Sevgilimi Üzmeden Nasıl Ayrılabilirim?

Sevgilimi Üzmeden Nasıl Ayrılabilirim?

Sevgilimi üzmeden nasıl ayrılabilirim? Bu soru pek çok kişiye biraz komik gelebilir; bu düşüncede olan birine, “Sen zaten onu üzmemek için, istemediğin bir ilişkiye devam ediyorsan, daha fazla uzatma; git” demek isteyebilirsiniz de… Ancak ayrılık kimse için kolay değildir. Bazen karşı taraf gerçekten çok bağlanmış olabilir ve ondan kurtulmanın bir yolu neredeyse yok gibidir. Bazen de onu üzmemek için ayrılmakta zorlanmak bahanesi ile kişi kendini ayrılıktan korumaya çalışmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun, güzel ayrılmak her yiğidin harcı değildir. Hele ki günümüzde, ayrılık için gereksiz bahaneler üretip, kavgalar çıkartan insanlar varken… O halde biz, sevgilimi üzmeden nasıl ayrılabilirim diyenlere, ayrılık sırasında hem kendilerini, hem de sevgililerini koruyacakları önerilerde bulunalım.

Güzel Ayrılmak İçin Neler Yapabilirim?

■ Ayrılmak için doğru zamanı beklemeyin. Ayrılık için doğru zaman yoktur; bunu unutmayın. Bekledikçe, o doğru zaman hiç gelmeyecek; sizin ise ayrılık isteğiniz daha çok artacaktır. Artan ayrılık isteği, sevgilinizin her hareketinin size daha çok batması anlamına gelir ki bu da ona karşı daha çok sinirlenmeniz ve daha kırıcı olmanız durumunu ifade etmektedir. Dolayısı ile o ilişki içerisinde daha fazla bulunmak istemediğinize karar verdiğiniz anda kendinizi bu duruma hazırlayın. Örneğin planlarınızı onunla birlikte yapmayın. Bu sayede sevgiliniz de durumu anlayacak ve sebebini soracaktır. Ayrılık konuşmasını tam da bu sırada yapabilirsiniz.

■ Sevgilimi üzmeden nasıl ayrılabilirim dediğiniz noktada kendinize rahat konuşabileceğiniz bir ortam belirleyin. Bu ortam ikinizin de rahat edebildiği, stres yaratan öğeleri içerisinde bulundurmayan bir yer olsun. Üçüncü şahısların sohbetinize dahil olmayacağı bir mekan seçmeniz gerektiğini de unutmayın. En rahat konuşmanızı böyle bir mekanda gerçekleştirebilirsiniz; siz de, sevgiliniz için de bu durum geçerli.

■ Güzel ayrılmak, sakin bir zamanda, yüz yüze konuşmayı gerektirir. Kendinizi sevgilinizin yerine koyun. Ayrılmak istediğinizde bir açıklamayı hak edecektir. Bununla birlikte, yaşanan güzel günlerin hatrına biraz ilgi de onun hakkıdır. Dolayısı ile size yapılmasını istemediğiniz şeyi siz de bir başkasına yapmayın. Yüz yüze iletişimin önemini unutmayın.

■ Güzel ayrılmak için samimiyetin önemini de unutmamalısınız. İlişkiniz boyunca sizin için hiç mi fedakarlık yapmadı? İlişkinize hiç mi güzel şeyler katmadı? Ayrılık konuşmasını yaparken bunları dile getirin ve mutlaka bu sırada samimi olup ona teşekkürünüzü edin. İlişki sırasında önemi büyük olan samimiyetin, ilişki sonlandırılırken daha da fazla gerekli olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

■ Sevgilimi üzmeden nasıl ayrılabilirim dediğiniz noktada onu cezalandırma düşüncenizden de kesinlikle uzak durmalısınız. İlişkiyi birlikte yaşadığınız için sorunlar da ikinizin eseridir. Suçlanması gereken bir taraf bulunmamaktadır. Dolayısı ile ne suçlu arayın; ne de cezalandırmayı düşünün.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.