Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim? Seni Seviyorum demenin Yolları

Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim? Seni Seviyorum demenin Yolları

Sevdiğimi nasıl belli ederim? Özellikle kadınlar tarafından çok sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Ancak bu demek değil ki erkekler seni seviyorum demenin yolları hakkında bir arayış içerisinde değiller… Onların da en çok öğrenmek istedikleri konular arasında yer alır aslında bu.

İnanılan çok yanlış bir kanı vardır: Kadınlar hoşlandıkları erkeğe bunu ifade edemezler. Çünkü kadın genellikle çıkma ya da evlenme teklifini alan taraftır. Hatta öyle olmalıdır. Kadınların sevgilerini ya da farklı bir tabirle duygularını ifade etmeleri ayıptır. Ancak bu sadece bir kanıdan ibaret.

Erkekler için de benzer bir durum söz konusu. Onlar da özellikle yakın kadın arkadaşlarından hoşlanıyorlarsa bunu dile getirmekten korkarlar. Buna hem onu kaybetme korkusu neden olur, hem de kadınların genellikle ilişkilerinde yaşamış oldukları problemlerden yakın erkek arkadaşlarına bahsetmeleri…

Fakat durum genel itibari ile bu şekilde olursa, iki yakın arkadaşın hiç birlikte olmamaları, duygularını birbirlerine açmamaları gerekir. İşte bu nedenle bu sorunun çözüme kavuşturulması adına sevdiğimi nasıl belli ederim kilit sorudur. İlerleyen bölümlerde seni seviyorum demenin yollarından söz edeceğiz.

 

Seni Seviyorum Demenin Yolları

Seni seviyorum demenin yolları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ilk işiniz, sevdiğinizi belli etmek istediğiniz kişiye karşı daha pozitif tutum sergilemek olmalı. Bunu, onun yanındayken daha fazla gülerek yapabilirsiniz. Böylece ona, onunla birlikteyken daha mutlu olduğunuz izlenimini vermiş olursunuz.
Seni Seviyorum Demenin Yolları

Ona küçük şakalar yapabilir; mutlu olacağını bildiğiniz şeyleri yaparak ya da söyleyerek onu da mutluluğunuza dahil edebilirsiniz. Yalnız bunları siz yaparken onun da biraz anlayışlı olması gerek elbette. Size bu tutumunuzun nedenlerini soruyor, kafanıza bir şeyin düşüp düşmediğini öğrenmeye çalışıyorsa bu da onun anlayışsızlığı…

Seni seviyorum demenin yolları arasında yer alan bir diğer şey de onun sorumluluklarını üstlenmektir. Özellikle de çok yoğunsa. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Diyelim ki işleri çok yoğun. Ancak bir de annesi hasta ve onu doktora götürmesi lazım…

Muhtemelen yakın arkadaşınız olması dolayısı ile annesini tanıyorsunuzdur. İşini siz yapamazsınız ama annesini doktora götürebilirsiniz. Hem zaten sevdiğimi nasıl belli ederim dediğiniz insanın annesinin kalbini de fethetmeniz çok önemli. Hem onun hakkında bilgiler alabilmeniz adına da bu sizin için iyi bir seçim.

Ayrıca şunu da kesinlikle unutmayın: Özellikle erkekler için anneleri çok değerlidir. Annelerinin kalbini fetheden bir kadının, onların kalbine de girmesi uzun zaman almayacaktır. Ayrıca hiç bir şey olmasa bile yakın arkadaşınıza yardımcı olursunuz, fena mı?

Seni seviyorum demenin yolları arasında ayrıca ona sürprizler yapmak da yer alıyor. Peki bunlar nasıl sürprizler? Mesela, en sevdiği sanatçı Sezen Aksu mu? Ona Sezen Aksu’nun tüm şarkılarından oluşan bir koleksiyon yaparak armağan etmeye ne dersiniz?

Bu hediyeniz hiç eskimeyecek ve sevdiğinizi belli etmek istediğiniz insan bu sürpriziniz karşısında çok mutlu olacaktır. O şarkıları her dinlediğinde aklına sizin gelmeniz, onun da kendini size karşı güzel bir sürpriz yapmak zorunda hissetmesine neden olacaktır.

Sevdiğimi Nasıl Anlatabilirim?

Sevdiğimi nasıl anlatabilirim pek çok kişi tarafından verilmesi zor bir cevap. Ancak bunu yapmak oldukça basit. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ona gülümseyebilirsiniz.  Samimiyetinize dayanarak sarılabilir ve hatta öpebilirsiniz.
Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim

Tüm bunlar onun aklını karıştırabilir. Neden böyle davrandığınızı anlamaya çalışabilir ancak amacınız da zaten sevginizi ve sevdiğinizi anlatabilmek ise bu durum onu gerçek anlamda düşündürecektir. Onun da size karşı olan duyguları varsa açılmasını kolaylaştırır.

Erkekler nelerden hoşlanır biliyor musunuz? Bir kadının kendilerine iltifat etmesi onları çok mutlu eder. Aynı durum kadınlar için de geçerlidir. Bir insan eğer vücudunun herhangi bir yerine özel bir ilgi gösteriyorsa, o bölgesinin beğenilmesini istiyor demektir. Bunu neden siz yapmayasınız?

