Sevgilimle Mutlu Olmak İstiyorum

Sevgilimle Mutlu Olmak İstiyorum

Bu yazımızda, sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyenler için, sevgiliyle mutlu olmanın yollarından söz edeceğiz. Sevgiliyle mutlu olmak için yapılması gerekenler, aslında hiç de zor olmayan, hem kişinin kendisini; hem de karşısındaki insanı mutlu eden şeyler. Peki sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyenler neler yapmalı? Sevgiliyle mutlu olmanın yolları arasında neler var?

Sevgiliyle Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir?

• Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyen bir kişinin, ilk olarak kendisine; sonrasında da sevgilisine güvenmesi gerekmektedir. Kendinize güvenirseniz sizi aldatmasının olanaksız olmadığını, çünkü zaten onun sevdiği kişinin siz olduğunu bilirsiniz. Bu durum otomatik olarak ona da güvenmenizi sağlar. Ve güven, sevgiliyle mutlu olmanın yolları arasında yer alan ilk unsurdur.

• Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız, bilmeniz gereken bir diğer şey, onu sevmenizin gerekliliğidir. Ona bağımlı olup, o olmadan yaşayamayacağınızı düşünmek ne sizi; ne de onu mutlu eder. Ama onu sevmek, aynı zamanda iki tarafın da özgür olması demektir. Böylece bir sıkılma durumu söz konusu olmayacağından, mutluluk kendiliğinden gelecektir.

• Yapılan araştırmalarda, ilişkiye başlayacak olan kişilere, karşısındaki kişinin hangi özelliğe sahip olmasını istediği sorulduğunda, kendisine yeterli alanın bırakılmasını istediğini söyleyen kişi sayısı çoğunluktadır. Bunun anlamı şudur: Sevgilinizi çok seviyor olabilirsiniz, o da sizi çok seviyor olabilir; ama sürekli bir arada olamayacağınız gibi, sürekli size mesaj atıp, sizi aramasını da bekleyemezsiniz. Bu durum onun özgürlüğünü kısıtlayacağı için mutlu değil, mutsuz olmasına neden olur. Sevgiliniz mutsuz olmazsa siz de mutlu olmazsınız. Bu nedenle, sevgiliyle mutlu olmak için, ona yeterli özgürlüğün sağlanması gerektiğini unutmamalısınız.

• Sevgiliyle mutlu olmanın yollarından bir diğeri de, onunla empati kurabilmektir. Peki empati kurmak ne demek? Kendinizi onun yerine koyabilmeli, onun davranışlarının nedenlerini anlamaya çalışmalısınız. Ondan istediğiniz şeyi bir başkası sizden isteseydi tepkiniz ne olurdu? İsteklerinizi buna göre yaparsanız, onun itiraz etme şansı da daha az olur; zor durumda kalınma riski de azalmış olur.

• Bazı şeylerin, sadece biri istiyor diye değişmesi demek, değişime uğrayan kişinin değerlerine sahip çıkmaması anlamına gelmektedir, ve kesinlikle bu tercih edilmez. Öncelikle kendi kişiliğinize; ve değer verdiğiniz şeylere, sonrasında da sevgilinizin kişilik, ve değerlerine saygı duyun. Bazı şeyleri olduğu gibi kabullenmeyi öğrenin…

• Sevgiliyle mutlu olmak için, her şeyin açık bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir. “Ben anlatmaya çalıştım, ama o anlamadı” değil, “Ben anlattım” diyebilmelisiniz. Bu sayede karşınızdaki insanı da suçlamamış olursunuz.

• Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız, ilişkinizi monotonlaştırmayın. Bunu, zaman zaman yapacağınız küçük sürprizlerle başarabilirsiniz. Ama sürprizlerin, onun da hoşlanacağı türden olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

• Asla bakımsız olmayın. Sizden etkilenmesini istediğiniz ilk zamanlar makyaj yapıp, saç, giyim gibi konulara dikkat edip, elde ettiğinizi anlamanızın sonrasında, herhangi biriyle buluşuyormuş gibi onunla buluşmayın. İlk gün ilişkinize; ve kendinize nasıl özen gösteriyorsanız, bunu seneler sonra da yapabilir olmanız gerekmektedir.

• Kadın ve erkek, bazı konularda aynı olmazlar. İki farklı cins arasındaki farkları öğrenin, ve benimseyin. Ancak bu şekilde mutlu olabileceğinizi unutmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.