Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim?

Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim?

Sevdiğimi nasıl belli ederim diyen insanların genellikle bayan oldukları düşünülür. Erkekler için duyguların ifadesi daha kolaydır çünkü. Ancak sevgiyi belli etmenin yolları sadece kadınlar değil, erkekler tarafından da merak ediliyor. Biz de bu nedenle, hem kadın, hem de erkekler için sevdiğimi nasıl belli edebilirim sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmak istedik. Kimi insanların çok açık sözlü, hatta çapkın olduklarını düşünebiliriz. Ama bazı kişiler vardır ki, diğerlerine yaptıkları muameleyi onlara yapamaz en çapkınlar bile. İşte bu nedenle önemlidir sevgiyi belli etmenin yolları…

Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim?

■ Birlikte, her gün bir şeyler yapın. Birbirinize gününüzün nasıl geçtiğini sorun. O gün öğrendiğiniz şeylerden söz edin. Birlikteyken geçirdiğiniz zamanda mutlu olun. Birinizin mutluluğu diğerinizin mutluluğu demektir. Dolayısı ile mutlu olduğunuzu gösterin. Sevgiliniz de zaten, bir insanın, sevmediği birinin yanında mutlu olamayacağını bilir ve sizin onu sevdiğinizi anlar.

■ Sevdiğimi nasıl belli edebilirim dediğiniz an, sevgilinize gülümseyin. Her ikinizin de stresini azaltacak olan gülümseme, yaratıcılığınızı ise arttıracaktır. Bunun üzerine bir de sadece birbirinize bir dakika boyunca tutkulu bir şekilde sarılır ve öperseniz, o günün ikiniz için de kötü geçme ihtimali yoktur. Bu getirileri ikinizden de esirgemeyin.

■ Sevgiyi belli etmenin yollarından bir diğeri de iltifat etmektir. Onun beğendiğiniz taraflarını; ya da kendisinde özen gösterdiği yerleri, beğenmeseniz bile övün. Bu onun kendine olan özgüvenini arttıracaktır ve ilişkinizde farklılık yaratır. Herkes iltifat edilmesinden hoşlanır. Bunu yaparsanız, ilişkinizdeki iyi yönlü değişimlere siz bile inanamayacaksınız.

■ Size bir şey anlatırken onu can kulağı ile dinleyin. İşinizin kötü olduğu, sevgilinizin anlattıklarında bir yanlış olduğu, nasıl cevap vereceğiniz gibi şeyleri düşünmeyin. Sadece ona odaklanın ve dinleyin. Bu şekilde kendini daha iyi hissedecek olan sevgiliniz, kendisine değer verdiğinizi anlayacak. Lafını bitirdikten sonra ise ne cevap vereceğinizi düşünürsünüz.

■ Sevdiğimi nasıl belli ederim sorusunun bir diğer yanıtı da, ona teşekkür etmek. Neden mi? Hepimizin hayatta bazı seçimlerimiz var: istediğimiz kişilerle olur, istediğimiz yere gider, zevkimize uygun istediğimiz şeyleri yaparız. Sevdiğimize bu nedenle, zamanını bize ayırdığı, bizimle olduğu için teşekkür etmeliyiz. Kafasındaki imaj şu olacaktır: onun için ayırdığım zamana ve yaptığım herşeye değer.

■ Onun, kendine göre hayalleri olduğunu unutmayın. Ve her insanın, hayallerinin desteklenmesine ihtiyacı vardır. Sevdiğimi nasıl belli ederim diyorsanız, onun hayallerini desteklemek için günde sadece bir kaç dakikanızı ayırın. Hayalin küçük ya da büyük olması önemli değil. Dünyayı kurtarmasına gerek yok önemli olduğunu anlayabilmek için değil mi?

■ Sevgiyi belli etmenin yollarından sonuncusu ve belki en önemlisi de ona seni seviyorum demektir. Mail atabilir, sosyal medyadan mesaj gönderebilir, video gönderebilir, bilgisayarının üzerine not bırakabilir, ya da kulağına söyleyebilirsiniz. Bir insana, onu sevdiğinizi söylemenin bir çok yolu vardır. Siz yeter ki söylemek isteyin.

Eski Yorumlar
  1. Anonim
  2. süleyman

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.