Köpekler Neden Üzülür?

Köpekler Neden Üzülür?

Köpekler neden üzülür? Belki de pek çok insan köpekleri seviyor, hatta evinde bir köpek besliyordur. Ancak köpeklerin üzüldüğünü anlamak biraz zaman ve onları tanımayı gerektirir. Aslında duygularını saklayamayan bu sevimli arkadaşlar üzüldüklerini hemen belli ederler. Peki köpekleri üzen şeyler nelerdir? Sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz.

Köpekleri Üzen Şeyler Nelerdir?

■ Köpekleri üzen şeyler arasında, size komik gelen şeylerden söz ederek başlamalıyız. Örneğin, onun gibi havlıyor, ya da kuyruğunu çekiyorsanız, siz ona oyun oynadığınızı ve onunla şakalaştığınızı düşünürken, aslında onun o hassas kalbini kırmış olursunuz.

■ Her insanın bir günlük rutin davranış listesi vardır. Bunlar arasında sabah uyanınca tuvalete gitmek, kahvaltı yapmak, akşam yemek yemek, yatmadan önce spor yapmak… gibi pek çok şeyden söz edebiliriz. Aynı durumun köpekler için de oluşturulması gerekir. Kendisine günlük bir rutin oluşturulan köpek hem kendini güvende hem de mutlu hisseder. Köpeklerin üzüldüğünü anlamak ise bunun sonrasında çok kolay bir hal alır. Siz rutini bozduğunuzda onu yakından tanırsınız.

■ Köpekler neden üzülür sorusunun yanıtları arasında onların giyim tarzlarından da söz etmek gerekir. Küçük köpekleri giydirmek kolaydır ama büyüdüklerinde onlara göre kıyafet bulmak zorlanır. Şapka gibi aksesuarlar köpekleri üzen şeyler arasında yer almaktadır. Kazak giydirerek soğuktan koruyabilirsiniz, ama aksesuar konusunda dikkatli olun.

■ Tasma takılması da köpekler için zaman zaman kaçınılmaz. Ancak tasma sadece sahibi ile arasında kurulan bir bağ ise ve uzunsa köpek bu durumdan rahatsız olmaz. Ama bir yerde otururken tasmayı ağaca bağlamak ya da elde tutulan tasmanın kısa olması gibi durumlar, köpeğinizin özgürlüğünü kısıtlayacağı ve kendine olan güvenini kaybettireceği için onu üzecektir.

■ Köpekleri üzen şeylerden bir diğeri de kaygan zeminler ve akan suyun sesidir. Dolayısı ile banyo yapmayı sevmezler. Siz de köpeğinizi su ile korkutursanız, bu durumun onu yine üzme ihtimalinin çok yüksek olduğunu unutmamalısınız.

■ Köpekler neden üzülür sorusunun son yanıtı ise onlara bağırmanızdır. Özellikle tuvaletleri konusunda köpeğinize bağırmayın. Her ne kadar ev içerisinde sizin dediğiniz yer haricinde bir yere tuvaletini yaparsa dahi ona kızmayın. Aksi halde sonrasında sizin dediğiniz yerlere tuvaletlerini yapmaları daha zor olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.