Patolojik Yalancı Ne Demek Patolojik Yalancı Nasıl Anlaşılır

Patolojik Yalancı Ne Demek Patolojik Yalancı Nasıl Anlaşılır

Patolojik yalancı kavramını daha önce duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız artık duymuş oldunuz. Patolojik kelimesi bildiğiniz gibi sağlık alanında çok sık kullanılan birkelime. Yalancılıkla ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz. Ancak biz size ilerleyen bölümlerde bu konuyu detaylı olarak aktaracağız.

İlk olarak şunu belirtelim, yalanlar sağlık alanında ikiye ayrılabiliyor. Bunlardan biri, hepimizin adını sıkça duyduğu beyaz yalanlar. Herkesin bu yalanları zaman zaman, birilerinin duygularını incitmemek adına söylediğini biliyoruz. Var sayalım ki çocuğunuzun evcil hayvanı öldü. O bu duruma çok üzüleceği için öldüğünü söylemek yerine kaçtığını söyleyebilirsiniz.

Patolojik Yalancı Ne Demek

Patolojik Yalancı

Ancak patolojik yalancı öyle yapmıyor. Ortada herhangi bir üzücü durum olmasa da alıştığı için yalan söylüyor. Yani patolojik yalancılık kronik yalancılık olarak tabir edilebiliyor. Bu kişilerin sahip oldukları bazı özellikler de bulunuyor. Bazı insanlar vardır ve hayatlarının yalan olduğunu düşünürsünüz ya… Ya da sadece Allah bir dediğinden başka hiç bir şeye inanmazsınız…

İşte patolojik yalancılar tam da bu kişiler… Dolayısı ile hangi söylediklerinin doğru, hangi söylediklerinin yalan olduğunu anlamak da kolay değil. Hele bu kişilerin beden diline bakarak onların yalan söylediğini anlamak kesinlikle mümkün değil. Çünkü onlar yalan söylemeye alışkın oldukları için hiç bir hata yapmıyorlar.

Patolojik Yalancı

Patolojik Yalancı

Ancak beyaz yalanlar için aynı durum söz konusu değil. Çünkü bu yalanları söylemek durumunda kalanlar yalan söylemeye alışkın kişiler değiller. Bu da onların pot kırmalarına neden oluyor. Hatta bazen söyledikleri yalanı dahi unutabilmeleri mümkün. Ve onları kimse değil, ilk önce kendileri yalancı çıkartıyor…

Patolojik Yalancı Ne Demek?

Patolojik yalancı ne demek sorusuna yanıt vermek için kronik yalancı deyimini kullanabiliriz. Bu kişilerin yalan söylemelerini gerektiren hiç bir neden yoktur. Herhangi bir yanlış durum da söz konusu değildir. Ama onlar yine de kendilerinde yalan söyleme gereksinimi hissederler. Ve onları anlamanın zor olduğunu düşünebilirsiniz.

Patolojik yalancı ne demek sorusuna yanıt niteliği taşıyan kişiler durumu alışkanlık haline getirmiş oldukları için yaptıkları şey onlara nefes almak, su içmek gibi doğal gelir. Bu da herhangi bir tepki vermemelerine neden olur…Fakat psikologlar durumu anlamakta hiç de zorlanmazlar. Biz de onlardan aldığımız bilgilerle artık zorlanmayacağız.

Kardeşiniz patolojik yalancı mı? Sevgilinizde patolojik yalancılık mı sezdiniz? Size bir ürün satmaya çalışan kişi acaba gerçekten doğru bilgiler mi veriyor? Artık rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sitemiz içerisinde buna benzer farklı bilgiler alabileceğiniz konular da bulunmaktadır. Örneğin erkeklerin söylediği yalanlar nelerdir?

Patolojik Yalancı Nasıl Anlaşılır?

Patolojik yalancı nasıl anlaşılır sorusuna yanıt bulabilmek için bu kişilerin sahip oldukları özellikleri bilmeniz gerekiyor. Neler olduğunu maddeler halinde sıralayabiliriz…

• Sıradan yalancıların yalan söylemekteki amaçları utanmak ya da başlarını belaya sokmak istememektir. Ancak patolojik yalancılar, söyledikleri yalanlar ve anlattıkları yalan hikayeler bazında değerlendirildiklerinde, yalanlarının hiç bir nesnel yararının olmadığı sonucu ile karşılaşılır.

• Söyledikleri yalanın hiç bir yararı olmadığını kendileri de bilir ve hal ve davranışlarını buna göre sergilerler.

• Hikayelerinde her şeyin öncesinde kendilerinden söz eder, kendilerini över ve kahraman gibi gösterirler.

• Anlattıkları hikayelerin çok detaylı olduğunu fark edersiniz.

• Sorduğunuz sorulara çok hızlı cevap verirler. Ama verdikleri cevap aslında sizin sorunuzun yanıtı değildir. Ve belirsizlik sergiler.

• Söyledikleri yalanın detayını unuturlar.Dolayısı ile aynı hikayeyi her anlattıklarında farklı bir şey duyarsınız.

• Genellikle karmaşık ve dramatik hikayeler anlatırlar. Ve bu hikayelerde hiç bir detayı eksik bırakmadıklarını görürsünüz.

Patolojik yalancı nasıl anlaşılır sorusuna yanıt bulmaya çalışırken, onların nasıl hikaye anlattıklarını gözlemleyebilirsiniz. Göreceğiniz şey, hikaye anlatmak konusunda ustalaşmış oldukları olacaktır.

• Bazen çok abartılı şeyler anlattıklarını duyarsınız ve yalan olduğu bellidir. Ama patolojik yalancı bunu o kadarinandırıcı anlatıyordur ki size inanmaktan başka çare kalmaz.

• Bazen kendilerini kurban olarak göstermeye çalışırlar. Ve siz buna da inanırsınız.

• İnsanların kendilerine hayranlık duyması, sempatik kişiler olduklarını düşünmeleri,ilgi toplamak istemeleri dolayısı ile bu hedeflerine yönelik yalanlar söyleyebilirler.

• Konuşma yetenekleri çok iyidir ve insanlarla iletişim konusunda da oldukça başarılıdırlar.

• Söyledikleri yalanlara kendilerinin bile inandıklarını düşünebilirsiniz.

• Hızlı düşünür, sizinle göz teması kurarlar ve durup durup düşünmek gibi bir gereksinim hissetmezler.

• Kendilerine bir soru yöneltildiğinde,o soruyu yanıtlamak yerine farklı şeyleri aralıksız konuşabilirler.

Bir erkeğin yalan söylediği nasıl anlaşılır? Erkeklerin en çok söylediği yalanlar nelerdir? Yanıtları burada bulabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.