En Güzel Gelinlik Modelleri Arasından Gelinlik Modeli Seçmek Zordur

En Güzel Gelinlik Modelleri Arasından Gelinlik Modeli Seçmek Zordur

Her genç kızın çocukluk hayalidir bembeyaz bir gelinlik. Gelinlik modellerinin güzel ya da çirkin olması ise kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak şu bir gerçek ki, en çirkin gelinlik bile, en çirkin kıza yakışmaktadır. Gelinliğin kendisine has bir havası vardır çünkü. Ve bu hava, herkeste farklı bir duruş sergilemektedir. Her genç kız da gelinlik seçmekte zorlanmaktadır düğün arifesinde. Gelinlik modelleri oldukça güzel görünmektedir çünkü gözüne. Peki ya, gelinlik seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Gelinlik modelleri arasında tercih yapmanızı kolaylaştıracak bir öneriler listesi ile sizlerle birlikteyiz:

<

Gelinlik modelleri arasından gelinlik seçerken yapmanoz gerekenler listesinin ilk sırasında, gelinlik mağazasından erken saatte randevu almanız yer almaktadır. Gelinlik mağazasından hafta içi, en erken randevuyu almanız demek, mağazada sizden başka çok az sayıda kişi olacağı anlamına gelmektedir. Bu durumda, gelinlik mağazasındaki herkes sizinle ilgilenecek; aklınızı karıştıracak çok sayıda kişi olmayacaktır.
Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken yanınızda bütün arkadaşlarınızı değil, zevkine güvendiğiniz bir ya da iki arkadaşınızı bulundurmanız, aklınızın farklı fikirlerle karıştırılmaması açısından çok daha önemlidir.
Gelinlik modelleri arasından gelinlik seçerken, gelinlik modeli her ne kadar güzel olursa olsun, sizin onu kendinize yakıştırabilmeniz için de biraz güzel olmanız gerekmektedir.Bu güzellik sizi gelinliğe; gelinliği de size yakıştıracaktır. Bu nedenle, allık, dudak parlatıcısı ve maskara kullanmaktan; saçlarınızı da düzgün bir görünüme kavuşturmaktan kaçınmamalısınız.
Kendinize yakışacak gelinlik modelini seçerken, desenli iç çamaşırı ile değil, ten rengi, askısız ve dikişsiz iç çamaşırı ile gelinlik mağazasına gitmeniz gerekiyor. Eğer gelinlik modelinin üzerinizde en güzel şekilde durmasını istiyorsanız, yanınızda bir de korse götürebilirsiniz.
Siz kendinize en uygun gelinlik modelini seçerken, gelinlik modelinin ölçüsü de sizin vücudunuzun en geniş bölgesine göre düşünülecektir. Ancak bazı gelinlik tasarımcıları, gelinlik ölçülerini farklı şekillerde de dikebiliyorlar; bu nedenle kendiniz için en güzel gelinlik modelini seçmeye özen göstermeli; ve gelinlik bedenlerinin normal elbise bedenlerinden iki beden daha büyük olduğunu da aklınızdan çıkartmamalısınız.
Gelinlik modellerinin ardından gelinlik için bir de ayakkabı seçilmesi gerekmektedir ki, gelinlik modelinin boyunun, gelinin ayakkabısının topuk ölçüsüne göre ayarlanacağı kesinlikle akıllardan çıkmamalıdır.
Gelinlik modelleri arasından gelinlik seçerken, düğüne beş kala değil, düğüne beş ay kala harekete geçmelisiniz. Eğer gelinlik modelinin seçimini sonraya bırakırsanız, acele olması sebebiyle istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilmeniz muhtemeldir.
Gelinlik seçerken, gelinlik modelleri için belirlenen fiyat aralığı ile, gelinlik malzemesi için belirlenen fiyat aralıkları arasında da fark olduğunu bilmeniz gerekiyor. Hem en lüks kumaşı, hem de en beğendiğiniz gelinlik modelini, bütçenize en uygun fiyat aralığında bulabilmeniz mümkün.


Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.