Soğuyan Erkek Belirtileri – Davranışları – Nasıl Davranır

Soğuyan Erkek Belirtileri – Davranışları – Nasıl Davranır

Soğuyan erkek belirtileri, erkekler tarafından, kadınlardan daha fazla araştırılıyor. Bu durumun en temel nedenleri arasında ise ilk sırada kadınların hislerinin daha kuvvetli olduğundan söz edebiliriz. Bununla birlikte daha dikkatli olan kadınlar, erkeklere göre daha meraklıdırlar da…

Şu bir gerçek ki her güzel başlayan ilişki zaman zaman kopmalara ve soğumalara maruz kalabilir. Bu durum bazen ilk heyecanın kaybedilmesine bağlıdır. Genellikle toparlanır. Ancak eğer toparlanmazsa bitişlere de sebep olabilir. İşte kadınlar tam bu durum tespiti konusunda utadırlar.

Ancak bazen de boşa kuruntu yapıyor oldukları unutulmamalıdır. O halde hangi durumların soğuma belirtisi olup, hangi durumun normal olduğunu bilmek büyük önem arz eder. Ancak artık panik yapmanıza gerek yok. İlerleyen bölümlerde size merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını vereceğiz.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından soğuyan erkek belirtileri hakkında araştırma yapıyorsanız, evliliğinizin riske girdiğini düşünebilirsiniz. Daha önce, eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmıştık. İsterseniz bu bilgileri de gözden geçirebilirsiniz. Şimdi ise hemen bu bilgileri buradan sizlerle maddeler halinde paylaşalım.

Karısından Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

■ Karısından soğuyan erkek belirtileri, onlar her ne kadar istemeseler de kadınlar tarafından kolayca gözlemlenir. Örneğin eşiniz yanınızdayken başka şeylerle ilgileniyorsa sizden soğumuş olma olasılığı yüksek. Örneğin telefonuyla her zamankinden daha çok ilgilenir. Sizi umursamaz tavırlar sergiler…

Tabi bu durumlar bir tartışmanın sonrasında da ortaya çıkıyor olabilir. Olayları birbirlerinden ayırt edebilme yeteneğine sahip olmanız burada çok büyük önem arz ediyor.

■ Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında yer alan bir diğer unsuru ise ayırt edebilmek ciddi anlamda zor. Dikkatli olun. Eşiniz, ilişkinizin başlarında sizin hakkınızda neler düşünüyor; neler yapmanızı sizden talep ediyordu? Örneğin saçlarınızı kestirmenizi isteyebilir. Saçınızın rengini koyulaştırmanızı da talep edebilir.

O bu saç boyu ya da renginden hoşlanıyordur. Dolayısı ile burada sorun yok. Bu yapıcı bir eleştiridir. Ancak bir gün size tırnaklarınızı neden uzatmadığınızı sorarsa, muhtemelen sizi bir başkası ile karşılaştırıyordur. Ya da daha kötüsü; eleştiriyor da olabilir.

Bu durum onun sizden soğuduğunun göstergesidir. Bunu anlamak için eleştirilerini, ilk günler yaptığı eleştirilerle karşılaştırmalısınız. Peki ya sizi abartılı derecede övüyorsa? Eleştirilmemek hoşunuza gidebilir. Ancak abartılı övgü, sizi alattığının işareti de olabilir. Amacı sizi mutlu edip, aldattığını fark etmenizi önlemektir.

■ Eşinizle aranızdaki özel zamanları da değerlendirmelisiniz. Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında yatak odası davranışları çok büyük önem arz etmektedir. Eşiniz eğer sizden soğuduysa ya da hayatınızda bir başkası varsa sizden bu ortamda özellikle uzak durur.

Uzak durmasa dahi siz onun, size karşı olan farklı davranışlarından esinlenerek, sizden soğuyup soğumadığını anlayabilirsiniz. Ancak erkekler stres ya da yaşamlarında üzerlerine binmiş ağır yük dolayısı ile de eşlerini ihmal etmeye başlayabilirler.

