Sevgilim Benim İçin Doğru İnsan Mı?

Sevgilim Benim İçin Doğru İnsan Mı?

Sevgilim benim için doğru insan mı ya da sevgilim benim için doğru kişi mi sorularını genellikle ilişkinin başlarında kendimize sormayız. Zaten zaman içerisinde onu tanımaya çalışmak ve önemli kararları acele etmeden vermek çok daha mantıklıdır. Ancak aşkın gözü kördür ve kaba bir tabir olacak ama insanlar zaman zaman, “köprüyü geçene kadar ayıya dayı” der ve birlikte oldukları insanı elde edene kadar ona gerçek yüzlerini göstermezler de… Hoş gösterseler de aşkın gözü kör olduğu için gerçekleri görebilmek zordur. Ama birlikte olduğunuz insanla uzun bir zaman geçirmek adına önemli kararlar verecekseniz bu soruları kendinize mutlaka sormalısınız: Sevgilim benim için doğru kişi mi? Sevgilim benim için doğru insan mı?

Sevgilim Benim İçin Doğru Kişi Mi?

■ Eğer onun yanındayken kendinize, iyi ki onun yanında olduğunuzu söylüyorsanız ve bu esnada hem mutlu hem de huzurluysanız, evet, sevgiliniz sizin için doğru insan olabilir.

■ Biraz önce, insanların ilk başlarda, köprüyü geçene kadar ayıya dayı dediklerinden söz etmiştik. Bunu anlayabilmenin en iyi yolu onu gözlemlemektir. Size nazik davranan ama bunu zorla yaptığını hiç bir şekilde belli etmeyen bir adam, eğer ki insanlara sık sık tepkili davranışlar sergiliyor, bağırıp çağırıyorsa, onun gerçek yüzü muhtemelen odur. Öyle bir insanla gerçekten birlikte olmayı isteyip istemediğinizi iyi düşünmelisiniz. Çünkü bir zaman sonra aynı şeyleri size de yapacak; hatta sürekli birlikte olacağınız için daha fazlasını…

■ Sevgilim benim için doğru insan mı dediğiniz kişi, sizin yanınızdayken telefonunu çok fazla kullanmıyor, hatta masanın üzerine bırakmıyorsa, muhtemelen onunla ilgili bilmenizi istemediği bir şey var demektir. Yani dürüst değildir. Yani onunla bir ilişkiye devam ederken iki kere düşünmelisiniz.

■ Bazen de sevgiliniz size çok dürüst davranır ve hayatındaki tüm kadınların çokluğundan söz eder. Sevgilim benim için doğru kişi mi dediğiniz bu insan için sizin de son durak olma ihtimalinizin çok düşük olduğunu hatırlayın. Yolunuza bu bilgi ile devam edin ki sonrasında kendinizi kullanılıp atılmış gibi hissetmeyin.

■ Hızlı bir şekilde evlilik kararı alıp geleceğinizle ilgili planlar yapıyor; hatta çocuk sayısı hakkında bile fikirlerini beyan ediyorsa, hızlı alınan kararlardan hızlı vaz geçilebilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu da unutmayın.

■ Sizi aradığında telefonuna geç cevap vermeniz ya da randevunuza geç gitmeniz dolayısı ile sizi suçlayıcı davranışlarda bulunuyor ve size surat yapıyorsa, anlayışsız bir insanla birlikte olduğunuzu hatırlayın.

■ Sizinle telefonda konuşurken, size sürekli olarak, nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı, yanınızda kimin olduğunu… soruyorsa, kıskanç bir insanla birliktesiniz demektir ve daha kötüsü de bu kıskançlıkları ile sizi bunaltmaya aday olduğudur.

■ Sevgilim benim için doğru insan mı dediğiniz kişinin, sizin fikirlerinize ne kadar önem verip vermediğini de anlamanın bazı yolları vardır. Örneğin: size herhangi bir konuda fikrinizi sorar ve siz onun sorusuna cevap verirsiniz. Ancak sonrasında size, “Öyle değil de böyle yapsak daha iyi olurdu” diyerek, kendi istediği şeye yönelirse, bu durum onun, sizin fikirlerinize önem vermediği anlamını taşımaktadır.

■ Birlikte olduğunuzda size ne istediğinizi sormaktansa, hep kendi isteklerini yerine getiriyor ve ancak bu şekilde memnun olduğunu söylüyorsa… O insanla birlikte olmamalısınız. Sevgilim benim için doğru kişi mi sorunuzun yanıtı kesinlikle olumsuzdur. Çünkü isteklerinin sınırı olmayacak ve hep farklı şeyler deneyecektir. Siz ise bir zaman sonra, size dokunmasını dahi istemediğiniz bir adamla birlikte olmaya başlarsınız. Bu durum aranızda soruna neden olacaktır.

■ Birlikte olduğunuz insanın kokmaması da önemli elbette. İçtiği sigara, alkol, ya da ter kokusu veya ayak kokusu… Kokunun ne olduğu fark etmez. Adam belki de dericidir ve koyun kokacaktır… Bilemezsiniz. Peki kokusundan tiksindiğiniz bir adamla birlikte olup, onunla aynı yatağı paylaşmayı gerçekten istiyor musunuz?

■ Sevgilim benim için doğru insan mı sorunuzun son yanıtı için ise başka insanların yanında size nasıl davrandığına bakın. Eğer sizi bozuyorsa, kötü davranıyorsa… güç gösterisi için sizi kendine kurban olarak seçmiş demektir. Bu insan da sizin için doğru olmayacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.