Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır? Sıkılan Erkek

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır? Bu soru kadınlar tarafından sıklıkla sorulur. Tıpkı, eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusu gibi… Aslında bir erkek, ilişkide ilgisini kaybetti ise onun bu durumunu anlamak hiç de zor değildir. Tabi ki bunun için birlikte olduğunuz insanı iyi tanımalı ve her şeyi takıntı haline de getirmemelisiniz.

Davranışları değişen ve eskisi gibi davranmayan erkek, sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna yanıt oluşturabilir. Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna da tabi… Ancak takıntılı bir kişiliğiniz varsa bu şifreleri çözmekte zorlanabilirsiniz.

Kim bilir belki de hastadır, yorgundur ya da işinde bir problem yaşamıştır ve siz farklı davranışlarını sizden soğuduğuna yorarsınız… Ve eğer bu hatayı yaparsanız sizin de ona karşı olan davranışlarınız değişir. Bu da beraberinde yanlışlıkla, aranızdaki bağların kopmasını getirir. Ki hastalıkta sağlıkta diyebilecek bir adamla birlikteyken belki de…

MaviBoncugum içerisinde genel olarak bu konulardan sıklıkla söz ettik. Aşk ve ilişkiler kategorisini gözden geçirerek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir, erkekleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Bununla da kalmayıp, eğer isterseniz ilişkinizi doğru yola sokmak için yapmanız gerekenler hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz.

Hiç birini yapamadınız ve belki de etki altında kaldınız. Ya da sizde de değişen bazı şeyler var gibi… Bu noktada bir ilişki terapistinden de rahatlıkla yardım alabilirsiniz. Erkekler buna pek yanaşmazlar. Siz de tek başınıza gidip durumu anlatın. Tabi eğer onu kaybetmek istemiyorsanız…

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır? Önceden sizi gün içerisinde defalarca arayan eşiniz ya da sevgiliniz artık sadece 1- 2 kere arıyor ve kısa süreli konuşup kapatıyorsa, bu durum, sizden soğumasının işaretleri arasında yer alıyor olabilir.

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır

Eğer sık aradığı zamanlarda çalışmıyorsa ve artık işe girdiği için aramaları seyrekleşti ise bunda bir sorun yok. Ancak yoğunluk durumunda bir değişiklik söz konusu değilse, sizinle daha az konuşmak istiyor demektir.

• Sizden soğuyan erkek arkadaşınız yeni ilgi alanları ve uğraşlar edinmeye başlar. Örneğin web tasarım kurslarına başlayabilir. Hatta yeni bir bölüm dahi okumak için üniversite sınavlarına hazırlanabilir. Bu davranışları aslında sizden kendisini uzaklaştırmak ve ayrıldığınızda kendisini boşluğa düşmüş gibi hissetmemek içindir. Buna ek olarak, eskiden kullandığı sevgi sözcüklerini de kullanmamaya başlar.

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır? Muhtemelen bir zamanlar sizi kırmamak için elinden geleni yapan sevgiliniz, artık hiç bir şeyinize tahammül edemez. Bütün hatalarınızı yüzünüze vurmaya başlar. Halinden hiç memnun değildir.

Sürekli şikayet eder. Bu durum aslında size daha fazla dayanmak istemediğini göstermektedir. Ve ne yazık ki bu davranışlar söz konusu olduğunda siz de halinizden memnun olmaz ve sürekli hatalar yaparsınız.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır? Mesela artık tartışmaz. Önceden çok tartışıyor olabilirsiniz. Ama bu tartışmalar birbirinizi anlamak ve sorunlarınızı çözmek adınadır. Ancak artık anlamaya ya da bir şeyleri çözmeye çalışmıyordur. Nasıl olsa yakında biteceğini düşündüğü için, kapıyı vurup gitmeyi tercih eder. Sizinle tartışmak bile artık onun için zaman kaybıdır. Gereksizdir.

• Fiziksel olarak size yakın olmak, sarılmak, dokunmak, sizinle birlikte olmak… istemez. Önceden yolda yürürken sürekli elinizi tutan adam, şimdi 2 metre uzağınızda yürüyordur. Dokunuşlarının bir yabancı gibi olduğunu da hissedersiniz. Artık onu tanıyamaz hale geldiğinizde, sizden soğuduğunun yansımasıdır.