Bu durumun ayrımını, onu yakından tanımanız halinde çok kolay yaparsınız. Zaten yeni evliliklerde eşten soğuma durumu pek yoktur.

Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusu internet ortamında, özellikle evliliğinde problem yaşayan kadınlar taradfından çok araştırılmaktadır. Aslında soğuma dönemleri evlilikler için geçiş dönemleridir. Genellikle toparlanır. Ancak bir de durumun tersi açısından bakmak gerekir.Toparlanmazsa evlilik ayrılığa kadar gidebilir.

Karısından Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

Aslında erkekler soğuduklarını gizlemeyi kadınlar kadar ustaca başaramazlar. Ve kadınlar şifreleri çözme konusunda çok ustadır. Dolayısı ile bir erkeğin kendilerinden soğuduğunu kısa zamanda fark edebilirler. Peki bunu anlamanın bazı yolları yok mu? Elbette var. Hemen bu yollardan söz edelim.

■ Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun ilk yanıtı aslında ilgi eksikliğidir. Eğer önceden eşiniz istediğiniz şeyin ağzınızdan çıkmasını beklemiyor; gözünüzün içine bakıyorsa ve bu şekilden sonra size olan ilgisinin azaldığını görüyorsanız, sizden soğuduğuna kolayca kanaat getirebilirsiniz.

■ Erkeklerin eşleriyle birlikte olmayı ne kadar istediğini de bilmeyen yoktur. Eğer sizin eşinizin sizinle birlikte olma isteğinde azalma hissediyorsanız, bu durum da sizden soğuduğunun işaretleri arasında yer almaktadır. Ancak bu durum onun fiziksel bir sorunu olduğu anlamına da gelebilir.

Sizden uzak durarak, eksikliğini fark etmenizi istememiştir. Bunu da siz birlikte olduğunuz zamanlarda anlayabilirsiniz. Elbette eşinizi tanıyor ve performansını biliyor olmanız bu noktada önem kazanıyor.

■ Sizi önceden güldürmeye, eğlendirmeye çalışan adam artık bunu yapmıyor mu? O halde sizden soğumuş olması muhtemel. Ya da bu durum sizi eskisi kadar önemsemediğinin göstergesi de olabilir. Ancak belki de kendi keyfi yoktur. Bu detayı da göz ardı etmeyin.

Bir sorunu varsa, sizi güldürmek ya da eğlendirmek aklına gelmeyebilir.Böyle bir durum söz konusu olduğundakuruntularınızla onu kendinizden uzaklaştırmayın. Aksine onun sorununu çözmeye yardımcı olabilirsiniz.

■ Bir arkadaş toplantısında eşinizin sizinle sohbet edip etmediğine göre de durum değerlendirmesi yapabilirsiniz. Eğer sizinle arkadaşlarınızın yanında muhatap olmamaya özen gösteriyorsa, göz kontağı kurmuyorsa, bir problem var demektir.

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtları da aslında ayırt edicidir. Erkek arkadaşınız sizden ayrılmak istediğinin işaretlerini açık şekilde verir. Neler yapabileceğini ise daha önce sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır başlıklı konumuzda anlatmıştık. Burada bir kere daha değineceğiz.

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Davranışları

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

■ Sizi telefonla daha az arar. Siz aradığınızda telefonlarınıza cevap vermez. Daha az telefonla konuşmaya başlarsınız. Konuştuğunuz zamanlarda ise sorularınıza geç ya da isteksiz yanıtlar verir. Bunlar, sizden soğuduğunun en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Nerde o eski telefon sohbetleriniz?

■ Sizi eskisinden daha fazla eleştirmeye başlar. Hele bir de kendinize eskisine oranla daha az bakıyorsanız… Önceden daha doğal olan sevgilinizin bir anda moda tutkunu bir adam halini almaya başladığını görebilirsiniz. Eğer onu hayatınızda istiyorsanız, nelerden hoşlandığını çözmeye çalışın.

