Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir? Bir Erkek Nasıl Geri Kazanılır?

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir? Bir Erkek Nasıl Geri Kazanılır?

Soğuyan erkek nasıl düzelir? Pek çok kadın tarafından yanıtı en çok araştırılan konular arasında yer alan önemli bir soru. Çünkü sevgilisinin ya da eşinin kendisinden soğuduğunu düşünen ve bu anlamda da yanılmayan kadın sayısı o kadar fazla ki siz bile şaşırırsınız.

MaviBoncuğum içerisinde daha önce bu konuya yönelik çok fazla bilgi paylaştık. Bunlardan bazıları şu şekildeydi:
Soğuyan erkek belirtileri
Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?
Karısından soğuyan erkek belirtileri
Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır?
İstediğinizin üzerine tıklayarak konu hakkında fikir sahibi olabilir, sevgiliniz ya da eşinizin sizden soğuyup soğumadığını kendi içinizde sorgulayabilirsiniz.Ve diyelim ki sizden soğuduğunu anladınız.Hemen paniğe kapılmayın.

Soğuyan erkek nasıl düzelir sorusunun yanıtlarını ilerleyen bölümlerde sizler için detaylı olarak aktaracağız. Eğer partnerinizin sizden soğuması geçici bir durumsa alacağınız bazı tedbirlerle bu durumu çözüme kavuşturabilirsiniz. Neden soğuduğunu da anlarsanız birdaha aynı problemi yaşamanın önüne geçmiş olursunuz.

Her ilişkinin kendi dinamiği, kendi çifti, kendi sorunları vardır. Dolayısı ile eğer ilişkinizi kurtarmak adına daha fazla çaba sarf etmek isterseniz çift terapisi almayı deneyebilirsiniz. Bu terapiyi sorunlarınız büyümeden,kırgınlık ve kızgınlıklarınız artmadan almaya başlarsanız çok daha başarılı sonuçlar elde edeceğinizi de belirtmek isteriz.

Çift terapisi nedir?
Çift ve aile terapisi nedir?
başlıklı konularımızı da bu aşamada gözden geçirmek işinize yarayacaktır. Biz genel olarak sahip olduğumuz bilgileri ve yapabileceklerinizi sizlerle paylaşacağız. Tıpkı zayıflama diyetlerinde olduğu gibi bu bilgiler genel bilgiler olup, her diyet de her ilişki terapisi de kişiye özel olmalıdır.

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Soğuyan erkek nasıl düzelir sorusunun yanıtlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

Soğuyan Bir Erkek Nasıl Geri Kazanılır

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir

• İlk işiniz öz eleştiri yapmak olsun. Bunun için kendinize tarafsız bir gözle bakmanız çok önemli. Karşı tarafı kıracak, üzecek, sizden soğumasına neden olacak herhangi bir davranışta bulundunuz mu? Aklınıza gelen şeyleri “ama…” ile başlayan cümlelerle çürütmeyin. Hatanızın farkına varın ve kendinizi affettirmek için çaba sarf edin.

Ancak eğer eşiniz ya da sevgiliniz sizin sınırlarınız dahilinde yer alan birdavranışınız yada reddiniz dolayısı ile sizden soğuduysa o zaman şöyle düşünün: Aynı durumla yeniden karşılaştığınızda,yine aynı tepkiyi verecekseniz o da sizden yine soğuyacak… Bazı şeyler değişmiyorsa zorlamanın da bir anlamı yoktur.

Ama tüm bu düşündüklerinize rağmen partnerinizin sizden soğumasını gerektirecek geçerli bir neden bulamıyorsanız o halde bu duruma neden olabilecek farklı şeylerin varlığını sorgulayın. Ya da en kötü ihtimalle partnerinizle konuşabilirsiniz. Ama siz konuştuğunuzda o sizi dinleyebilmeli; siz de onu sıkmadan konuşabilmelisiniz. Sonra da roller tersine dönebilmeli.

Soğuyan erkeknasıl düzelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de sakin ve sabırlı olmaktır. Bu süreçte sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken,zaten size soğuk davranan partnerinize karşı sinirli ya da inatçı değil, ılımlı davranmaya özen gösterin. Bu durum sizin için biraz sabır denemesi. Ama ilişkinizin geleceği için de çok gerekli.

Gereksiz kıskançlıklardan da mutlaka kaçının. Sizden soğumasının nedeninin bir başka kadın olabileceği varsayımını aklınıza getirmeyin. Elbette elinizde bir kanıtınız varsa durum değişir. Ancak öyle bir kanıta sahip değilseniz geçmişte yaşanmış ya da gelecekte yaşanması muhtemel durumlar için ilişkinizi daha da kötüye sürüklemeyin.

• Erkekler cepte olduğunu düşündükleri kadınlara saygı duymaz ve aynı şeyleritekrarlayıp dururlar. Dolayısı ile önce siz kendinize saygı duyun ve sınırlarınızı belirleyip ona da bunları hissettirin. Sizi kaybettiğinde ne kaybedeceğini bilmesi, onun size karşı daha yakın ve ılımlı olmasını sağlayacaktır.

Soğuyan Bir Erkek Nasıl Geri Kazanılır?

Soğuyan bir erkek nasıl geri kazanılır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde vermeye devam edelim.

• Çevrenizdeki yakın arkadaş ya da akrabalarınıza yaşadığınız durumu anlatıp rahatlamak isteyebilirsiniz. Ve bu sizin en doğal hakkınız. Aksi halde psikolojik problemler de yaşamaya başlayabilirsiniz. Ancak siz paylaşımda bulunurken, dertleştiğiniz kişi de haliyle insan olduğu ve duyguları bulunduğu için size fikrini söyleyecektir.

Siz eğer bu fikirlerden etkilenirseniz durumu ilişkinize olumsuz yönde yansıtabilirsiniz. Hatta olumlu fikirler verse bile yakınınız, belki de sizin tolere edemeyeceğiniz bir fikirdir ve sonuç yine olumsuz olur. Dolayısı ile mutluyken nasıl kimseden etkilenmiyorsanız mutsuzken de kimseden etkilenmemelisiniz.

Etkileniyorsanız anlatmayın. Peki nasıl rahatlayabilirsiniz? Bir çift terapisine katılabilir ya da en azından psikoloğa gidebilirsiniz. Bunlar da sizin için pahalı ise o halde yapmanız gereken şey bir yere yazmak olmalı. Yazmak insanı en çok rahatlatan şeyler arasında yer almaktadır. Sonra yazdıklarınızı yırtabilir ya da yakabilirsiniz.

Soğuyan bir erkek nasıl geri kazanılır?Ya da soğuyan erkek nasıl düzelir diyorsanız konu altınayorum yazarak durumunuzu bizimle de paylaşabilirsiniz. Mutlu olmanız dileğiyle…

Eski Yorumlar
  1. Lale
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.