Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim?

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim?

Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim sorusu hem kadınlar; hem de erkekler tarafından, özellikle de çekingen insanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin ya da bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorularının yanıtlarını ilerleyen bölümlerde sizlere aktaracağız. Artık hoşlandığınız insana olan duygularınızı içinizde bastırmak zorunda kalmayacak ve bir daha geri gelmeyecek olan bugünleri kaybetmeyeceksiniz.

“Bir insanı sevmekle başlar her şey…” Ancak eğer sevdiğinizi belli edemeyen, belki kaybetmekten, belki de alacağınız tepkilerden korkanlardansanız, sevginizin karşılık bulup bulmayacağını hiç bir zaman bilemezsiniz. Oysa ki sevginin en güzeli karşılıklı olanıdır. Özellikle kadınlar, sevseler bile erkeklerden beklerler ilk teklifi. Erkekler ise bu duruma her zaman karşı çıkmıştır. Ama ya kabul etmezler; ya da yakınlıkları sadece arkadaşlıktan ibaret ise? İşte tam da bu noktada, bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtları devreye girer. Ondan hoşlandığınızı belli eder, teklif adımını ise ondan beklersiniz.

Aslında erkekler de, bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtlarını merak ediyor. Ve erkekler de alacakları tepkiden korkup, gösterdikleri yakınlığın aşırılığından şüphe ederek utanabiliyorlar. Zaten hep bundan kaynaklanıyor, ilk adımı kadınların neden hep erkeklerden beklediklerine olan tepkileri. İlerleyen bölümlerde, ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen herkes için, bir kadına ondan hoşlandığını nasıl beklersin ve bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorularının yanıtlarını aktaracağız.

Bir Erkeğe Ondan Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Kadınlar, duygularını erkeklere göre daha çok belli eden, içerisinde saklayamayan, duygusal karakterdeler. Bunu, sinirlendiklerinde estirdikleri fırtınadan, üzüldüklerinde döktükleri göz yaşlarından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bir erkeğe ilk adımı atmayabilirler; ama hoşlandıklarını onlara rahatlıkla belli eden, beden dilinde bazı işaretleri bulunmaktadır. Erkekler de aslında bunu bilir ve kendilerinden hoşlandığını anladıkları bir kadına rahatlıkla çıkma teklif edebilirler. Peki ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir kadın neler yapar?

■ Kıskanır: Bir kadın, özellikle bir erkekten hoşlanıyorsa ve duygularını da ona henüz ifade edememişse, o erkeğin etrafında bulunan diğer tüm kadınlar onun için potansiyel tehlike demektir. Ya kendi duygularını açıklamadan o kadınlar dile getirir ve hoşlandıkları erkeği bir başka kadına kaptırırlarsa? İşte bu nedenle pek çok kadın kıskandığını inkar etse dahi hoşlandığı erkeği kıskanır ve bunu belli eden tavırlar sergiler. Nerelere gittiğini, yanında kimlerin olduğunu sorar; ya da yanında sürekli kendisi de olmak ister. Bu kadınlar kıskanıyor demektir ve kıskandıkları erkekler, mutlaka bir şeyler hissettikleri kişilerdir.

■ Saçlarıyla Oynar: Elini kolunu nereye koyacağını bilemeyip heyecanlanan ve bu heyecanını gidermek için sürekli saçları ya da takıları ile oynayan bir kadın, bunu bir erkeğin yanında yaptığında, ondan sıkıldığı düşünülmemelidir. Bu durum tamamen bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

■ Dokunur: Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir kadının, hoşlandığı erkeğe karşı koyamadığı zamanlarda ona dokunmak için masum bahaneler yaratması kadar doğal bir durum neredeyse yoktur. Saçının bozulduğunu söyleyip düzeltebilir; ya da yüzünde bir leke olduğunu söyleyip silmeye çalışabilir. Hatta gömleğinde bir saç teli bulunduğunu bile söyleyebilir… Tüm bunlar, muhtemelen gerçeklik payı bulunmayan bahanelerdir. Ama her biri hoşlanma belirtisidir. O erkekten bir teklif gelse, kesinlikle ikiletilmeyecektir.

Bir Kadına Ondan Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir erkek de aslında bir kadın kadar duygusaldır, ama kadın kadar rahat olamayabilir. Erkeklerin daha rahat olduklarını düşünseniz de, onlar da alacakları red cevabından korkarlar. Hele her kadının ilgisini çekmeyi başaran bir erkeğin bir kadından alacağı red cevabı kelimenin tam anlamı ile onun için hüsran olacaktır. Fakat bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtı olarak erkeklerin de kullandığı bazı beden dili işaretleri mevcuttur.

■ Saçlarıyla Oynar: Kadınların da sergilediğini belirtmiş olduğumuz bu davranış erkeklerde heyecandan ya da elini kolunu nereye koyacağını bilememekten değil de, daha çok beğenilme arzusundan kaynaklanıyor. Hoşlandığı kadının da kendisini beğenmesini isteyen erkek sürekli olarak saçlarını düzeltme çabasında olup ona güzel görünmeye çalışıyor.

■ Üstünü Düzeltir: İyi görünmek için erkeklerin yapmış olduğu bir diğer hareket ve aslında beden dili işareti de sürekli üstünü düzeltme çabasıdır. Kol düğmelerini düzeltmek, gömlek ya da hırkasının uçlarını çekip düzeltmeye çalışmak… hep aslında o anda orada hoşlanılan bir kadın olduğu ve onun dikkatini çekme çabasından kaynaklanmaktadır.

■ Güldürür: Güldüren erkeğin kadınlar tarafından daha çok beğenildiği düşünülür. Dolayısı ile ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir erkek, arkadaş grubunda komik hikayeler anlatıp, hoşlandığı kadının gözlerinin içine bakarak onun gülüp gülmediğini takip eder.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.