Eski Sevgiliye Geri Dönülür mü? Eski Sevgiliye Dönüş Doğru mu?

Eski Sevgiliye Geri Dönülür mü? Eski Sevgiliye Dönüş Doğru mu?

Biraz yorum katarak; biraz da yapılan araştırmalardan faydalanarak hazırladığım bu yazıda, sizlere eski sevgiliye geri dönülür mü? Eski sevgiliye dönüş ile ilgili bir takım bilgiler vermeye çalışacağım.
Ve bunun için şöyle küçük bir araştırma yaptım. İlginçtir ki bu gibi konular için insanların çoğu arkadaşlarından yardım alırken pek çoğu da Google‘ye soruyor: Eski sevgiliye geri dönülür mü? Eski sevgili ile bir araya gelmek doğru mu? Google’ye sorulmayan soru da yok aslında, ama duygusal soruların da Google’ye cevaplatılmak istenmesi ilginç doğrusu.

Var sayalım ki eski sevgilinize dönme kararınızı ona açıkladınız ancak o bu durumun ilişkiniz ya da sadece kendisi için dahi olsa olumsuz olduğu düşüncesini sizinle paylaştı. Bu noktada kesinlikle karşınızdaki insanı zorlamamalısınız.

Yaşadığınız şeyin ilişkiniz için her ne kadar çıkmaz olduğunu düşünseniz de onun kararlarına saygı duymanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Peki siz gerçekten ona dönmek istiyor musunuz? Buna, okuyacaklarınızdan sonra karar vermelisiniz.

Eski Sevgiliye Geri Dönülür Mü?

Kalbinize sorun; Eski sevgiliye geri dönülür mü? Eski sevgiliye dönüş ve kalınan yerden her şeye devam etmek kolaydır da, acaba eski sevgiliye dönen herkes rahat eder mi tahmin edildiği gibi?
Peki eski sevgiliye dönen kişiler, eskisi gibi mutlu olacaklarını mı sanırlar? Bu konuda yapılmış bir araştırmadan bahsedeceğim sizlere ama bunun yanında kendi yorumlarımı da ekleyeceğim.
Google eski sevgiliye dönülür mü? sorusuna yanıt verir de ben veremez miyim? 🙂 Tam da sevgililer günü öncesinde umutlarınızı kırmak istemezdim ama bakalım eski sevgiliye dönüş ne kadar doğru ya da yanlış…
Eski Sevgiliye Geri Dönülür Mü

Eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak düşüncesinden önce, eski sevgilinizin hatalarını bir düşünün. Belki çorba yerken çok ses çıkartıyordu ve bu ses sizi gülümsetiyordu ama şimdi, bu rahatsız edici sese katlanabilir misiniz?
Hayatınızda istediğiniz insan onun ilgi duyduğu şeylere ilgi duyan insan mı? Eski sevgilinizi sizden iyi kimse tanıyamaz; tüm hal ve tavırlarını düşünün. Belki önceden araba kullanırken, hata yapan diğer şoförlere ettiği küfürler bile size komik geliyordu ama artık, sizi rezil ettiğini düşünebilirsiniz.

Eski sevgiliye dönen kişiler, kaldıkları yerden devam etmek istiyorlarsa, bir de bu şekilde düşünsünler. Emin olun onsuz zaman geçirmeye alıştıktan ve ona olan bağlılığınızdan kurtulduktan sonra, yeniden ona katlanmak size çok zor gelecektir.
Eski sevgiliye dönülür mü sorusunun bir diğer yanıtında ise kavgalarınızı düşünmenizi isteyeceğim sizden: Şöyle bir geçmişi hatırlayın; kavga ettiğiniz zamanlarınızı.. Siz onun sorumsuz tavırlarına sinirlenip tartışmalar yaratırken, o da sizin gereksiz şeyleri büyüttüğünüzü düşünerek size kızıyor olabilir önceleri…
Peki şimdi o sorumsuz insanın değiştiğini mi sanıyorsunuz? Siz onu yine sorumsuzluklarından dolayı eleştireceksiniz; o ise sizin yine saçmaladığınızı söyleyecek…

Eski sevgiliye dönen kişi olmadan önce bunları da hatırlayın; ilişkiniz her zaman, geçmişte paylaştığınız güzel anlar ile sınırlı kalmayacak… Unutmayın; kavgalarınız da kaldığı yerden devam edecek. Ne siz çok fazla değişebilirsiniz; ne de o…

Eski Sevgiliye Dönüş Doğru Mu?

