Yeni Bir İlişkiye Hazır Mıyım?

Yeni Bir İlişkiye Hazır Mıyım?

Yeni bir ilişkiye başlamak her zaman sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bu nedenle insanın kendine ilk olarak, yeni bir ilişkiye hazır mıyım sorusunu yöneltmesi gerekmektedir. Bazen zaman, hatta insan bile doğrudur, ama kişi hala eski ilişkisinden bazı anıları hafızasında taşıyordur. Bu durumda yeni bir ilişkiye başlamak doğru değildir. Peki yeni bir ilişkiye hazır mıyım diyen biri bunu nasıl anlayabilir?

Yeni Bir İlişkiye Başlamak İçin Doğru Zaman Mı?

■ Yeni bir ilişkiye başlamak için ilk olarak geçmişin izlerinden kurtulmanız gerekmektedir. Yani, eski sevgilinize artık sinirlenmiyor olmalısınız. Yaşadığınız şeyleri hafızanızdan silip atamazsınız belki ama aklınıza geldiğinde de üzülmez; güzel çıkarımlar elde eder ve yaşadıklarınızın size ders olduğunu düşünürsünüz. Eğer sizin için durum bundan ibaretse, yeni birlikteliğiniz için tek yapmanız gereken doğru insana yönelmektir.

■ Eski ilişkinizde, sevgilinizin arkadaşları ile görüşmek, hatta onun alışkanlıklarını alışkanlık, hobilerini hobi edinmek gibi durumlar sizin için söz konusu olmuş olabilir. Ancak ayrıldıktan sonra, bu arkadaşlar içerisinden istemediklerinizi çıkartabilmeli; hoşlanmadığınız alışkanlıkları terk etmelisiniz. İsteyerek görüştüğünüz arkadaşlarınız ve isteyerek yaptığınız hobileriniz ortaya çıkmaya başladığında, eski sevgilinizden kurtulmuşsunuz demektir ve artık yeni bir ilişkiye başlamak için doğru zamandır.

■ Eski ilişkinizden almış olduğunuz dersler doğrultusunda, yeni ilişkinizden neler beklediğinizi bilirsiniz. Birlikte olmak istediğiniz insan hangi özelliklere sahip olmalıdır bilirsiniz. İlişkinin başlangıç aşamasında, sonunun bir yerlere varıp varmayacağını anlayabilirsiniz. Tam da bu noktada, karşınıza çıkan herkese evet deme zorunluluğunu hissetmezsiniz. Doğru insan sizin için bellidir ve onu beklersiniz.

■ Yeni bir ilişkiye hazır mıyım diyen birinin, partneri ile uzlaşabilmeye de açık olması gerekmektedir. Yani, belki o sizin tayt giymenizi istemiyordur ve siz ona bu noktada Tamam diyebilir; mutluluğunuzu bir tayta değişmezsiniz. Eski ilişkinizden almış olduğunuz dersler size mutluluğun nelere bağlı olup olmadığını güzelce öğretmiştir zaten. Çok istediğiniz şeyleri de kırmadan ve kızmadan tartışabilirsiniz. O da aklı başında biri olmalıdır zaten ki doğru insan olsun.

■ Bir insanla birlikte değilken içinizde sevgi kırıntıları biriktikçe birikir ve siz onları bir insanla paylaşamazsınız. Ama bir zaman sonra, sevginizi paylaşacak, sevgisini, ilgisini, desteğini alacağınız birini hayatınızda istersiniz. Tam da bu an, yeni bir ilişkiye başlamak için doğru zamandır.

■ Yeni bir ilişkiye hazır mıyım diyen bir insan yalnız olmaktan da korkmayan, tek başına bir şeyler yapabilen insandır. Durup durup hayatınızın aşkının sizi bulmasını istemezsiniz; bir şeyler yaparken birbirinizi bulursunuz. İşte doğru an ve doğru insandır. Başlayabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.