ile onu kıskanmaktan vazgeçin.

■ Kendisini yanında rahat olunmasından her ne kadar hoşlansa da erkekler kadınların sarhoş olmasına tahammül edemiyor. Alkolü de şoförlük gibi düşünün… Fazlası sadece erkeklere özel…

■ Trip atan kadınlardan da soğuyan erkekler, onları şımarık olarak görüyor ve şımarıklığı da sadece çocuklara yakıştırıyorlar. Dolayısı ile trip atmak yerine duygularınızı açıkça ifade edin.

Erkekleri Eşlerinden Soğutan Sorular

■ Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında yer alan bir diğer şey de sorduğunuz sorular. Size göre gayet normal olsa da, benimle neden ilgilenmiyorsun dediğinizde adam bunalıyor ve kendini bunaltan kadından soğuyor.

■ Ne düşünüyorsun sorusu da sizden soğumasına neden bir diğer unsur. İçinden geçen düşünceyi okuyamayacağınıza göre, size doğru bir cevap vermek zorunda değil. Madem öyle neden soruyorsunuz?

■ Erkekler, hareketlerinden anlam çıkarılmasından da hoşlanmazlar. Sürekli diken üstünde olmayı ve her seferinde düşünerek adım atmayı, aksi halde farklı yorumlanmasını kim ister?Dolayısı ile bu ne demek şimdi gibi sorular sormayın.

■ Kilo alıp almadığınızı da ona sormayın. Siz zaten giydiğiniz kıyafetlerden ya da aynalara bakarak kilo alıp almadığınızı anlayabilecek durumdasınız. Sence kilo almış mıyım sorusu, kilonuzun eşinizin görüne batmasına dahi neden olabiliyor.

■ Karar veremediğiniz bir konuda onun fikrini sorup, sonrasında da sizi yanlış yönelttiği için ona kızmanız, erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında yeralan önemli unsurlardan. Bu yanılgıya da düşmeyin.

■ Ona psikologu gibi davranmayın. Bana anlatabilirsin demeyin mesela. Sizinle ilgili olması muhtemel bir sorunu adam sizinle nasıl paylaşsın? Anlatamaması onu daha fazla yormaktan başka bir işe yaramaz.

Erkekleri Eşlerinden Soğutan Şeyler

■ Erkekleri eşlerinden soğutan şeyler arasında çok konuşmaya da değinmeden geçmemeliyiz. Dır dır tabiri vardır ya, hiç bir erkek bunu sevmez. Haberiniz olsun.
Erkekleri Eşlerinden Soğutan Şeyler

■ Oje kullanmayı bilmiyorsanız onu da sürmeyin. Neden mi? Siz fark etmediklerini düşünseniz de erkekler bozulmuş, silinmiş, uçları çıkmış ojelerden nefret ediyor. E malum siz o ellerle yemek yapıyorsunuz. Aseton yakın arkadaşınız olmalı bu nedenle.

■ Sadece şirinlik olsun diye bebeksi konuşmalar yapıyor olabilirsiniz ama bu da erkeklerin eşlerinden soğuma nedenleri arasında yer alan bir diğer şey. Bebekken konuştuğunuz şeyler ve yaptığınız bebeklikler bırakın o yıllarda kalsın.

■ Küfür de alkol ve şoförlük gibi, erkeğe özgü şeyler arasında. Dolayısı ile küfürlü konuşmaktan, içerisinde Lan geçen kelimeler kullanmaktan vazgeçin. Erkekler hanım hanımcık kadınları daha çok beğeniyor.

■ Futbolu da bilmiş şekilde konuşmanızdan hoşlanmıyorlar. Bir takımın fanatik taraftarı dahi olsanız teknik direktörlük taslamayın. Erkekleri eşlerinden soğutan nedenlerden bir diğeri de bu çünkü.

■ Hemcinslerinizi aşağılamaktan vazgeçin. En azından bunu eşinizin yanında yapmayın. Diğer hemcinslerinizle dedikodu serbest…

Erkekleri Eşlerinden Soğutan Nedenler

■ Belki dudaklarınızı daha dolgun; belki de daha istenir göstermesi düşüncesiyle parlatıcı kullanıyorsunuz. Ama erkekler koyu renk rujlar gibi parlatıcılardan da hoşlanmıyorlar. Onlara yapış yapış geliyor. Sorsanız zaten doğal makyajdan hoşlanıyorlar. Ama makyaj yapmış bir kadına bakmaktan da kendilerini alıkoyamıyorlar. Neden mi? Etkilendikleri için değil canım; kadınlar bile bakıyor, çok abartmışlar da ondan bakıyor eşiniz de…

■ Eşinizin gözünde diğer kadınlardan farklı olduğunuz izlenimini de yaratmaya çalışmayın. O zaten sizin farklı olup olmadığınızı önceki tecrübelerine dayanarak biliyor. Siz bunu göstermeye çalışarak sadece tepki alıyorsunuz.

■ Erkeklerin eşlerinden soğuma nedenlerinden sonuncusu ise komik olmak adına yaptığınız taklitli ve şiveli konuşmalar. Siz aslında bu şekilde ortamı ısıtmıyor; aksine soğutuyorsunuz. Sadece farkında değilsiniz.

Karısından Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Erkeklerin kadınlardan soğuma nedenlerini sizlere olabildiğince detaylı şekilde aktardık. Şimdi ise artık karısından soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını almaya geldi sıra. O halde hemen bunu görebilmenizi de sağlayalım.
Karısından Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

■ Karısından soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun ilk yanıtı: yeterli sıklıkta seni seviyorum dememek ya da bunu eşine hissettirecek davranuışlar sergilememektir.

■ Eşinizin sizden soğuyup soğumadığını anlamanızın bir diğer yolu da diğer kadınlar hakkında yaptığı yorumlara dikkat etmek. Eğer eşiniz sizin yanınızda bir başka kadın hakkında, sizin duymamanız gereken yorumlar yapıyorsa, aranızdaki ilişkide sorunlar var demektir.

Beden dili yorumlamayı biliyorsanız yine sizden soğuyup soğumadığını anlayabilirsiniz. Şöyle ki, sizden uzakta oturması, ellerini kollarını siz dokunmayın, tutmayın diye kapatması dahi sizden soğuduğunun alarmlarını vermektedir.

Eşinden Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır başlıklı yazımızda da aradığınız ipuçlarını bulabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.