Sevgilisinden Soğuyan Erkek Davranışları

Sevgilisinden soğuyan erkek davranışları nelerdir? Biraz önce de belirttiğimiz gibi size olan tahammülü azalmıştır. Ortamın hiç sakin kalmasını istemez. Her şeye bir kulp takarak sürekli kavga ortamı yaratmaya çalışır. Bu durum bitişin başlangıcıdır.

Ayrılık sebebi göstermek istediğinde, “Son zamanlarda zaten sürekli kavga ediyoruz” dediğinde şaşırmazsınız. Ve işin en garip yanı da tüm bunların plansız, kendiliğinden gelişiyor olmasıdır.

• Pek çok erkek eşinin saçlarını kestirdiğini anlamaz; eğer saçlarınızın uçlarını düzelttirdiyseniz… Ancak bunu anlamak bir hemcinsiniz için hiç de zor değildir. Ama belinize yakın uzunluktaki saçlarınızı küt kestirdiğinizde dahi fark etmeyen; hatta sarı saçlarınızı siyaha boyadığınızı görmeyen erkek, eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna yanıt niteliği taşımaktadır.

• Eskiden eline telefonunu almayan adam artık sizinle sohbet etmek yerine sosyal medyada dolaşır ya da oyunlar oynamaya başlayabilir. Bu durum, sizin artık onun için bir şey ifade etmediğinizin göstergesidir. İlgisini farklı yönlere dağıtmaya çalışır. Amaç sizden uzaklaşmaktır. Ve ne yazık ki gerçekler çok acıdır.

Sevgilisinden soğuyan erkek davranışları arasında, sizinle buluşmamak için bahaneler bulduğudur. O buluşma sürekli ertelenir, sürekli yeni programlar çıkar… Ve bir erkek bunların tamamını yapmak zorunda değildir.

Sizden soğuduğunu belli etmek için sadece 5 tanesini yapması yeterlidir. Böyle bir şey hissettiğinizde, ayrılan tarafın o olmasını istemiyorsanız, ayrılık konuşmasını siz yapmalısınız. Çıkmadık candan umut kesilmez demeyin.

Hiç kimse istemediği ya da mutlu olmadığı bir ilişkiyi sürdürmek zorunda değildir. Bir başkasıyla daha mutlu olabilirsiniz. Olayı dramatize etmeyin. Biraz üzülür; ama sonra unutursunuz. Her gün ölmektense, bir kere ölmek daha kolaydır.

Sıkılan Erkek Nasıl Davranır?

Sıkılan erkek nasıl davranır? Bu soruyayanıt arayan kadın sayısı oldukça fazla. Ancak aslında herkes ilişkisine coşkulu bir heyecanla başlıyor öyle değil mi? Ama zaman içerisinde kadın ya da erkek, yaşadığı ilişki ya da evlilikten sıkılabilir. Ve bunu çeşitli yöntemlerle belli ederler. Anlamak zor değildir. Tek önemli olan ise bakmayı bilmektir.

Peki sıkılan erkek nasıl davranır? Size bunu anlamanın yollarını maddeler halinde anlatacağız. Bir erkek sevgilisinden sıkıldığını nasıl belli eder?

• Sıkılan erkek ilk olarak sevgilisi ile arasına mesafe koyar. Tavırları eskisi gibi olmamaya başlar. Bunu bir anda ayrılmamak adına yapar. Böylece sevgilisini kendisinden soğutmaktır amacı. Ve ayrılığı onun istemesini hedefler. Böylece ayrıldıktan sonra kadının yeniden dönmeye yönelik davranışlarından kurtulmuş olacaktır.

• Konuşmaları kısa keser. Sorulan sorulara kısa cevaplar verir. Aslında bunu sıkılan her insan yapar. Hedef, karşıdaki insanla daha fazla içli dışlı olmamaktır. Bu şekilde ayrılık isteği karşı tarafa da hissettirilmiş olur aslında. Ancak bazen kadınlar bu durumu anlamamazlıktan gelebilirler. Belki de kabullenmek istemezler.

