Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Bu yazımızda sizlere, Feng Shui yatak odası dekorasyonu ile ilgili bilgilerden söz ederek, yatak odası nasıl dizayn edilmeli; ve yatak odası nasıl olmalı şeklindeki soruların yanıtlarından bahsedeceğiz. Çünkü Feng Shui felsefesi, yatak odasının, kişinin rahatlaması, günün yorgunluk, ve stresinin atılması için en uygun yer olduğunu benimser… Bununla da kalmaz. Feng Shui felsefesine göre yatak odası dekorasyonu, hayatınızda bir insanın olup olmayacağını bile belirler… Uyku kalitesinden söz etmiyoruz dahi… İşte bu nedenle Feng Shui yatak odası dekorasyonu önemli… Gelin nasıl olması gerektiğine bakalım…

Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?
Yatak Odası Nasıl Olmalı?

• Yatak odasında illa ki yatak bulunmalı; ve bu yatağın, sağlam bir duvar önüne yerleştirilmesi gerekmektedir. Yatağın baş kısmı duvara yaslanmalı, sağ; ve solu açık olmalı, kişi yatağına isterse sağdan, isterse de soldan ulaşabilmelidir. Ve yatağın sağ, ve sol baş ucunda birer komidin bulunması gerektiği unutulmamalıdır. Bu şekilde, bir simetri sağlanmaktadır.

• Feng Shui felsefesi, yatağın, pencere önünde; ve kapı ile karşılıklı olarak konumlandırılmasını istemez. Yani, kapıdan yatak odasına bakıldığında, direkt olarak yatak görünmemelidir. Bununla birlikte, beden yatak üzerinde iken, yer küre ile paralel olabilmesi adına, yatağın baş kısmının, kuzey yönüne denk gelen duvarda konumlandırılması önerilir. Eğer yatak odanızda, kuzey yönünde pencere varsa, odanızın yerini değiştirebilirsiniz.

• Yatak odasında, elektromanyetik enerjisi yüksek olan, televizyon, bilgisayar… gibi cihazları bulundurmamalısınız. Bu cihazlar, enerjinin düşmesine neden olur. Hatta, yatağın baş kısmının denk geldiği duvarın arkasında dahi bilgisayar; ya da televizyon bulunması önerilmez. Cep telefonunun da olmaması gereken yatak odasında, ofisi hatırlatacak elektronik olmayan eşyalar da bulunmamalıdır. Bu eşyalar size çalışma temposunu hatırlatarak, sizi yorma etkisi göstermektedir. Bu anlamda, çalışma masası, sandalyesi gibi eşyaları yatak odasına koymamalısınız.

• Mümkün olduğunca sık havalandırılması gereken yatak odasında, Feng Shui felsefesine göre, büyük bitkilere yer verilmemeli, olduğunda ise yataktan uzak bir yere konulmalıdır. Çiçekler de olabildiğince kapıya yakın konumlandırılmalıdır. Çünkü, gece sizin tam uyuduğunuz sırada bitkilerin ortama karbondioksit yayma etkileri vardır. Ve sizin ise uyku sırasında oksijene gereksiniminiz bulunmaktadır. Havanın, enerji üzerinde önemli etkileri bulunduğunu unutmamalısınız.

• Renklerin de yatak odası dekorasyonunun enerji üzerindeki etkisinin büyük olduğunu unutmamalısınız. Tercih edeceğiniz renkler özellikle canlı olmalı; ancak cilt rengini andırmalı… Yani, beyaz ile kahve tonları arasındaki renklerden canlı olanları; ve istediklerinizi tercih edebilirsiniz.

• Eğer yatak odasında resim; ya da biblo kullanacaksanız, tercihiniz tek; ve umutsuzluğu yansıtan objelerden yana olmamalı. Aksine çift olmak, aşkı, mutluluğu hatırlamak için beyninizde çağrışım yapacak şeyleri kullanmalısınız. Bu sayede, enerjik paylaşımlar yaşayabilirsiniz.

Işıklandırmanın da yatak odasındaki enerji açısından önemli etkileri bulunmaktadır. Bu anlamda, mumlardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede güzel paylaşımlar da yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

• Yatakların altının boş olması da enerjinin dengeli dağılabilmesi açısından önemlidir. Bu nedenle bazalı yataklar Feng Shui felsefesine göre pek önerilmemektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.