Eski sevgiliye dönülür mü sizce bu durumda? Bunun yerine eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak ve buna yönelik çaba sarf ederek, biraz üzülmek belki ama sonunda mutlu olmak sizce de daha mantıklı değil mi?
Eski sevgiliye dönüş konusunda şunu da kendinize sormanızı istiyoruz: eski fiziksel çekimin aranızda hala var olacağına emin misiniz? Kendinizi, eski sevgiliye dönülür mü sorusundan önce çok iyi sorgulayın.
Onun elini tuttuğunuzda mı çok heyecanlanacaksınız, yoksa hiç elini tutmadığınız birinin elini tutmak size daha mı fazla heyecan verecek? Eski sevgiliye dönen ve sonrasında da ”Ya ben senden eskisi gibi elektrik alacaktım ama alamadım kusura bakma, yeni eller tutmak istiyorum ben…” diyen birisi olmak istemiyorsanız eski sevgiliye dönülür mü sorusunu bir kere daha yanıtlayın…
Eski Sevgiliye Dönüş

Eski sevgiliye dönüş öncesinde iyi düşünüp doğru karar verin. Onun ardından kaç kişiyle çıktınız? Kaç kişiyle çıkmak istediniz? Kimse sizi silah zoruyla etkilemedi öyle değil mi? istediniz ve çıktınız ya da çıkamadınız ama birilerinden etkilendiniz…
Demek ki sizin ilginizi ondan daha fazla çeken birileri var… Neden hala eski sevgiliye dönen kişi olmak istiyorsunuz? Sizin için ondan daha iyisi yok mu?

Eski sevgiliye dönülür mü sorusunda şuna da yanıt vermeniz gerekmektedir: nelerin üstesinden gelebilirsiniz, nelerin üstesinden gelemezsiniz?
Eski sevgiliye dönen kişi olmadan önce bir düşünün: Siz üniversite mezunusunuz ve sosyal çevreniz çok gelişmiş; aktif bir insansınız. O ise ilkokul mezunu, oldukça monoton bir yaşantısı var. Sizin için bir takım kısıtlamaları var…
Bunun üstesinden zor gelirsiniz. İlişkiniz için fedakarlık yapmazsınız demiyoruz ama, isteklerinizi hatta hayatınızı da değiştiremezsiniz.

Siz evlenmek istiyorken, o özgür bir hayat sürmek istiyorsa, siz çocuk sahibi olma hayalleri kurarken o hiç bir zaman anne ya da baba olmayı düşünmüyorsa, bu sorunların, ilişkinizi mutlaka zedeleyeceğini unutmamalısınız…
Eski sevgiliye dönüş konusunda kararsızsanız, mutsuz olduğunuz zamanları hatırlayın. Mutlu olduğunuzdan çok mutsuz olduysanız, eski sevgiliye dönüş konusunda bir kere daha düşünmelisiniz.

Eski Sevgiliye Geri Dönmek Doğru Mu?

Eski sevgiliye dönülür mü sorusuna, bazı zamanlar mutlu olduğunuzu ve mutlu olduğunuz zamanları artıracağınızı düşündüğünüzü söyleyerek yanıt veriyorsanız, geri dönüş sizin için çok da mümkün değildir.
Ondan ayrıldıktan sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam etmediniz mi? Şimdi neden tekrar aynı filmi izlemeyi ya da aynı kitabı okumayı tercih ediyorsunuz? Bu size bir şey kazandırmaz ki zaten siz o filmin ya da kitabın sonunu biliyorsunuz…
Eski Sevgiliye Geri Dönmek

Eski sevgiliye geri dönülür mü? Ayrıldıktan sonra kimlere neler anlattınız eski sevgilinizle ilgili? Hatırlamıyor musunuz? Oysa herkes şimdi anlattıklarınızı hatırlıyordur; eski sevgilinizi siz affetseniz bile, aileniz ya da arkadaşlarınız affetmeyecektir.
Sizi üzdüğü için ondan nefret eden yakınlarınızın sayısı da bir hayli fazladır. Unutmayın.
Kısacası eski sevgiliye dönüşün, %99 oranında kötü sonuç vereceği, genel istatistikler ile kanıtlanmıştır. %1’lik bir şansınız olduğunu düşünüyorsanız denemeye değer tabi… Karar size kalmış…

Var sayalım ki bütün bu anlattıklarımızı göz ardı ettiniz ve ona dönme kararı aldınız. Tam da bu noktada size şu öneride bulunabiliriz: Onunla gerçekten her şeye yeniden başlama aşamasında kendinizden emin olun.

Ne mi demek istiyoruz? Neden ayrıldıysanız bir kenara atın ve onu tamamen unutup her şeye sil baştan başlayın. Yani gerçekten sevdiğiniz insan buna değiyorsa, onu yeniden tanımaya, keşfetmeye çalışın.

Eğer yaşadığınız sorun her ne ise onu temcit pilavı gibi yeniden ortaya koyar ve tartışmaya devam ederseniz, bu durumda ne o ne de siz mutlu bir birliktelik yaşayamazsınız.

Hem siz hem de birlikte olduğunuz insan bu hayatı sadece bir kere yaşama hakkına sahipsiniz. Dolayısı ile eğer başaramayacağınızı düşünüyorsanız, yaşadığınız bu hayatı ne ona ne de kendinize zindan etmeyin.
Bu aşamada bir ilişki terapistinden yardım almayı da düşünebilirsiniz. Bunu, hastalandığınızda doktora gitmek gibi düşünebilirsiniz.
Aradaki fark ise sadece hastalanan şeyin siz değil de ilişkiniz olmasıdır. İlişki terapisti ise eğitimini bu konuda almış ve alanında uzmanlaşmıştır. Dolayısı ile sorunlarınızın çözümüne Google’den çok o katkıda bulunacaktır.

Eski Yorumlar
  1. nisa nur
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.