Küçük Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Küçük Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Küçük yatak odası nasıl dizayn edilir, küçük yatak odası nasıl yerleştirilir ve küçük yatak odası dizaynı nasıl olmalı gibi pek çok sorunun yanıtlarını sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. İnsan yatak odasının ferah olmasını ve içerisine pek çok şey sığdırmayı ister çünkü; bu durum özellikle de ev kadınları için çok önemlidir. Hele bir de yatak odasında zaman geçirmekten hoşlananlar varsa, durum daha da önemli bir hal alır.

Aslında kaliteli bir uyku uyumak istiyorsanız yatak odanızda sadece uyumalı, bir de eşinizle özel zamanlarınızı paylaşmalısınız. Bunun haricinde, televizyon izlemek, bilgisayar başında zaman geçirmek, kitap okumak… yatak odasında yapılmaması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Dolayısı ile yatak odasının küçük olması aslında çok fazla bir şey ifade etmez. Giysi dolabınız ve yatağınız; bir de tuvalet aynanız orada olsa yeter…

Yetmesine yeter de, her ne kadar uzmanlar bizlere sağlıklı yaşam için öneriler sunmuş olsalar da, bizler alışkanlıklarımızdan biraz zor vazgeçeriz. Dolayısı ile küçük yatak odası nasıl dizayn edilir sorusunun yanıtları önemlidir. Hele bir de oda biraz eğri ise ya da bazı kurallara göre yatağın bazı yönlere çevrilmemesi gerekiyorsa, durum daha da zor bir hal alır. Biz sizlere olabildiğince, küçük yatak odası dizaynı nasıl olmalı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Bu bilgileri göz önünde bulundurursanız yatak odanıza daha çok şey yerleştirebilir ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir?

■ Yerden tasarruf etmek için gardırobunuzu olabildiğince ince seçin. Muhtemelen pek çok eşyanız bu küçük dolaba sığmayacaktır. Ancak mevsimlik olanları sığdırabilmeniz yeterli. Diğerlerini, mevsimi gelene kadar başka bir odada saklayabilir ya da yatağınızın altına koyabilirsiniz. Buna ek olarak gardırobun düzenli bir tasarımla hazırlandığından da emin olun; aksi halde her bir çıkıntı, sizin alanınızın daha çok daralmasına neden olabilir.

■ Son zamanlarda yatak odalarında sıklıkla kullanılmakta olan, hem kullanışlı, hem de dekoratif askılar bulunuyor. Bu askılardan istediğiniz desen ve boyutta olanları alıp yatak odanızın istediğiniz bir köşesine yerleştirebilir ve bu askılara ceketlerinizi, elbiselerinizi, gecelik ve hatta kolyelerinizi bile asabilirsiniz. Böylece almış olduğunuz ince gardıropta da yerden tasarruf etmiş olursunuz.

■ Her yatağın başında bir komodin bulunmalı ama komodin de olursa küçük yatak odası nasıl yerleştirilir diyorsanız, komodinlerin büyük olanlarını kesinlikle tercih etmemelisiniz. Artık duvara monte edilen eşyaların kullanımı çok yaygın. Siz de bu komodinleri tercih edebilir ve üzerine kitabınızı, suyunuzu, saatinizi ve telefonunuzu koyabilirsiniz. Böylece yatak odanızda hem komodin olmuş; hem de yer kaplamamış olur.

■ Kitap okumayı seven biri iseniz zaten küçük olan yatak odanızda bir de onlara yer açmanız gerekecek. Ancak bunu, yatak başlığını raflı seçerek çözebilirsiniz. Hem kitaplarınız size bu şekilde daha yakın olur; hem de yerden tasarruf etmiş olur, kitaplar için de bir yer açmak durumunda kalmazsınız.

■ Küçük yatak odası dizaynı nasıl olmalı sorusunun yanıtlarını vermeye başladığımız sırada, mevsimi olmayan giysilerinizi yatağın altına kaldırabileceğinizden söz etmiştik. Tabi ki bunun için almış olduğunuz yatağın bazalı yani sandıklı olması gerekiyor. Sadece giysiler değil; kullanmadığınız pek çok eşyayı kullanacağınız zamana kadar saklayacağınız bu bazalar, artık koltuklarda bile kullanılıyor ve önemli bir yer tasarrufu sağlaması dolayısı ile tercih ediliyorlar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.