Diyelim ki sevdiğimi nasıl anlatabilirim dediğiniz adam saçlarını boyatarak beyazlarından kurtulmaya çalışıyor. Ona saçlarının ne kadar güzel olduğunu söylemek sizin ağzınızın aşınmasına neden olmayacaktır. Ya da sevdiğiniz kadının lens kullandığı gözlerini övmek size bir şey kaybettirmeyecektir.

Ancak yapacağınız tüm bu iltifatlar onu çok mutlu eder. Annelerimiz değil midir yaptığı yemeğin güzel olduğunu bir kaç kez duymak isteyen? İltifat etmek oradan alıştığınız bir eylem olmalı ve bunu yapmak size zor gelmemeli.

Sevdiğimi nasıl anlatabilirim dediğiniz insana, size ayırdığı gün için teşekkür etmeyi de ihmal etmeyin. Sizin için, yaptıklarının değerli olduğunu bilmeli. Ve tüm bunların size değeceğini de aklının bir köşesinde tutmalı. Zaten gün içerisinde kimlerle olduğumuz tamamen bizim seçimimiz. Zorla kimseye zaman ayırmayız değil mi?

Sevdiğimi Nasıl Anlatırım?

Sevdiğimi nasıl anlatırım dediğiniz insan konuşurken onu mutlaka can kulağı ile dinleyin. Çünkü her insan dinlenmek ister. Her insan dinlenmek için konuşur. Onu dinlerken dikkatiniz tam olmalı ve bölünmemelidir. Hatta anlatacaklarına ne tepki vereceğinizi de düşünmeyin.
Sevdiğimi Nasıl Anlatırım

Eğer sizin bunu isteyerek yaptığınızı anlarsa onun da sizinle iletişim kurma isteği artacaktır. Ve emin olun insanlar, rahat konuşabilecekleri kişilerle bir gelecek düşünür; onlarla birlikte olmak isterler. O konuşurken siz vereceğiniz tepkileri düşünürseniz, dikkatinizin dağıldığını anlaması kolay olur.

Onunla birlikte zaman geçirmek de yapabileceğiniz bir diğer şey. Birlikte yemek yapabilir; oyun oynayabilirsiniz. Sohbet edebilir, bir aktiviteye katılabilir; birbirinize gün içerisinde öğrendiklerinizi anlatabilirsiniz. Zaman içinde sizin yakınlık isteğiniz, onun durumu fark etmesine neden olacaktır.

Onun hayallerini öğrenmek ve sonra bu hayallerine ulaşması için ona yardımcı olmak da sevdiğimi nasıl belli ederim sorunuzun bir diğer yanıtı niteliğinde. Her insanın küçük ya da büyük hayalleri vardır. Ve bu hayale gidecek yolda var olan engeller aşılmak içindir. Tabi birilerinin yardımı ile…

Siz neden ona bu anlamda yardımcı olan kişi olmayasınız? Neden sürekli bu yolda kendisine destek olan  kişi olarak aklında kalmayasınız?İşte tam da bu noktada hemen kolları sıvamaya başlayabilirsiniz.

Her zaman olmasa da erkekler nasıl kadınları sever sorusunun yanıtları arasında cesur kadınlar da yer alır. O halde seni seviyorum demenin farklı yolları arayışı içerisine girmektense ona sevdiğinizi direk söylemeye ne dersiniz?

Bunu eğer onun yüzüne karşı yapamıyorsanız, o halde ona bir mail ya da mesaj atabilirsiniz. Hatta bu mailde korkularınızdan da söz edebilir ve ona duygularınızı ifade etmekte zorlandığınızı belirterek topu kendisine atabilirsiniz.

Arabasına bir not bırakmak da yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. Ya da Google kullanarak biraz daha ipucu almayı da deneyebilirsiniz. Ama bu iki sihirli sözcük bir araya geldiğinde aslında dünyaları kurtarabilirsiniz biliyor musunuz?

Seni Seviyorum

Seni seviyorum, sevdiğimi nasıl belli ederim sorusunun en doğru yanıtıdır aslında. Bırakın kadın ya da erkek olmanın verdiği yükü. Hatta bırakın yakın arkadaşlığın sorumluluğunu. Eğer o insanı her haliyle kabul ediyorsanız dayanın kapısına…

Boş verin daha önce yaşadığı ilişkilerde neler olduğunu. Unutun kadınların duygularını dile getirmesinin ayıp olduğunu savunan eski düşünceleri. Sevdiğiniz insanı kazanmak sizin doğrunuz olsun. Aksi halde geçen zamana üzülebilir; hatta onu başkasına kaptırabilirsiniz.

Eski Yorumlar
 1. yasemin
  • Almina
 2. Anonim
 3. Hande
 4. YOK
 5. Ece
  • Almina
 6. Dursun
 7. Soylemiyim
 8. nilsu
  • Almina
   • Anonim
 9. melike
  • Almina
 10. Melisa
 11. gümüş dudu
 12. cansu
 13. asş
  • Almina
   • Anonim
 14. Name
  • cansu
   • Delolan

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.