Sevgili Bulmanın Yolları Ve Püf Noktaları

Sevgili Bulmanın Yolları Ve Püf Noktaları

Sevgili bulmanın yolları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes Google arama motorunda sevgili nasıl bulunur sorusunun yanıtlarını arıyor. Eğer sizin de bir sevgiliniz yok ve yalnızlıktan şikayet ediyorsanız, ilerleyen bölümlerde sevgili bulmanın püf noktaları ve sevgili bulmanın altın sırlarını sizler için paylaşacağız. Ve göreceksiniz ki sevgili bulmanın yolları sanıldığı kadar zor değil. Sadece biraz hareket etmeyi, bazı değişiklikleri hayata geçirmeyi gerektiriyor. O halde hemen sevgili nasıl bulunur sorusunun yanıtlarını aktarmaya başlayalım.

Sevgili Nasıl Bulunur?

■ Sevgili bulmanın yollarını ararken hala yalnızsanız, ilk aklınıza gelmesi gereken şey dış görünüşünüzde bir problem olabileceği ihtimali. Bugüne kadar belki hayatınızda biri olmadığı için; belki de dışarıda çok fazla zaman geçirmediğinizden dolayı kendinizle ilgilenememiş olabilirsiniz. Ancak artık bir sevgiliniz olmasını istediğinize göre daha fazla dışarıda olacaksınız demektir. Ve tabi bir insanı etkileyebilmek için de çaba gerekir. Bu nedenle saçınıza, sakalınıza, makyajınıza, giyim tarzınıza… çok dikkat edin. Siz kendinizi beğenirseniz herkes sizi beğenir. Hem de özgüven kazanırsınız.
Sevgili Nasıl Bulunur?

■ Sevgili nasıl bulunur sorusunun yanıtlarından bir diğeri de çevre değiştirmenin gerekliliği. İçerisinde bulunduğunuz ya da sürekli girdiğiniz ortamlarda kim var kim yoksa herkesi tanıyor olmalısınız ve ne hikmetse hiç biri de sizin sevgiliniz olmayı başaramamış. Demek ki ya sizin tipiniz değiller ya da ilgi alanınıza girmiyorlar. Ancak farklı bir çevreye girer ve hiç tanımadığınız insanlarla bir araya gelirseniz, her biri sizin için potansiyel sevgili adayı olabilir. Bu yöntemin daha başarılı olabilmesi için ilgi alanınıza sahip insanların toplandıkları yerlere gitmeye çalışın. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Koronavirüs hastalığının neden olduğu semptomlar nelerdir sorusunun yanıtlarından söz ederken sizlere, bu hastalıktan korunmak için kalabalığa karışmamanız gerektiğinden bahsettik. Ancak siz sevgili bulmanın püf noktalarını arıyorsanız, kalabalığa da karışmanız gerekiyor demektir. Maskenizi takıp mesafenizi korumak sureti ile toplu taşıma araçları başta olmak üzere sinemalara, kafelere, alışveriş merkezleri ve kalabalık olabilecek, aklınıza gelen her yere gidin. Başınızı öne eğmek yerine çevrenizle ilgilenin. Sizi takip eden bir insan olup olmadığını ancak bu şekilde görebilirsiniz. Kimse metroda giderken kitabına gömülmüş biriyle iletişim kuramaz.

Sevgili Bulmanın Püf Noktaları

■ Sevgili bulmanın yollarından bir diğeri de arkadaşlarınızdan ve dostlarınızdan uzak olmamak ve aldığınız davetlerin hiç birini geri çevirmemektir. Arkadaşlarınızı arayarak onlarla dışarı çıkmaya çalışın. Onların arkadaşı olan; ancak sizin şimdiye kadar görmediğiniz birinin sevgili adayınız olma ihtimali oldukça yüksektir. Bununla birlikte aldığınız kalabalık ortam davetlerini,yeni insanlarla tanışabileceğiniz gerçeğini hatırlayarak, kesinlikle geri çevirmeyin. Hatta çekinmeyin ve arkadaşlarınızdan, sizi tanımadığınız arkadaşları ile tanışmaya ikna edin. Belki de onlar olmasa bile onların size uygun bekar arkadaşları vardır. Kim bilir?
Sevgili Bulmanın Püf Noktaları

■ Sevgili nasıl bulunur dediğiniz noktada, sizinle ortak zevklere sahip olduğunuz insanlarla karşılaşabileceğiniz yerlere gidin. Örneğin İngilizce öğrenmek için bir dil kursuna gidebilirsiniz. Belki tiyatro eğitimi alabilir; hatta çok iyi kullanmayı bildiğiniz bilgisayar kursuna dahi gidebilirsiniz. Fotoğrafçılık kursları, doğa yürüyüşleri… Bunların tamamı sizin yeni insanlarla tanışabileceğiniz fırsatlar sunar. Tek dikkat etmeniz gereken ise daha sonra birlikte kaliteli vakit geçirebilmek adına, ortak zevklerinizin bulunduğu insanlarla bir araya gelebileceğiniz yerleri seçmektir.

