Kedilere Zarar Vermeyen Bitkiler

Kedilere Zarar Vermeyen Bitkiler

Kedilere zarar vermeyen bitkiler hakkında bilgi sahibi olmalı ve evinizde kedi besliyorsanız bu isimlerin haricindeki bitkileri daha dikkatli beslemelisiniz. Kediler aslında etobur hayvanlardır, ama aynı zamanda bitki de tüketmeye gereksinim duyabilirler; çünkü yedikleri bitkiler onları daha sağlıklı yapar ve özellikle de ağrılarını giderir. Peki kediler hangi bitkileri yer? Kediler hangi bitkileri yiyebilir? Bu soruların yanıtlarını sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız.

Kediler Hangi Bitkileri Yiyebilir?

■ Yılan Derisi Çiçeği: Özellikle evinizde kedi besliyorsanız, zebra kaktüsü olarak da bilinen ve kolay bakımı ve evde az yer kaplaması dolayısı ile son dönemlerde çok tercih edilen ev bitkilerinden olan yılan derisi çiçeğini evinizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

■ Afrika Menekşesi: Hem ışık hem de nemi seven ve ana vatanı Tanzanya’ya kadar uzanan Afrika menekşesini evinizde yetiştirebilir ve ona iyi bakarsanız sene boyu çiçekli, dolayısı ile de güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. En önemlisi de Afrika menekşesinin kedilere zarar vermeyen; onları zehirlemeyen bitkiler arasında yer alıyor olmasıdır.

■ Kılıç Yapraklı Eğreltiotu: Kılıç yapraklı eğreltiotu bitkisi kedilere zarar vermeyen bitkiler arasında yer almakla kalmaz; doğru bakarsanız evinizin havasını temizleme özelliği de gösterir. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanız gereken kılıç yapraklı eğreltiotunun toprağı kurudukça sulamalısınız.

■ Noel Kaktüsü: Genellikle kış başında çiçek açar. Buna ek olarak güneş ışığına direkt olarak değil de alacalı olarak maruz bırakılmalıdır. Sıcağı seven bir bitki olan noel kaktüsünü yaz aylarında toprak yarı yarıya kuruduğunda, kış aylarında ise toprak tamamen kuruduğunda sulamanız gerekmektedir.

■ Parlor Palm: Kediler hangi bitkileri yiyebilir sorusunun yanıtları arasında yer alan parlor palm, suyu çok sevdiği için sık sulanmalı ve yapraklarına da su fışkırtılmalıdır. Öğle güneşine direkt olarak maruz kalmasını ise kesinlikle önlemelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.