Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim? Bir Erkeğe Bir Kadına

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim? Bir Erkeğe Bir Kadına

Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim sorusu hem kadınlar hem de erkekler tarafından, özellikle de çekingen insanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin ya da bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorularının yanıtlarını ilerleyen bölümlerde sizlere aktaracağız.

Artık hoşlandığınız insana olan duygularınızı içinizde bastırmak zorunda kalmayacak ve bir daha geri gelmeyecek olan bugünleri kaybetmeyeceksiniz. Fakat bir de bu dönemde yapılmaması gereken bazı davranışlar var. İlerleyen bölümlerde bu davranışlara da değineceğiz. Aksi halde güel gelişecek bir durumun önüne başlamadan set çekebilirsiniz.

Bir Erkeğe Ondan Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim

“Bir insanı sevmekle başlar her şey…” Ancak eğer sevdiğinizi belli edemeyen, belki kaybetmekten, belki de alacağınız tepkilerden korkanlardansanız, sevginizin karşılık bulup bulmayacağını hiç bir zaman bilemezsiniz. Oysa ki sevginin en güzeli karşılıklı olanıdır.

Özellikle kadınlar, sevseler bile erkeklerden beklerler ilk teklifi. Erkekler ise bu duruma her zaman karşı çıkmıştır. Ama ya kabul etmezler ya da yakınlıkları sadece arkadaşlıktan ibaret ise? İşte tam da bu noktada, bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtları devreye girer. Ondan hoşlandığınızı belli eder, teklif adımını ise ondan beklersiniz.

Aslında erkekler de, bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtlarını merak ediyor. Ve erkekler de alacakları tepkiden korkup, gösterdikleri yakınlığın aşırılığından şüphe ederek utanabiliyorlar. Zaten hep bundan kaynaklanıyor, ilk adımı kadınların neden hep erkeklerden beklediklerine olan tepkileri.

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim

İlerleyen bölümlerde, ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen herkes için, bir kadına ondan hoşlandığını nasıl beklersin ve bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorularının yanıtlarını aktaracağız. Eğer sizin için verdiğimiz taktiklere uyarsanız, başarılı bir ilişkiye merhaba diyebilirsiniz. Sitemiz içerisinde bununla ilgili çok daha farklı konular da bulabilirsiniz.

Bir Erkeğe Ondan Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin? Kadınlar, duygularını erkeklere göre daha çok belli eden, içerisinde saklayamayan, duygusal karakterdeler. Bunu, sinirlendiklerinde estirdikleri fırtınadan, üzüldüklerinde döktükleri göz yaşlarından rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Bir erkeğe ilk adımı atmayabilirler ama hoşlandıklarını onlara rahatlıkla belli eden, beden dilinde bazı işaretleri bulunmaktadır. Erkekler de aslında bunu bilir ve kendilerinden hoşlandığını anladıkları bir kadına rahatlıkla çıkma teklif edebilirler. Peki ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir kadın neler yapar?

Kıskanır: Bir kadın, özellikle bir erkekten hoşlanıyorsa ve duygularını da ona henüz ifade edememişse, o erkeğin etrafında bulunan diğer tüm kadınlar onun için potansiyel tehlike demektir. Ya kendi duygularını açıklamadan o kadınlar dile getirir ve hoşlandıkları erkeği bir başka kadına kaptırırlarsa?

İşte bu nedenle pek çok kadın kıskandığını inkar etse dahi hoşlandığı erkeği kıskanır ve bunu belli eden tavırlar sergiler. Nerelere gittiğini, yanında kimlerin olduğunu sorar ya da yanında sürekli kendisi de olmak ister. Bu kadınlar kıskanıyor demektir ve kıskandıkları erkekler, mutlaka bir şeyler hissettikleri kişilerdir.

Saçlarıyla Oynar: Elini kolunu nereye koyacağını bilemeyip heyecanlanan ve bu heyecanını gidermek için sürekli saçları ya da takıları ile oynayan bir kadın, bunu bir erkeğin yanında yaptığında, ondan sıkıldığı düşünülmemelidir. Bu durum tamamen bir erkeğe ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

Dokunur: Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir kadının, hoşlandığı erkeğe karşı koyamadığı zamanlarda ona dokunmak için masum bahaneler yaratması kadar doğal bir durum neredeyse yoktur.

Saçının bozulduğunu söyleyip düzeltebilir ya da yüzünde bir leke olduğunu söyleyip silmeye çalışabilir. Hatta gömleğinde bir saç teli bulunduğunu bile söyleyebilir… Tüm bunlar, muhtemelen gerçeklik payı bulunmayan bahanelerdir. Ama her biri hoşlanma belirtisidir. O erkekten bir teklif gelse, kesinlikle ikiletilmeyecektir.

Erkeğe sevgi nasıl hissettirilir konusu hakkında bilgi sahibi olmak için linke tıklayabilirsiniz.

Bir Kadına Ondan Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin diyen bir erkek de aslında bir kadın kadar duygusaldır. Ama kadın kadar rahat olamayabilir. Erkeklerin daha rahat olduklarını düşünseniz de onlar da alacakları red cevabından korkarlar.

