Uzak Mesafeli İlişkiler Nasıl Yürütülür?

Uzak Mesafeli İlişkiler Nasıl Yürütülür?

Sevgilim başka şehirde yaşıyor diyen insan sayısı o kadar çok ki… Bunun sebeplerinin en önemlilerinden bir tanesi internetin yaygın olarak kullanılması. Ücretsiz sohbet sitesi kullanımı gerçekleştiren neredeyse herkes, sevgilim başka şehirde yaşıyor şeklinde cümleler kurar. Bununla birlikte eklerler: uzak mesafeli ilişkiler nasıl yürütülür? Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür? Sevgilim başka şehirde yaşıyor diyenlerin nedenleri arasında okumak ya da çalışmak da yer alabilir. Bu noktada ilk sorun: güven sorunudur. Sonrasında da, gözden uzak olanın gönülden de ırak olacağı düşünülür. Ancak aslında uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür sorusunun yanıtlarına dikkat edilmesi halinde durum çok da sanıldığı kadar zor olmayacaktır. O halde biz size, özellikle de sevgilim başka şehirde yaşıyor diyenlere önerilerde bulunalım.

Uzak Mesafeli İlişkileri Yürütme Yolları

■ Sevgilim başka şehirde yaşıyor düşüncesi ile onunla saatlerce konuşmanız gerektiğini düşünmeyin. Başka şehirde ise bir sebebi var: çalışıyor, okuyor, ya da bir ilgi alanı var. Yani tüm bunlardan vazgeçip de saatlerini size ayıramaz. Ancak bir kaç saat konuşabilir, gördüğünüz ilginç şeylerin resmini onunla paylaşıp üzerine yorum yapabilir, uyumadan önce iyi geceler diyebilirsiniz. Bunlar normal, saatlerce konuşmak ise anormal davranışlardır.

■ Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, durumu fırsata çevirmenin gerekliliği. Şöyle ki, eğer ileride evlenmeyi; ya da birlikte yaşamayı planlıyorsanız, şu anda ayrı şehirlerde yaşamanın sizi ayırdığı düşüncesinden kurtulun. Mesafeler sizi ayırmaz, birbirinize olan özleminizi arttırır. Birlikte yaşamadan önce zaten ayrı yaşamanız gerekmektedir. Şu anda bu deneyimi yaşadığınızı düşünün.

■ Sevgilim başka şehirde yaşıyor deseniz de demeseniz de, birbirinize her sabah günaydın; her gece iyi geceler diyorsunuz muhtemelen. Ancak gün içerisindeki iletişiminize de dikkat edin. Her zaman sıradan konuşmalar yapmayın. Birbirinize zaman zaman video, zaman zaman ses kaydı, zaman zaman fotoğraflarla sürprizler yapın. Gün içerisindeki iletişiminizi bir oyuna çevirip, heyecanınızı her daim canlı tutun.

■ Sevgilim başka şehirde yaşıyor diyorsunuz belki ama bu size aynı anda aynı şeyi yapabilme engeli koymaz. Farklı şehirlerde yaşasanız da, aynı anda aynı oyunu oynayabilir, aynı diziyi izleyip kitabı okuyabilir, video görüşme açıp yürüyüşe çıkabilir, şarkı söyleyebilirsiniz. Yapılabilecek şeyler o kadar çoktur ki, bu arada kendinize konuşacak konular da bulmuş olursunuz ve ilişkiniz sıkıcı olmamış olur.

■ Kendi aranızda olabildiğince dürüst olun. Örneğin, mutsuz musunuz? Bir şeyden korkuyor musunuz? Siz ikili bir ilişki yaşıyorsunuz. Tek başınıza mücadeleden kaçının. zaten sorunlar gün gelecek su yüzüne çıkacak. Dolayısı ile ertelemeyin. Sorunlarınızı birlikte çözün.

■ Küçük sürprizleri birbirinizden esirgemeyin. Bir sürpriz yapıp yanına gidin. Zaman zaman yapacağınız bu küçük fedakarlıklar, sizin birbirinize olan bağlılığınızı arttıracak. Dönüş saatinin gelmemesi için zamanı durdurmak isteyeceksiniz. Ama şu hatayı da yapmayın: Ansızın yapılan sürprizler iyi değildir, sevgilinizi zor durumda da bırakabilirsiniz. Dolayısı ile onun sizinle zaman geçirmeye tam anlamı ile müsait olduğu bir zamanı seçin ki, siz gittiğinizde, ne yapacağını şaşırmasın; ya da aklı sizde kalmasın. Veda anları zor olur elbette; ama bir dahaki buluşmanın da iple çekilmesine neden olur. Güzel olur yani her şekilde…

■ Uzak mesafeli ilişkiler nası yürütülür sorusunun bir diğer yanıtı da, özleme alışmak… Eğer alışamazsanız birbirinize hayatı zindan edersiniz. Ancak şu hatayı da yapmayın: Nasıl olsa alışması gerekiyor diyerek, onu ihmal etmeyin; ya da onun sizi ihmal etmesine izin vermeyin. Ama gerekli zamanlarda özlemenin şart olduğunu; aksi halde ilişkinizin yürümeyeceğini de unutmayın. Özlemek güzeldir. Bilinçli şekilde özletilmediği sürece. Özlemden sonraki görüşmelerin tadına doyum olmaz.

■ Sevgilim başka şehirde yaşıyor diyorsanız, sizin ilişkinizi ayakta tutacak tek şey düzenli görüşmelerdir. Birbirinize zaman ayırın. İlgi gösterin. Değer verdiğinizi ve zaman geçirmenin keyifli olduğunu karşı taraf anlarsa, aranız iyi olur. Hem de kendinizi ondan esirgemeyin. Sonrasında yokluğu sizi üzer.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.