Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Bu yazımızda sizlere, ev dekorasyonundan söz ederek, ev dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı sorusunun yanıtlarını vereceğiz. Ev dekorasyonunda renklerin etkisi ile ilgili sahip olmak istediğiniz bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Renkler ev dekorasyonu için önemlidir, şöyle ki: yatak odasında yanlış renk kullanırsanız uykusuzlukla baş edebilir, hatta hayatınıza bir insan almakta zorlanabilirsiniz. Salonda yanlış renk kullanımı ile, ortamın daha küçük, ve dar görünmesine neden olabilirsiniz… İşte bu nedenle, ev dekorasyonunda renklerin etkisini hemen gözden geçirmeye başlayalım…

Ev Dekorasyonunda Kullanılması Gereken Renkler

• Siyah: Güçlü, şık, ve sade bir renk olan siyahı ev dekorasyonunda kullanacaksanız, mekanın yatak odası; ya da oturma odası olmamasına dikkat etmelisiniz. Daha çok çalışma odası için uygun bir renk olan siyahı, mobilyalarınızda, ve boya olarak kullanacaksanız, ortam aydınlatmasının iyi yapılmış olmasına da dikkat etmelisiniz.

• Beyaz: Ev dekorasyonunda beyaz rengi kullanacaksanız, bu renk ile ortamın gösterişli olmayacağını bilmelisiniz. Eğer rahat, aynı zamanda konforlu bir oda düzenleyecekseniz, o halde, hem zarif, hem de sakin bir renk olan beyazdan yardım alabilirsiniz.

• Mor: Ev dekorasyonunda renklerin etkisinden söz ederken mor renk ile ilgili şunu belirtmeliyiz: Mor, beden gücünü arttıran bir renktir. Bu nedenle yatak odası için iyi bir seçim olacaktır. Gri ile kombinlendiğinde ise daha etkili sonuçlar elde edebilir, ortamı modernleştirebilirsiniz.

• Mavi: Daha çok su, ve havayı çağrıştırır. Bu nedenle de banyolarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Lacivert; ve mavinin yumuşak tonları, özellikle de turkuaz ile beyazı kombinlediğinizde, şık bir banyonun sahibi olabilirsiniz.

• Yeşil: Daha çok yatak odası, ve oturma odasında kullanılması önerilen yeşil, rahatlatır, ve sakinleştirir. Taze; ve canlı bir renk olduğunu da hatırlatmamıza gerek yok sanırız.

• Kahverengi: Erkeklerin ev dekorasyonunda daha çok tercih ettiği kahverengi, sıcak, salaş mekanların vazgeçilmezidir. Güven verir; ve sakinleştirip rahatlatır. Basit, ama aynı zamanda çok gerçekçi bir renktir.

• Kırmızı: Enerji; ve tutkunun rengi olan kırmızının, abartılmamak kaydı ile, evin hareketli bölümlerinde, örneğin oturma odasında kullanılması gerekmektedir.

• Pembe: Bebek odalarında daha çok kullanılan, genellikle kız çocuklarının rengi olarak bilinen pembe, bu nedenle ev dekorasyonunda çok sık kullanılamamaktadır. Ama, tazelik; ve zenginliği simgelediğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

• Turuncu: Eğlencenin; ve sıcaklığın rengi olan turuncu, hem iştah açar; hem de mutlu eder. Bu nedenle, iştah açtığı için mutfakta, ve yemek odasında, misafirlerinizin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için ise oturma odasında kullanılması önerilmektedir.

• Sarı: Ev dekorasyonunda renklerin etkisinden söz ederken, sarının kesinlikle duvar rengi olarak kullanılmaması gerektiğini belirtmeliyiz. Mobilya, dekor, ve halılarda ise tercih edilebilir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.