• Sıkılan bir erkek aynı zamanda sudan sebeplerle tartışmalar da çıkartır. Sadece bu da olsa neyse. Aynı zamanda konuşmasının dozunu da ayarlamaz ve karşısındakini kırar. Bir kadın bunu yapsa neyse de bir erkeğin bu şekilde davranması da doğal karşılanmaz her zaman. Çünkü kadınlar erkeklere göre daha naziktir.

• İlişkinin başlarında planlar yapan ve hiç ayrılmayacakmışsınız gibi konuşan sevgiliniz bir zaman sonra sizinle bir çay içmeye dahi zaman bulamayabilir. Bu da sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun bir diğer yanıtıdır aslında.

Sevgilimi Kendime Tekrar Nasıl Bağlarım?

Sevgilimi kendime tekrar nasıl bağlarım? Hiç bir ilişki hiç bir zaman 4/4’lük değildir. Mutlaka zaman zaman problemler çıkacaktır. Biraz önce görmüş olduğunuz sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını gözlemleyebileceğiniz gibi, zaman zaman siz de sevgilinizden soğuduğunuzu gösteren davranışlar sergileyebilirsiniz. Ancak her kopuşta ayrılık düşünülemez.

Sevgilimi Kendime Tekrar Nasıl Bağlarım?

Sevgilimi Kendime Tekrar Nasıl Bağlarım

Seven taraf mutlaka fedakarlık yapmak durumundadır. Peki siz sevgilimi kendime tekrar nasıl bağlarım dediğiniz noktada neler yapmalısınız?

• İnsan, hayatında bir insan olduğunda ve onunla güzele dair şeyleri paylaştığında mutlu olur. Bu hayat da yalnız geçmez zaten. Ancak pek çok kadının yaptığı önemli bir hata vardır: Yeter ki erkek arkadaşları kendilerini sevsin diye, her davranışlarına tahammül ederler. İstemedikleri şeyler de söz konusu olsa seslerini çıkarmazlar.

Bu durum ise erkeklerin kafasında, “İstediğimi yapabilirim, her şey yolunda” mesajını uyandırır. Ama ön teker nereye giderse arka teker de oraya gider ve istemediği şeylerle karşılaşan kadınlar bir türlü mutlu olamazlar.

Siz mutlu değilseniz sevgiliniz de mutlu değildir. Her istediğinin olması bir insanı mutlu etmeye yetmez. Dolayısı ile sevgilimi kendime tekrar nasıl aşık ederim dediğiniz noktada mutlaka sınırlarınızı belirleyin. Sizi çok fazla aramıyor ve bu durum sizi mutsuz mu ediyor?

Aradığı zamanlarda da telefonunu siz açmayın. Israrla aradığında (ki istediğiniz zaten buysa) ona bir mesaj gönderin ve “Şu anda müsait değilim. Müsait olduğumda ben seni ararım” yazın. Her zaman kendisine hazır olduğunuzu bilen sevgiliniz, sizden bu davranışı gördüğünde sinirlenecek ve ardı ardına aramaya devam edecektir. Yine açmayın. Bu şekilde onun restine rest çekmiş oluyorsunuz belki ama, emin olun işe yarayacaktır.

• Gönderdiğiniz mesajın sonrasında sevgilinizin size 2 gün kadar ulaşamamasını sağlayın ve onu aramayın ki sizi bolca düşünme şansına sahip olsun. Ardından da onu arayıp şu cümleleri kurun: “Kusura bakma, müsait değildim ve daha önce arayamadım. Ancak ben de seninle bazı konularda konuşmak istiyorum. Telefonda konuşulacak şeyler değil bunlar. Yüz yüze konuşalım. Böyle olmasını istemezdim; üzgünüm…”

Sevgilimi Kendime Tekrar Nasıl Aşık Ederim?

Sevgilimi kendime tekrar nasıl aşık ederim? Bu konuşmanın ardından buluşma için ileri bir tarih belirleyin. Bir kaç gün sonrası olabilir mesela. Ve görüşmeye olabildiğince şık gidin. Unutmayın: size olan ilgisi ilk 15 dakika boyunca canlı kalacak. Dolayısı ile hemen konuya girin ve sizi hangi davranışlarının rahatsız ettiğini açık açık söyleyin. Konuşmayı 15 dakikadan uzatmayın. Sonrasında normal konulara yönelin ve en geç 1 saat içinde de görüşmeyi sonlandırmış olun.

