Sevgilim Beni Neden Aldatıyor?

Aldatılmak, bir ilişkide en önemli güven sarsıntısı nedenidir. Bazı insanlar, eş ya da sevgililerini aldatmayı alışkanlık haline getirmiş olduklarından, aldatılan taraf genellikle hatayı kendinde arar. Ancak yapılan araştırmalara göre aldatma nedenleri arasında psikolojik sebepler yer almaktadır. Yani suçlu siz değilsiniz. Eşim beni neden aldatıyor ya da sevgilim beni neden aldatıyor diyorsanız, vereceğimiz aldatma nedenleri ile bu önemli probleminizden kurtulabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları:

Sevgilim Beni Neden Aldatıyor?

■ Oksitosik eksikliği, aldatma nedenlerinin başında geliyor. Oksitosin bir hormon adı ve genellikle sarılma ile tetikleniyor. Güveni ve koruma duygusunu tetikliyor. Yani, eşim beni neden aldatıyor diyorsanız, basitçe ona sarılabilir ve oksitosin hormonunun salgılanmasını sağlayarak sizi aldatmasını engelleyebilirsiniz.

■ Sevgilim beni neden aldatıyor diyorsanız, şöyle bir onun yaşam tarzına bakın. Eğer sık sık iş gezilerine gidiyorsa, muhtemelen sizi o gezilerde aldatıyordur. Çalışan kadınların ise %13’lük bir oranı eşlerini ya da sevgililerini, iş yerinde yaşadığı ilişkiler ile aldatıyor.

■ Aldatma nedenlerinden bir diğeri de sosyal medyada fazla zaman geçirmek. İnstagram Twitter, Facebook gibi sosyal ağlarda çok fazla zaman geçiren bir eş ya da sevgilinin, sizi bu ortamda arama ihtimali oldukça yüksek ve sanal ilişkilerin reel olması ihtimali de günümüzde oldukça yüksek.

■ Eşim beni neden aldatıyor diyorsanız, bakmanız gereken bir diğer şey de, fiziksel olarak birlikteliğinizin ne derece keyifli olduğu. Aranızda çok iyi bir duygusal bağ olabilir; ancak erkeklerin %70 gibi büyük bir oranı, kadınların ise yine kadınlara göre büyük sayılabilecek %49’luk bir kısmı eşlerini, fiziksel birliktelikleri sıkıcı olduğu için aldatıyor. Evliliklerde fiziksel birliktelik her şey değildir; ama çok şeydir.

■ Alışkanlıklar ve arkadaşların da aldatma nedenleri arasında yer aldığını belirtmeden geçmemeliyiz. Sevgilim beni neden aldatıyor; ya da eşim beni neden aldatıyor diyorsanız, her şeyin öncesinde daha önceki ilişkilerinin neden bittiğine bakın. Eğer partneriniz, eski eşi ya da sevgilisinden, aldattığı için ayrılmışsa, sizi de aldatma olasılığı oldukça yüksek. Bununla birlikte, arkadaşlarını da gözden geçirin. Sevgilisini ya da eşini aldatan arkadaşları varsa, onun da sizi aldatma olasılığı %75 gibi yüksek bir orandır.

■ Duygusal uzaklık da bir diğer aldatma nedeni. Eğer ki eşiniz ya da sevgiliniz sizden yeterince anlayış ve destek görmüyorsa, sizi aldatma olasılığı oldukça yüksek. Çünkü bu eksikliği, tıpkı fiziksel birliktelikte olduğu gibi, bir başkası ile doldurmayı hedeflemektedir.

Bu nedenle, sizi aldatmasını istemediğiniz eşinizin ya da sevgilinizin fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını karşılayıp, ona olabildiğince sıkı sarılmanızı öneriyor ve doğru bir ilişkiye başlamanız gerektiğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası