Sevgilimin Mutsuz Olduğunu Nasıl Anlarım?

Sevgilimin Mutsuz Olduğunu Nasıl Anlarım?

Aşk iki kişiliktir. Yaşadığınız ilişkide siz çok mutlu olabilir; hatta kendi kendinize, adına Poliannacılık ya da mutluluk oyunu dediğimiz oyunları oynayabilirsiniz. Ancak aynı tepkileri sevgilinizden görmüyorsanız bir sorun var demektir. Bazı işaretler size, sevgilinizin mutsuz olduğu bilgisini vermektedir. Peki hiç, sevgilim mutsuz mu diye düşündünüz mü? Sevgilimin mutsuz olduğunu nasıl anlarım dediniz mi? Sevgilimin mutsuz olduğunu anlamanın yolları hakkında bilgi sahibi olmak için size ilerleyen bölümlerde bazı ipuçlarından söz ettik:

Sevgilimin Mutsuz Olduğunu Anlamanın Yolları

■ İlişkilerde tarafların birbirleri ile 24 saat görüşmeleri, zaman geçirmeleri gibi bir durum söz konusu değil; hatta olmamalı da. Her insanın kendine ait bir kişisel alanı bulunmalı. Ancak bunun yanında unutulmaması gereken de bir detay var: Sevgilim mutsuz mu şeklinde bir şüpheniz varsa, ilk olarak daha önce birlikte geçirmiş olduğunuz zamanlara bakın. Sonrasında bu zamanın azalıp azalmadığına ve bunun sevgiliniz tarafından ne sebeple yapıldığına… Eğer zorla daha az zaman geçirmeye çalışıyor, önceden olmadığı kadar çok arkadaşlarına yöneliyorsa, vardır bir sebebi ve önlem almanız gerekebilir. Tabi onu boğmadan.

■ Sevgilimin mutsuz olduğunu anlamanın yollarından bir diğeri de, yaptığı planları gözden geçirmek. Eğer son zamanlarda, içerisinde sizin olmadığınız planlar yapmaya başladı ise ve bununla birlikte düzenlediği organizasyonlara sizi davet etmiyorsa, bu durum sizin için, sevgilinizin mutsuz olduğunun işareti olabilir. Bu noktada, onu zorlamak, sebep öğrenmek adına sıkıştırmak yerine, neden böyle olduğunu anlamaya çalışın. Aksi halde sizden daha da fazla uzaklaşabilir.

■ Sevgilim mutsuz mu diyorsanız, size karşı olan tahammül seviyesini ve sabrını gözden geçirebilirsiniz. Eğer size karşı daha önce daha sakin iken, son zamanlarda sabrında bir azalma söz konusu ise daha az öfke kontrolü gerçekleştiriyorsa, konuşmak yerine tartışmayı tercih ediyorsa… Elbette anlayışlı olun, ama bunun yanında, sebeplerin üzerini kapatmaktansa oturup onunla mantık çerçevesinde konuşun da. Bu duruma neden geldiğinizin sebeplerini öğrenin ve çözebildiğiniz ölçüde çözmeye çalışın.

■ Sevgilimin mutsuz olduğunu nasıl anlarım dediğiniz anda, aranızdaki iletişim durumunu da gözden geçirmeniz gerektiğini unutmayın. Belki önceden çok iyi bir sohbetiniz vardı, ama artık yok. Birlikte olduğunuz zamanlarda eskisine göre daha sessizsiniz. Sebep her ne olursa olsun, aranozdaki iletişimde bir azalma varsa, bu durum, aranızda iletişim eksikliğine neden olan bir sorun bulunduğunu gösterir. Belki de konuşurken onu eleştiriyor ya da zor durumda bırakıyorsunuzdur. Sebep çok da önemli değil. Önemli olan sevgilinizin mutsuz olduğu ve bu mutsuzluk ilişkinizi riske atar.

■ Sevgiliniz, önceden görmediği detayları şimdi görmeye başladı ise bu da sevgilimin mutsuz olduğunu anlamanın yolları arasında yer almaktadır. Eskiden olmadığı kadar temiz, eskiden olmadığı kadar dikkatli olan sevgiliniz, muhtemelen bazı sorunların üzerini kapatmaya çalışıyordur. Bu nedenle onu gözlemlediğinizde dikkatini çeken değişiklikleri ona sormalı, nedenlerin sizle alakalı olanlarını düzeltmelisiniz.

■ Sevgilinizin sizden uzaklaşması gibi bir durum da mutsuz olduğunu göstermektedir. Eğer böyle bir uzaklaşma söz konusu ise sizi sevmiyor olabilir; sizinle zaman geçirmek ona iyi gelmiyor da olabilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa, karşınıza alıp konuşmanız gerekiyor demektir.

■ Eskisinden daha sık kavga ediyor olmanıza sebep olacak olan tüm bu davranışlar, artık sevgilinizle ciddi anlamda dürüst bir konuşma yapmanızı gerektiriyordur. Bu aşamalara gelmenize neden olan sebepleri öğrenmeli ve sizden ayrılmak istemesini de hoş karşılamalısınız. Böyle bir durumda ayrılık her ikiniz için de en doğru karar olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.