■ Sizinle eskisinden daha az zaman geçirmek isteyebilir. Hafta sonlarını sizinle değil bekar arkadaşları ile geçirmeyi tercih edebilir. Aslında bu size kurulmuş bir tuzak gibidir. Bekar erkekler bekar kızlarla takılabilir. Onların kız arkadaşları da vardır. Ve sevgiliniz onlarla, sizden daha mutludur.

■ Tartışmalarınızın ardından, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşır. Bu aslında sizin sesinize tahammül edemediği anlamına gelmektedir. Ve gittiği yerden de uzun saatler boyu dönmez. Fakat bir de şu var: tartışırken sessiz kalmanız da onu çok sinirlendirir. Dolayısı ile orta yolu bulmalısınız.

■ Sevgilisinden soğuyan erkek davranışları arasında az konuşmak da yer almaktadır. Önceden size tüm gününün nasıl geçtiğini anlatan adam, şimdi ona bir sorun olup olmadığını sorduğunuzda, bunu Yok bir şey diyerek kestirip atacaktır. Onun yüzüne bu durumu vurabilirsiniz. Ama tartışmadan…

■ Size eskisi kadar yaklaşmaz. Hatta dokunmaz bile. Sizin onun elini tutup kendi bedeninize değdirmeniz gerekebilir. Oysa ki biliyorsunuz, erkekler bu konuda kadınlardan daha isteklidirler. Eğer sorunu çözmek isterseniz onu buna yöneltecek davranışlarda bulunabilir; onun sevdiği şeyleri yapabilirsiniz.

■ Soğuyan erkek belirtileri arasında yer alan bir diğer detay da sosyal medyada eskiye göre daha uzun zaman geçirmesidir. Bu bir arayışta olduğu düşüncesini aklınıza getirebilir. İsterseniz şifresini alabilirsiniz… Tabi verirse…

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Soğuyan erkek nasıl düzelir? Soğuyan erkek davranışları hakkında bilgi sahibi olduktan ve eşiniz ya da sevgilinizin sizden soğuduğunu anladıktan sonra yanıtını almanız gereken en önemli soru niteliğinde. Yapılabilecek şeyler ise emin olun ki var. Peki neler? Hemen öğrenelim.

Soğuyan Erkeği Düzeltme Yolları

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir

Sizden soğuyan bir erkeğe, onsuz yapamayacağınız mesajını kesinlikle vermemelisiniz. Aksine, o sizsiz yapabilecek mi bunu düşünmeli. Bu durumu sağlayacak olan ise yine sizsiniz. Peki ama nasıl? Biraz önce belirtmiş olduğumuz soğuyan erkek davranışları, muhtemelen hoşunuza gitmeyen tavırlardır.

O halde bu tavırlar karşısında tepkinizi göstermelisiniz. Eğer siz tepkisiz kalırsanız, emin olun ki eşiniz ya da sevgiliniz aynı şeyleri yapmaya devam edecek. Ve daha kötüsü de ne biliyor musunuz? Kendisini vazgeçilmez olarak hissedecek. Dolayısı ile siz olmazsanız da başka limanlara yl alabileceğini düşünecek.

O halde bu duruma dur demenin zamanı geldi demektir. Peki nasıl? Ona, tüm dünyanın kendi etrafında döndüğü izlenimini yaratmadan elbette. Onu silmeyin ya da engellemeyin. Ancak aramalarına bir müddet cevap vermeyin. Ve bir mesaj yazın. Yazacağınız mesaj şu cümleleri içerebilir:

Şu an müsait değilim. Müsait olduğumda ben seni ararım.

İlk olarak bu mesajı okuyacak. Ardından sizi bir kaç kere yine arayacak. Sonra mesajınıza dönüp yeniden bakacak. Olayın farkına vardığında ise sizin neden müsait olmadığınızı düşünmeye başlayacak. İşte bu noktadan sonra da sizin, kendisinden başka bir dünyanızın da olduğunu algılayacak.

