Birinin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır? Birinin Yalan Söylediğini Anlamanın Yolları

Birinin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır? Birinin Yalan Söylediğini Anlamanın Yolları

Bu yazımızda sizlere, birinin yalan söylediğini nasıl anlarım, ve birinin yalan söylediği nasıl anlaşılır şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, birinin yalan söylediğini anlamanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de birinin yalan söylediğini nasıl anlarım; ya da birinin yalan söylediği nasıl anlaşılır diyorsanız, zaman kaybetmeden birinin yalan söylediğini anlamanın yollarını sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Birinin yalan söylediğini nasıl anlarım? Birinin yalan söylediğini anlamanın yolları arasında yer alan ilk, ve en önemli detay, o kişinin beden dilini okuyabilmektir. Bunun için bakmanız gereken, kişinin hareketleri. Örneğin, birinin yalan söylediği nasıl anlaşılır sorusunun en temel yanıtları arasında, o kişinin, yakasını sürekli olarak çekiştirmesi, burnuna dokunması, ya da burnunu kaşıması, boynuna dokunması, gözlerini kaşıması, ağzını kapatması gibi unsurlardan söz edilmektedir. Kişinin ses seviyesinin düşüklüğü de, onun size yalan söylediğinin göstergeleri arasında yer alan detaylardandır.
Eğer ki bir insan, yalan söylemekte ustalaşmışsa, o halde, ilk olarak aklında tasarladığı kurguya kendisi inanır. Hal böyle olunca da, gayet rahat olur. Yalan söylediğine dair size bir ip ucu vermez. Örneğin, sallanır; ama bu onun rahatlığını gösterir. Elleri; ve ayaklarını da sık hareket ettirir. Bu da o kişinin rahat olduğunun en temel ip uçları arasında yer almaktadır. Ama o anda yalan söylüyordur; ve siz bunu anlayamazsınız bile… Çünkü o kişi bunu meslek haline getirmiştir; ve aslında, onun yalan söylediğinin en temel işareti rahatlığıdır.
Eğer ki bir insan güleryüzlü olmasına karşın, az gülümsüyorsa, bu durum onun yalan söylediğini, ve bundan dolayı da gergin olduğunu gösterebilir. Yalan söyleyen kişinin, konuşurken dili sürçer, bozuk konuşmaya; hatta zaman zaman kekelemeye başlar. Yalan söyleyen kişinin gülüşünün de sahte olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu durum, sürekli kontrol altında tutmayı istediği yüz kaslarından kaynaklanmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.