Hele her kadının ilgisini çekmeyi başaran bir erkeğin bir kadından alacağı red cevabı kelimenin tam anlamı ile onun için hüsran olacaktır. Fakat bir kadına ondan hoşlandığını nasıl belli edersin sorusunun yanıtı olarak erkeklerin de kullandığı bazı beden dili işaretleri mevcuttur.

Saçlarıyla Oynar: Kadınların da sergilediğini belirtmiş olduğumuz bu davranış erkeklerde heyecandan ya da elini kolunu nereye koyacağını bilememekten değil de daha çok beğenilme arzusundan kaynaklanıyor. Hoşlandığı kadının da kendisini beğenmesini isteyen erkek sürekli olarak saçlarını düzeltme çabasında olup ona güzel görünmeye çalışıyor.

Üstünü Düzeltir: İyi görünmek için erkeklerin yapmış olduğu bir diğer hareket ve aslında beden dili işareti de sürekli üstünü düzeltme çabasıdır. Kol düğmelerini düzeltmek, gömlek ya da hırkasının uçlarını çekip düzeltmeye çalışmak… hep aslında o anda orada hoşlanılan bir kadın olduğu ve onun dikkatini çekme çabasından kaynaklanmaktadır.

Güldürür: Güldüren erkeğin kadınlar tarafından daha çok beğenildiği düşünülür. Dolayısı ile ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim diyen bir erkek, arkadaş grubunda komik hikayeler anlatıp, hoşlandığı kadının gözlerinin içine bakarak onun gülüp gülmediğini takip eder.

Sevgililer gününde kadına ne alınır sorusunun yanıtını linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Hoşlandığın Kişiye Bunları Asla Yapma!

Hoşlandığın kişiye bunları asla yapma dediğimiz şeyler neler olabilir acaba? Bilgilerimizin en başında da belirtmiştik. Farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar, ilşkinizin başlamadan bitmesine neden olabilir ve mutluluğunuzun önüne kocaman bir set çekebilir. Peki bu davranışlar nelerdir?

• Stalk yapmayın. Bunu muhtemelen yapmayan yoktur. Ancak insanlar sosyal medya üzerinde kendilerini tam olarak yansıtamayabilirler. Ayrıca bir insan sevgilisi ile farklı; arkadaşları ile farklı kişiliğe bürünebilir. Dolayısı ile hoşlandığınız kişi hakkında yanlış fikirlere sahip olabilir; onun tarafından yanlış da anlaşılabilirsiniz.

• Ayrıldığı eski sevgilisi ya da o anki sevgilisi hakında olumsuz konuşmayın. Sizi yanlış anlayacaktır. Eski sevgilisinden kötü de ayrılmış olsa, hayatında biri olduğu halde sizinle yakınlaşmaya da çalışsa, bu onun suçudur; birlikte olduğu kişinin durumdan haberi olsa rahatsızlık duymaz mıydı sizce?

• Vücudu hakkında konuşmaktan kaçının. Belki bundan hoşlanmıyordur. Öyle olmasa bile bunu yaparsanız, kendisinden fiziksel anlamda beklentileriniz olduğunu düşünebilir. Ve size bu anlamda yaklaşırsa ilişkinizde duygusallığa yer kalmayabilir.

• Diyelim ki hoşlandığınızı söylediniz ama o bunu reddetti. Sonrasında sakın ısrarcı olmayın. Aksi halde sizden korkabilir ya da sizin kendisine muhtaç olduğunuzu düşünebilir. Bu da daha sonra oluşabilecek bir birliktelik ihtimalini yok eder.

• Dünyanızı onun etrafında döndürmeyin. Sizin hayatınız sizde ebedi. Ama onun ne zaman gideceği belli değil. Ve giderse dünyanız başınıza yıkılabilir. Aynı durum onun için de geçerli. Her insan kendine ait bir kişisel alan ister. Sıkıcı olmayın.

• Onun sizden çok daha iyi olduğunu sakın belli etmeyin. Bu kendinizi küçük görmek demek olurki özsaygınızı yitirme sebeplerinizin başında gelmektedir. Sizinle birlikte olmak istememesinin kendine göre geçerli herhangi bir nedeni olabilir. Ama siz değerlisiniz. Bunu unutmayın.

Birinden Hoşlandığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birinden hoşlandığında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan en önemli şey onu kıskandırmayaçalışmamak. Bu durum her şeyin öncesinde çok çocukça… Ayrıca onun tarafından yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Dolayısı ile olgun birinsan olarak ona, kendisini istediğinizi belirten davranışlarda bulunabilirsiniz.

• İnsanlar fazla ilgiden de ilgisizlikten de hoşlanmazlar. Dolayısı ile ne sürekli mesaj atıp her paylaşımına yorum yapın ne de havalı ve ilgisiz görünmek adına farklı şeyler denemeyin. Ne istiyorsanız onu, gerek beden diliniz, gerekse de sözlerinizle belli edin ve gerisini ona bırakın.

• Ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim sorusunun yanıtları arasında bir başkası gibi dabranmak da kesinlikle yer almıyor. Sizi siz olduğunuz için sevecek bir insanla birlikte değilseniz zaten mutlu olmazsınız. Bu nedenle sadece kendiniz gibi olun. Seviyorsa sizi öyle sevsin…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.