Uzak Mesafeli İlişki Yürütmek Zor Ama…

Uzak Mesafeli İlişki Yürütmek Zor Ama…

Uzak mesafeli ilişki yürütmek çok zor olabilir. Ancak günümüzde uzak mesafeli ilişki yaşamayan kişi neredeyse yok. Sosyal medyayı ve interneti aktif bir şekilde kullanan insanlar çok farklı yerlerden kişilerle tanışıp birlikte olmaya karar verebiliyorlar. Tam da bu noktada uzak mesafeli ilişki tavsiyelerine gereksinim duyuyorlar. Dedik ya: Uzak mesafeli ilişki yürütmek kelimenin tam anlamı ile çok zor… Peki uzak mesafeli ilişki tavsiyesi isteyenler nelere dikkat etmeli?

Uzak Mesafeli İlişki Tavsiyeleri

■ Uzak mesafeli ilişkinin ilk dönemlerinde, ne sıklıkta bir araya gelindiği çok önemlidir. Bu bir araya gelişler bir kaç günlük olmalı, bu süreçte taraflar birbirlerini tanımaya çalışmalıdır. Eğer bu görüşmelerin sonrasında çift hala yazışmaya ve sözlü iletişime devam ediyor ve birlikte olduğu kişinin hayatının aşkı olduğunu düşünüyorsa, bu uzak mesafeli ilişkiyi yürütmek sanıldığı kadar zor olmayacaktır… Ta ki taraflar birbirlerini özleyip de durumu birbirlerine agresif şekilde yansıtana kadar… Kısacası, uzak mesafeli ilişki yaşıyorsanız, ilk dönemlerde sık sık ve uzun uzun bir araya gelmeye çalışın. Bu süreçte birbirinizi tartıp, gelecekte birlikte olmak istediğiniz kişinin gerçekten de o olup olmadığından emin olun.

■ Uzak mesafeli ilişkiyi yürütmek için izlenmesi gereken sonraki yol, taraflardan hangisinin diğerinin yanına taşınacağıdır. Ve bunun zamanı da tam olarak iki taraf için de bilinmelidir. Aksi halde taraflar bu konuyu kendi içlerinde düşünecekleri için strese girerler; durumu birbirlerine yansıtmaları ise ilişkinin zarara uğramasına neden olur. Taşınıp, şehir değiştirecek olan kişinin bazı fedakarlıklarda bulunması gerekecektir; her şeyin öncesinde iş ya da okul değişimi söz konusu olacak, aileden ve sosyal çevreden ayrılış gündeme gelecektir. Bu kararı almadan önce düşüncenizden iyice emin olun. Partneriniz bunun için değer mi? Size, vazgeçtiğiniz şeyleri sağlayabilecek güçte mi? İlerleyen dönemde fikir değiştirmeniz hem sizi, hem de ilişkinizi zora sokmakla kalmaz, vazgeçmeyip de taşınır; ama pişman olursanız da hem ilişkinizden; hem de vazgeçtiğiniz şeylerden olmuş olursunuz. Siz gittiğiniz yerde mutlu olmazsanız yanına gittiğiniz insan da olmaz. Dolayısı ile taşınma kararını vermeden önce ince eleyip sık dokuyun.

■ Uzak mesafeli ilişki tavsiyeleri arasında, ilişkiye taşınmadan devam edebilmek yok mu peki? Eğer şehirleriniz birbirine yakın ise taşınmadan da haftada bir kaç günü birlikte geçirebilirsiniz ve dolayısı ile birbirinizi özleseniz dahi bir kaç gün sonra bir araya gelecek olmanın heyecanı ile mutlu olursunuz. Ancak aynı durum uzak şehir ya da farklı ülkelerde yaşayan çiftler için söz konusu değildir. Bu durumda birbirinizi özler; ama uzun süre kavuşamazsınız. Dolayısı ile de birbirinizden uzaklaşmaya başlarsınız. Sağlıklı bir birliktelik açısından uzak mesafeli ilişki yürütmek adına en kısa zamanda biriniz diğerinizin yanına gitmelisiniz.

■ Bir de birlikte olmasına karşın zaman içerisinde uzak mesafeli ilişki yürütmek durumunda olanlar mevcut. Ani gelişen bir taşınma durumu, çiftlerin birbirlerine karşı olan duygularını tartmalarını sağlar; ancak bu durum ilişkinin yaşına göre geçerlilik kazanmaktadır. Belki de bir nefes almaya sizin ilişkinizin de ihtiyacı vardır kim bilir?

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.