Muhtemelen bunu kabul etmek istemeyecek. Ve size karşı ne gibi bir hata yaptığını düşünmeye başlayacak. Emin olun bu aşamadan sonra onun için daha değerli olmaya başlayacaksınız. Kaybetme korkunuz olmasın. Kendinizden ödün vermek emin olun size bir şey kazandırmayacak çünkü.

Sadece bunu yaptığınız için sizden ayrılacaksa bırakın ayrılsın. Zaten devam ederseniz de onunla bu şekilde bir yere gidemeyeceksiniz. Giderseniz de oyun hep onun kurallarına göre oynanacak. Peki ne gerek var? Siz hayatınızı ona esir bir şekilde mi geçirmek istiyorsunuz?

Soğuyan Erkek Nasıl Geri Kazanılır?

Soğuyan erkek nasıl geri kazanılır sorusunun yanıtlarında bir sonraki aşamaya geçebiliriz. Artık nasıl olsa dersini aldı biraz da olsa, öyle değil mi?

Soğuyan Erkek Nasıl Geri Kazanılır

Soğuyan Erkek Nasıl Geri Kazanılır

O halde ortalama iki gün ondan uzak kalıp size ulaşmasını önlemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında onu arayın ve telefonuna cevap veremediğinizi; çünkü o sırada müsait olmadığınızı dile getirin. Ardından da onunla yüz yüze konuşmanız gereken şeyler olduğunu söyleyin.

Bunların telefonda konuşulamayacak şeyler olduğunu eklemeyi unutmayın ki sizden bilgi almaya çalışmasın. Ardından buluşma yeri ve saatini belirleyebilirsiniz. O zamana kadar aklınızda, nelerden bahsetmek istediğinizin listesini yapın. Sevgiliniz mi? Emin olun ki buluşma anını tedirginlikle bekleyecek.

Sürekli olarak sizi düşünecek. Buluştuğunuzda ise tüm dikkati sizde olacak. İşte bu anda, ilk 15 dakika içerisine, onun yaptığı ve sizin rahatsız olduğunuz şeyleri sığdırarak anlatmanız gerekiyor. Ancak bunu sakin bir ses tonuyla yapmalı; kesinlikle sinirlenmemelisiniz.

15 dakika sonra onun ilgisi dağılmaya başlayacaktır. Dolayısı ile ne söylediğinizi anlamak onun için imkansıza yakın olacak. Artık normal sohbetinize dönebilirsiniz. Ancak bu buluşmayı çok fazla uzatmayın. 1 saat yeterli olacaktır. Sonrasında evinize gidebilir; mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

O ise hep sizi düşünecek ve nasıl bir hata yaptığının farkına varacak. Çünkü artık karşısında soğuduğu sevgilisi yok. Bizim de istediğimiz buydu…

Soğuyan Erkek Geri Döner Mi?

Soğuyan erkek geri döner mi sorusu hala aklınızı kemiriyor; biliyoruz. Ve maalesef, soğuyan erkek geri dönmez. Ama hemen umudunuzu kaybetmeyin. Dedik ya; artık siz onun soğuduğu kadın değilsiniz. Dolayısı ile döner. Fakat bir adımınız daha var atmanız gereken…

Soğuyan Erkek Nasıl Geri Döner

Soğuyan Erkek Geri Döner Mi

Artık ona eskisinden daha az zaman ayırın. Ama bunun bir taktik olduğunu kesinlikle hissettirmeyin. Sizinle buluşmak istediğinizde işiniz olduğunu söyleyin. Olmayan bahaneler uydurun. Bunu yapın ki sizinle görüşmek için çaba sarf etsin. Yapın ki değerinizi anlasın.

Ona, kusura bakmamasını, her şeyin üst üste geldiğini söyleyin. Ancak bu durum kısazaman içerisinde düzelecek deyin. Yeniden eskisi gibi olacağınızı hissettirin. Bu taktikleri uyguladığınızda göreceksiniz ki size, sizden soğuduğu zaman hissettirdiği duyguları bir daha hissettiremeyecek.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.