Sevgili bulmanın püf noktalarından biri de potansiyel sevgili adaylarınızı düşünmektir. Şöyle ki: telefon rehberinizi karıştırın. Neden arkadaşınız olarak gördüğünüz Metehan sizin sevgiliniz olmasın? Belki siz onu arkadaş gözüyle gördüğünüz için şimdiye kadar size açılamadı? Belki karşı masanızda oturan ve birlikte çalıştığınız çocuk çekingen olması dolayısı ile duygularını dile getiremiyor ama gözlerini de sizden alamıyor? Aynı sınıfta, sizin bir kaç sıra arkanızda oturan çocukla sürekli karşılaşmanızın sebebi sadece tesadüf mü sizce? Bütün bunları, en azından sevgili nasıl bulunur dediğiniz zamanlarda göz ardı etmeyin.

Sevgili Bulmanın Altın Sırları

■ Sevgili bulmanın altın sırlarını arıyorsanız, mutlaka etrafınıza dört gözle bakın. Bunun için gözlüğe ihtiyacınız yok. Bırakın size gözlerinizin dört döndüğünü söylesinler. Sevgili bulmak istiyorsanız kimsenin ne düşündüğünü önemsememelisiniz. Çevrenize bakarken de insanları dış görünüşlerine göre değerlendirmeyin. Belki de tanımadığınız ve tipinden dolayı elediğiniz o adam size hayatınızın aşkını yaşatacak insandır. Bunu yaşamadan bilemezsiniz. Her insanın bir şansa ihtiyacı var; sakın unutmayın.
Sevgili Bulmanın Yolları

■ Günümüzde sevgili bulmanın yollarından en önemlisi ise belki de internet. Çünkü hem koronavirüs dolayısı ile yeterince sosyalleşemiyoruz; hem de internet kullanmayacak insan sayısı yok denecek kadar az; 3 yaşında çocukların bile ellerinde tablet yok mu? Sadece sosyal medya değil, çöpçatan siteleri ve hatta chat siteleri, size sevgili bulmanız konusunda yardımcı olabilecek eşi bulunmaz ortamlar. Ancak internette sevgili bulmak kolay olsa da, hiç tanımadığınız insanlara güvenmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Dolayısı ile kimseyle özel bilgilerinizi paylaşmayın. Buluşmaya gitmek için kalabalık ortamlar seçebilir; hatta yanınızda arkadaşlarınızdan birini bile götürebilirsiniz. Bu durum, eğer ciddi ise onun da hoşuna gidecektir. Herkesle kahve içen bir kadını erkekler genellikle gönül eğlendirmek adına tercih ederler.

■ Sevgili bulmanın altın sırlarından bir diğeri de aileden yardım almak. Günümüz gençleri bunu genellikle görücü usulü; yani eski usul olarak düşünüyor ve reddediyorlar. Peki ama görücü usulünün neresi kötü? Sizin sosyo-ekonomik durumunuza en uygun insanlar görücü usulü ile bulunan insanlardır. Birbirinize yakın kültürler içerisinde yetişmiş olmanız dolayısı ile ileride oluşabilecek aranızdaki anlaşmazlıkları büyük ölçüde önlemiş olursunuz. Ailelerinizin de anlaşıyor olması, aile çatışmalarını da ortadan kaldırır; hele bir de siz ailesine düşkün bir insansanız… Dolayısı ile sevgili nasıl bulunur dediğiniz noktada, bırakın tanıştırsınlar. Hoşlanmazsanız bir daha görüşmezsiniz olur biter…

Sevgili Bulma Yöntemleri

■ Sevgili bulmanın yollarından bir diğeri de konserlerdir. Konserlerde ortak müzik zevkine sahip insanlar bir araya gelir. Bununla da kalmaz, müziğin rahatlatıcı etkisine yenik düşerler. Yani konserde rahatlıkla kendinize uygun bir sevgili adayı bulabilirsiniz. İnsanlarla bir arada olabileceğiniz bilet, giriş… gibi kuyruklar da konserlerde çok fazladır. Aynı zamanda insanlar şarkı söylerken, bazen bilinçsiz şekilde; bazen de konser veren sanatçı sayesinde el ele tutuşurlar ki bu an itibari ile birbirinizden elektrik alma ihtimaliniz çok daha yüksektir. Neden değerlendirmeyesiniz?

■ Sevgili nasıl bulunur sorusunun yanıtlarından bir diğeri de tatillerdir. Ancak tıpkı toplu taşıma araçlarında olduğu gibi tatile gittiğinizde de kumsalda yatıp güneşlenmekten ya da kitap okumaktan vazgeçmeli ve sosyal olmalı, yürüyüş yapmalı, tabi bu esnada asık suratlı da olmamalısınız. Sizin suratınız asık olursa insanlar da size yaklaşmaktan korkarlar malum. Siz sadece tatilde değil, hiç yüzünüzü asmayın. Günübirlik kültür turları da sevgili bulmak için ideal tatil noktaları arasında yer almaktadır; özellikle de tatile ayıracak uzun zamanı olmayanlar için.

■ Sevgili bulmanın yollarından sonuncusu da ne istediğinizi bilmektir. Bunun için kendinize tarihler belirleyebilirsiniz. Örneğin ne kadar zaman içerisinde bir sevgiliye sahip olmak istiyorsunuz? Belirlediğiniz zaman 3ay ise karşınıza çıkan ilk insana şans vermek yerine onu kenarda tutup farklı alternatifleri de değerlendirin. Ardından sizin için en uygun insan ile birlikte olmaya çalışın. Sadece sevgili bulmak için bulmuş olduğunuz insan sizi sonradan üzecekse, onu hayatınıza almanın da pek bir anlamı yok; bu gibi durumlarda yalnızlık daha mantıklıdır değil mi? Kendinizi üzecek şeyler yapmaktan kaçının.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.