Bu sergilemiş olduğunuz davranışla, sizden uzaklaşan tüm ilgisini yeniden üzerinize çekmiş oldunuz. Artık içinizdekileri kustuğunuz için rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Merak etmeyin, uykusuz geceler artık onu bekliyor. Sevdiği kadın karşısındayken ona dokunamamak, onu üzmek ve kırmak hiç bir erkeğin tercihi olamaz. Ancak sizde bunu yaşıyor. Ve sorunu çözmesi gereken yine kendisi. Artık rahatlayın.

• Bu aşamada sevgiliniz sizinle yeniden görüşmek isteyecek. Ancak her görüşme teklifine olumlu yanıt vermeyin. Artık sizinle olmak için biraz çaba sarf etmesi gerek. Bu nedenle ona işlerinizin olduğunu, her şeyin üst üste geldiğini… söyleyebilirsiniz. İlerleyen günlerde ise her şeyin yoluna gireceğini ve ona daha fazla zaman ayırabileceğinizi…

Bunları yaparken de size inanmasını sağlayın. Taktik yaptığınızı anlarsa, yaptıklarınız hiç bir işe yaramayacaktır. Ve emin olun bu davranışları gerçek bir şekilde uygulamayı başarırsanız, sevgilinizin istediğiniz adam olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu, pek çok erkek üzerinde denenmiş ve başarı ile sonuçlanmıştır. Sizde işe yaramadı mı? Sevgiliniz sizi artık önemsemiyor demektir ve öyle bir insanla vakit kaybetmenize de zaten gerek yok. O zaman bırakın gitsin. Yeni aşklara yelken açacağınız günler yakındır.

Bir Erkek Sevgilisinden Neden Soğur?

Bir erkek sevgilisinden neden soğur? Hiç bir erkek ya da kadın, bir ilişkiye, karşı taraftan soğuyacağı düşüncesi ile başlamaz. Ancak bazen bazı şeyler farkında olmadan yapılır ve aslında bu durum, bir erkeğin sevgilisinden soğumasının belirtileri arasında yer almaktadır.

Bir Erkek Sevgilisinden Neden Soğur?

Bir Erkek Sevgilisinden Neden Soğur

Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtları da bu aşamada gözlemlenmeye başlanır. Peki bir erkek sevgilisinden neden soğur? Bir erkek eşinden neden soğur? İşte yanıtları…

• Erkekler eş ya da sevgililerinin kişilikleri dolayısı ile onlardan daha çok soğurlar; ama fiziksel görünüm de önemlidir. Örneğin bıyıklar, ayak parmaklarının ya da belde bulunan kılların olmasından hoşlanmazlar. Temiz ayakkabılardan hoşlanırlar ve açık ayakkabılarda ojeli tırnak isterler.

Topuklu ayakkabı ile yürümeyi beceremeyen ama yine de giymekten vazgeçmeyen kadınları istemezler. Dik oturan kadınlar her zaman tercihleridir. Dekolte giydiğinde taşımayı başaran, çamaşırları kot pantolonundan görünmeyen kadınları tercih ederler.

Şeffaf çamaşır askılarının kurtarıcı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu askılar erkeklere çok itici geldiği gibi, yanınızda bir kız arkadaşınız varken onunla kulaktan kulağa konuşmanız da bir erkek sevgilisinden neden soğur sorusunun yanıtları arasında yer alıyor.

Kendi duygularından konuşulmasından hoşlanmayan erkeklerin şoförlüklerini de sakın eleştirmeyin. Çünkü bu da sizden soğuması için önemli bir etkendir. Şoförlük sanki erkeklere mahsus bir eylem gibidir.

■ Kıskanç bir yapıya sahipseniz, bunun sevgiden olduğunu düşünebilirsiniz ama sizi erkeklerin gözünde kendine güvenmeyen bir kadın haline getirir. Bununla birlikte, onun yanında ne kadar rahat olmaya çalışsanız da, unutmayın: erkekler sarhoş olan kadınlardan hoşlanmazlar.

■ Sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna yanıt oluşturacak şeyler, tripleriniz sonucunda da ortaya çıkabilir. Trip erkekler için şımarıklık demektir. Onun gözünde şımarık bir kız çocuğu olmak istemiyorsanız trip de atmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.