Sevgilim Beni Gerçekten Seviyor Mu Nasıl Anlarım?

Sevgilim Beni Gerçekten Seviyor Mu Nasıl Anlarım?

Sevgilim beni gerçekten seviyor mu nasıl anlarım? Sevgilim beni kullanıyor mu nasıl anlarım? gibi soruların yanıtları özellikle genç kızlar tarafından çok sık merak edilmekte ve doğru yanıtın kimden alınabileceği de tam olarak kestirilememektedir. Ancak aslında sevgilim beni gerçekten seviyor mu sorunuzun yanıtlarını kendi kendinize bulabilirsiniz. Nasıl mı?

Sevgilim beni gerçekten seviyor mu şeklinde bir merak içerisinde bulunan kadınlar bazen yanılsalar ve sevgilileri onlara körkütük aşık olsa da, bazen birlikte oldukları adamlara güvensizlik duymakta gerçekten haklıdırlar. Bu noktada, sizi kullanan değil de, gerçekten seven bir adamla birlikte olmak sizin hakkınız; işte bu nedenle, sevgilim beni gerçekten seviyor mu nasıl anlarım, ya da sevgilim beni kullanıyor mu nasıl anlarım sorularının yanıtlarını kendi kendinize bulmanız için size yardımcı olacağız.

Sevgilim Beni Gerçekten Seviyor Mu

■ Aşk ve sevgiye dair yazılmış pek çok şarkıda da duyduğumuz gibi: Seven erkek, gözlerini sevgilisinden ayıramaz, sürekli ona bakar. Ancak bu sürekli bakışlar, siz çok güzel giyinip makyaj yaptığınızda ya da saçlarınızı yaptırdığınızda değil, günlük hayatınızda, üzeriniz, saçınız başınız dağınıkken; hatta siz iş yaparken de söz konusu olmalıdır. Yani sizi gerçekten seven bir erkek, en kötü halinizde bile gözlerini sizden ayıramaz.

■ Size ve geçmişinize dair çok şey bilmesine karşın, sizinle hala birlikteyse, sevgiliniz sizi gerçekten seviyor demektir. Geçmişinizde her zaman iyi şeyler olacak diye bir durum söz konusu değil; kötü şeyler, hatta gururunuzu zedeleyecek şeyler de yaşamış olabilirsiniz. Ancak gerçekten seven erkek, iyi ve kötü yaşadıklarınızla her zaman sizin yanınızda olan erkektir.

■ Sevgilim beni gerçekten seviyor mu nasıl anlarım sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, davranışlarına, sizi kırmamak ve incitmemek adına dikkat ediyor olmasıdır. Her insanın bir diğerinden farklı davranışları bulunmaktadır. Kendini, bir kadın için frenleyebilen adamın size karşı olan duyguları gerçek anlamda içtendir.

■ Sizi gerçekten seven sevgiliniz, sizinle ilgili özel detayları da biliyor demektir. Dondurma alacağında, bir kutu dondurma değil, bir kutu kavunlu dondurma alıyorsa, bu sizin kavunlu dondurmayı sevdiğinizi bildiği anlamına gelir. Üzgün olduğunuz zamanlarda sizi mutlu etmek için size evcil hayvanınızı hatırlatarak gülümsemenizi sağlayabilir. Büyük detaylar herkes tarafından bilinir ve bizi mutlu eder, önemli olan küçük detayların unutulmamasıdır. Küçük; ama sizin için önemli detayların hatırlanması değerlidir.

■ İnsanlar genellikle duygularını karşılarındaki kişilerle paylaşmaktan korkar, bu noktada kendilerini güçsüz ve savunmasız hissederler. Tabi bir de reddedilme korkusu bulunmaktadır. Ancak sevgiliniz sizi gerçekten seviyor, önemsiyor, güveniyor ve sizinle bir gelecek planlıyorsa, söyleyeceği her şeyi korkmadan sizinle paylaşacaktır. Aynı açık yürekliliği sizden de bekler elbette.

