Bir Erkek Neden Karısından Ayrı Yatar?

Bir Erkek Neden Karısından Ayrı Yatar?

Bir erkek neden karısından ayrı yatar? Pek çok okurumuzun merak ettiği bu sorunun yanıtlarını ve uygulanabilecek çözüm yöntemlerini ilerleyen bölümlerde sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bir erkek neden karısıyla yatmaz? Aslında erkeklerden çok da beklenmeyen bu durum; bir erkeğin her an fiziksel birlikteliğe hazır olduğu düşünüldüğünde, karısından ayrı yatan erkeklerin genellikle eşlerini aldattıkları düşünülür. Oysa ki tek neden bu değildir. Karısından ayrı yatan erkeklerin pek çok nedenleri olabilir. Örneğin, bilinenin aksine erkekler fiziksel birlikteliğe her an hazır değildirler ve beklenen performansı gösteremeyeceklerine dair olan korkuları, onları eşlerinden ayrı yatmaya zorlayabilir. Peki ya diğer nedenler nelerdir? Bir erkek neden karısından ayrı yatar? Bir erkek neden karısıyla yatmaz?

Bir Erkek Neden Karısından Ayrı Yatar?

■ Karısından ayrı yatan erkeklerin, duygusal sorunları olabilir. Yani, genellikle kadınlar, eşleri ile duygusal problem yaşadıklarında, onlarla birlikte olmak istemez, ama aynı durumun erkekler için geçerli olmadığını düşünürler. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, erkeklerin fiziksel birlikteliğe aç olduğu düşünülür. Oysa ki erkekler de yaşanan duygusal problemlerden, kadınlar kadar etkilenebilir ve bunun cezasını da kadınlara, birlikte yatmamak, birlikte olmamak şeklinde verebilirler. Çünkü duygusal olarak sorun yaşadıkları kadınlarla birlikte olmaktan, istedikleri keyfi alamazlar; eşleri dahi olsa.

■ Bir erkek neden karısıyla yatmaz sorusunun diğer bir yanıtı da, kadının, fiziksel birliktelik sırasında, erkekle birlikte etkin rol almaması olarak belirtiliyor. Bunu yapma sebebiniz belki utangaç; belki de tecrübesiz olmanızla alakalı. Ya da, tecrübeniz olsa dahi, bunu eşinize, sizi yanlış anlamaması düşüncesi ile belli etmiyor ve tepkisiz kalıyor, her şeyi ondan bekliyorsunuz… Ancak eşiniz, sizi mutlu ettiğini hissettiği anda, sizinle yaşadığı birliktelikten daha çok keyif alıyor ve daha mutlu oluyor. Her şeyi kendisinin yaptığı bir birliktelik ise bir müddet sonra sizden uzak kalmasına neden olabiliyor. Dolayısı ile şunu unutmayın: fiziksel birliktelikte aktif bir kadın olmanız, sizin tecrübeli olduğunuzu göstermez. Bu durum duygularla gelişir. Eşinizi, birlikteyken yalnız bırakmayın.

■ Bir erkek neden karısından ayrı yatar sorusunun bir diğer yanıtı da, daha önce yaşanmış bir problemli fiziksel birlikteliğin tekrarlanacağı korkusu olarak karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki erkeklere sürekli, sen erkeksin, sen yaparsın, sen başarırsın, karşında ne kızlar diz çökecek.. şeklindeki dayatmaların çocukluktan itibaren hissettiriliyor olması, onların da bunu fiziksel birliktelikle başarabilecekleri düşüncesine neden oluyor ve bu durum da beraberinde, “ya başaramazsam” korkusunu getiriyor. Bir kere sizinle eşiniz arasında bu şekilde bir başarısız ilişki, tesadüfen oluşmuşsa, yeniden tekrarlanacağı korkusu, sizden ayrı yatmasına sebep olabiliyor.

■ Karısından ayrı yatan erkeklerin, temizlik takıntıları da olabilir. Karısı ile birlikte iken bir erkeğin almış olduğu kötü kokular ya da eşinin fiziksel özelliklerinde hissettiği değişimler, tüylenme gibi olumsuz etkenler… onu fiziksel birliktelikten soğutabiliyor. Bu nedenle, yatmadan önce duş almak, tüylerinizden kurtulmak, dişlerinizi fırçalamak ve bununla birlikte, diğer zamanlarda da bakımlı olarak fazla kilo almamaya dikkat etmek, eşinizin sizden, temizlik dolayısı ile uzak kalmasını engelleyecektir.

■ Bir erkek neden karısından ayrı yatar sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, eşinin sürekli olarak her şeyi ayıp şeklinde değerlendirmesi. Erkeklerin sevdiği kadın tipi: Dışarda hanımefendi, yatarken ise yaramaz bir kadın. Dolayısı ile siz ona sürekli olarak, onu yapma ayıp gibi geri bildirimlerde bulunur ya da onu kendinizden iterseniz, bir müddet sonra kalıplara sığdırılmaya çalıştığını düşünecek ve sizden olabildiğince uzaklaşacaktır. Şunu unutmayın: O sizin eşiniz ve siz ona Allah’ın emri ile verildiniz. Evliliğin temelinde ise fiziksel birliktelik var. Dolayısı ile dört duvar arasında, ikiniz arasında yaşanan hiç bir şeyin ayıbı olamaz. Dolayısı ile ne siz kasılın ne de eşinizi kasın.

