Penceresiz Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Penceresiz Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Penceresiz oda dekorasyonuna zaman zaman hepimizin ihtiyacı olabilir; sonuç itibari ile ev ya da iş yerlerinde bazı odaların havalandırmaya bakması; ya da ona bile bakmaması durumu ortaya çıkabiliyor. Peki penceresiz oda dekorasyonu nasıl yapılır? Penceresiz oda nasıl aydınlanır? İlerleyen bölümlerde sizlere bunları yapabileceğiniz bazı küçük püf noktalarından söz edeceğiz.

Penceresiz Oda Nasıl Aydınlanır?

■ Penceresiz oda dekorasyonunda ilk işiniz aydınlatmayı yapmak olmalı ve bunun için de eşit dağılım yolunu izlemelisiniz. Peki nasıl yaparsınız? Tavana eşit aralıklarla spot lambalar yerleştirin. Böylece odanız daha aydınlık görünecektir.

■ Penceresiz oda dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun en önemli püf noktalarından bir diğeri de odaya sahte pencere yerleştirmektir ve bunu ayna ve perdelerle gerçekleştirebilirsiniz. Duvarlardan birini ayna ile kaplayıp, iki tarafına perdeler asın. Ortada kalan kısım ışığı yansıtacağı için odanız daha aydınlık olacaktır ve pencere görünümü de ortaya çıkmış olur.

■ Penceresiz oda dekorasyonunda kullanacağınız ampulün önemi de oldukça büyük. Ampulünüzü gün ışığına en yakın özelliklerde seçmelisiniz. Yatak odası ve oturma odalarında genellikle yumuşak tonlu sarı ampuller kullanılır, ama bizim sözünü ettiğimiz ampuller parlak ve açık renktedir; bol ışık yayarlar.

■ Odanın farklı yerlerine aynalar yerleştirin ki ışığı daha fazla yansıtma şansınız olsun. Hatta bu aynaları, mobilyalarınıza monte edilmiş olarak da kullanabilirsiniz. Artık aynalı mobilyalar moda olmayabilir ama unutmayın ki siz penceresiz oda dekorasyonu yapıyorsunuz.

■ Metal eşyalarınız da parlak olacak ve odanıza ışıl ışıl bir görünüm katacaktır. Dolayısı ile vazo, şamdan… gibi eşyalarınızın metal olmasını sağlayabilir ve hatta ışığı daha fazla yansıtan kristal avize kullanımı da gerçekleştirebilirsiniz.

■ Mobilyalarınızın seçiminde kesinlikle abartıdan uzak durun. Aksi halde odanız kalabalık ve kasvetli bir görünüme kavuşacaktır. Sizin sorunuz ise neydi? Penceresiz oda nasıl aydınlanır? İşte bu nedenle olabildiğince sade ve yeterli mobilya ile ortamı ferah tutmaya çalışın.

■ Eşyalarınızın rengi olabildiğince açık olsun. Penceresiz oda dekorasyonu nasıl yapılır sorunuza yanıt olarak açıklı koyulu renklerle kontrast oluşturmaya çalışırsanız odanız boğulur. Dolayısı ile mekanı kalabalık ve karışık göstermeyen açık renkleri tercih edin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.