■ Sevgilim beni gerçekten seviyor mu sorusunun bir diğer yanıtı da, sorunlardan söz etmekten kaçınmıyor olmasıdır. Özellikle yaşadığınız tartışmaların sonrasında, problemler hakkında sakin bir şekilde konuşuyor ve sorunları çözmenin bir yolunu arıyorsa, sizinle tartışmak değil, mutlu olmak istiyordur. Onun sizi sevdiğini söyleyebiliriz.

Sevgilim Beni Kullanıyor Mu Nasıl Anlarım?

■ Sevgilinizle tartışmanız önemli bir sorun değil. Her ilişkide tartışmaların olması kaçınılmazdır. Ancak eğer bu tartışmalarda size kötü davranıyor, şiddet uyguluyor; ya da tartıştığınız için sizinle sorunları konuşup çözümlemek yerine, günlerce küs kalıyorsa, sizi kullanıyor demektir.

■ Sevgilim beni kullanıyor mu nasıl anlarım sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, sizin duygularınızı, zayıf ve güçlü yönlerinizi bilip, sonrasında da bunları kendine göre şekillendiriyor olmasıdır. Neye üzülüp neye sevineceğinizi; nerde nasıl tepki vereceğinizi bilen sevgiliniz, sizi istediği gibi yönlendirdiğinde, artık bu ilişkiyi noktalamanızın ya da en azından sorgulamanızın zamanı gelmiş demektir. İlişki iki kişiliktir ve iki tarafın da birbirine karşı güzel duygular yaşamasını gerektirir. Taraflardan birinin diğerini kullandığı bir ilişki ise kabul edilemez.

■ Genellikle yeni ilişkilerde fikir ayrılıkları yaşanması muhtemeldir; çünkü taraflar birbirlerini henüz tanımıyorlardır. Ancak sevgiliniz, farklı fikirleri paylaştığınız zamanlarda kendinden taviz vermeyip, sizin onun duygu ve düşüncelerini kabul etmeniz yönünde bir zorlama politikası uyguluyorsa, bu noktada sizi kullandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İki kişinin paylaştığı bir birliktelik adına verilecek kararlar ortak verilmelidir.

■ Sizi önemsememesi de kullandığı anlamına gelmektedir. Birlikte yapmış olduğunuz planları son anda iptal etmesi, telefon ve mesajlarınıza her seferinde geç cevap vermesi, başkalarının yanında sizinle daha az iletişim kurması… sizi önemsememesi anlamına gelmektedir. Tabi ki meşgul olduğu, gerçekten işinin çıktığı ya da uzun zamandır görüşmediği, önemli konuların olduğu zamanlarda biraz farklı davranışlar söz konusu olabilir. Ama bunlar telafi edilmezse sorun var demektir.

■ Size kendinizi sürekli suçlu hissettiren bir sevgiliniz varsa, muhtemelen sizi kullanıyor demektir. Bu durumda günlük işlerinizi yapmaya bile odaklanamazsınız. Böyle bir birliktelikte yapmanız gereken, kendinizi ona göre şekillendirmek; onun istediği gibi davranmak; ya da onun zaman içerisinde değişmesini beklemek yanlış olacaktır. Bu dünyaya bir kere geldiniz ve hayatınızı onun istediği şekilde devam ettiremezsiniz. Dolayısı ile bu ilişkiye son vermek sizin için en mantıklı davranış olacaktır.

■ Sevgilim beni kullanıyor mu nasıl anlarım sorusunun yanıtları arasında, size kendinizi özel hissettirmemek de yer almaktadır. Sizin, onun eski sevgili ya da arkadaşlarından farklı olduğunuzu size hissettirmesi çok önemlidir. Bununla birlikte, sizi başkaları ile karşılaştırması da iyi bir izlenim bırakmamalı; evet sevgiliniz sizi kullanıyor demektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.