■ İkinizin birlikte yaşadığı ilk birliktelik çok önemli. Karısından ayrı yatan erkekler de dahil olmak üzere tüm erkeklerin, fiziksel birliktelik sırasında eşlerini mutlu etme istekleri bulunuyor. Ve özellikle ilk birliktelikte, eşinin nelerden mutlu olacağını bilmeyen erkek, ilişki sırasında kaygılı oluyor ve bu durum da birliktelikte problemler yaşamasına neden olabiliyor. Bu gibi bir sorun yaşayan erkek, sonrasında eşinden ayrı yatıyor ya da uzak duruyor. Sizin tepkisizliğiniz dolayısı ile başarısız olduğunu düşünüyor ve kendini suçlu hissediyor. Bu nedenle ilk birliktelik çok önemli; unutmayın.

■ Bir erkek neden karısıyla yatmaz sorusunun bir diğer yanıtı da, artık baba olması. Baba olmak onu bazı şeylerden uzaklaştırabiliyor. Sadece bu da değil, eşini anne olarak görmeye başlaması; hatta eşinin doğumunda bir travma yaşaması da ondan uzak kalmasına sebep olabiliyor. Bundan dolayı, annelik ve eş olma duygularını birbirine karıştırmayın ve mümkünse doğumunuza eşinizi almamaya çalışın.

■ Karısından ayrı yatan erkek, eşi ile birliktelik sırasında problem yaşayarak başarısız olabileceğini düşünüp, ondan ayrı kalmak isteyebilir. Bu duruma illa ki ikisi arasında yer alan problemlerin neden olması gerekmiyor: İş kaybı, ekonomik sorunlar… da nedenler arasında yer alabiliyor.

■ Birliktelik öncesi, kadının oyun oynaması, maillerini kontrol etmesi, ev işi yapması… gibi şeyler erkeğe itici gelebilir, kendini kadından uzaklaştırır ve bir erkek neden karısından ayrı yatar sorusunun yanıtı oluverir.

■ Erkekler her şeyin öncesinde duygusal bağlılıktan korkarlar. Ancak yaşanan bir bağlılık durumu söz konusu olduğunda, bu korkunun bir adım ötesinin de fiziksel birliktelik olduğu unutulmamalıdır. Eşiniz sizinle, sadece bağlı olmaktan korktuğu için ayrı yatabilir.

■ Eğer siz, fiziksel olarak eşinize istediği mutluluğu yaşadığınızı hissettirmiyorsanız, bu durum, onun kendine olan güvenini azaltır ve sizle birlikte olmak istemeyebilir. Çünkü erkeğin kendine olan güveni, ilişki sırasında sizi ne kadar mutlu edip etmediği ile bağlantılı olarak artıp azalmaktadır.

■ Bir erkek neden karısıyla yatmaz sorusunun yanıtları arasında, çocuk sahibi olmak istememesi de yer alabilmektedir. Korunma yöntemlerinin gelişmiş olması nedeni ile bu ihtimal oldukça düşük de olsa, olağan bir sebep olarak bilinmektedir.

■ Erkeklerin kadınlar gibi, güzelliklerini yitirme korkuları pek fazla yok. Ancak onların da şu şekilde bir korkuları mevcut: Yaş ilerlediğinde fiziksel performans düşer. Söz konusu düşen bu performansın getirileri ile yüzleşmek istemeyen ya da bundan korkan erkek, karısından ayrı yatabilir.

■ Anksiyete, depresyon gibi psikolojik sorunlar, erkeğin fiziksel isteğinin düşmesine neden olabileceği gibi, bu durumlara bağlı olarak kullanılan ilaçlar da eş ile birlikte olma isteğini azaltabilir ve dolayısı ile beraberinde bir erkek neden karısıyla yatmaz sorusunun yanıtı halini alabilir.

■ Karısından ayrı yatan erkek, arkadaşlarından ya da internet üzerinden, aslında gerçek dışı pek çok şey öğrenebilir. Bunun üzerine, aslında iyi olduğunu düşündüğü performansının kötü olabileceği hissine kapılarak eşinden uzak kalabilir, ondan ayrı yatıyor olabilir.

■ Eşinin kendisini aldattığını düşünen erkek, bunun sebebinin yetersizliği olduğunu düşünerek, hem üzüntü, hem sinir, hem kızgınlık etkileri dolayısı ile eşinden ayrı yatabilir.

■ Ona yeteri kadar ilgi göstermiyor, dokunmuyorsanız, bu nedenle de eşinizin sizden ayrı yatma ihtimali olduğunu unutmamalısınız. Tıpkı kadınlar gibi erkekler de ilgi görmek ve dokunulmak istiyorlar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.