Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim Diyenler İçin Öneriler

Ondan Hoşlandığımı Nasıl Belli Ederim Diyenler İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, ondan hoşlandığımı nasıl söylerim, ve ondan hoşlandığımı nasıl belli edebilirim sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de hoşlandığınız biri var, ancak nasıl belli edeceğinizi bir türlü bilmiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, ondan hoşlandığımı nasıl söylerim, ve ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim sorularının yanıtlarını sizlere aktarmaya başlayalım:

Eğer yoğun bir insansanız, ve dışardan bakıldığında çok da meşgul görünüyorsanız, ondan hoşlandığımı nasıl belli ederim sorusunun yanıtı aslında çok basit bir hal alır. Bunun için ona sadece, kendisi için ayıracak, her zaman, birazcık zamanınız olduğunu ifade etmeniz yeterli olacaktır.

Diyelim ki bu soğuk kış günlerine denk geldi ve ondan hoşlandığımı nasıl söylerim dediniz. Ona havanın çok soğuk olduğunu söylemenizin yeterli olacağını söylesek ne dersiniz? Bu kadar kolay olabilir mi derseniz, aslında bu kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle ki, üşüdüğünüz için elinizi tutabilir, size sarılabilir; ya da ceketini verebilir ki bu durumların herhangi birisi, aranızda zaten bir yakınlaşmanın doğması için yeterli olacaktır.

Diyelim ki aynı ortamdasınız; ama pek konuşma şansınız yok. O zaman kaçamak bakışlar atıp, sonrasında onun gördüğünü anladığınızda, utanıyor gibi başınızı çevirmeniz, ondan hoşlandığımı nasıl söylerim sorusunun belki de en net yanıtı niteliğindedir. Öyle ki, söylemiş kadar olursunuz…

Kalabalık bir ortamda sohbet edebilme şansınız varsa, sohbet hakkınızı genellikle onunla kullanmaya çalışın. İlgisini bu şekilde, bariz olarak çekebilmenizin mümkün olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Hatta bu durum sadece onun değil, diğerlerinin de ilgisini çekebilir, hele bir de, onun ilgi alanına giren konulardan konuşursanız, işiniz oldukça kolay bir hal alacaktır.

Onunla geçirdiğiniz zamanlarda, kendinize özel bir ilgi gösterdiğinizi de ifade etmekten kaçınmayın. Her seferinde farklı bir kıyafet, farklı bir saç modeli, farklı bir makyaj, belli bir zaman sonra tüm bunların onun için yapıldığına dair çok da ilgisini çekecektir. Hele bir de diğer zamanlarda çok sıradan olduğunuzu biliyorsa, kendisinin ilgisini çekmeye çalıştığınızı anlayacaktır.

Ona iltifat etmekten de kaçınmamalısınız. Kravatının kendisine ne kadar yakıştığını, saçının kesim modelinin yüz şekline çok da uygun olduğunu söylemeniz, ya da parfümünün kokusunu beğenmeniz, onun hoşuna gidecek, şımarık bir insan değilse size kendisi de karşılık vermeye çalışacaktır.

Onunla geçirdiğiniz zamanlarda mutlu olduğunuzu göstermekten de kaçınmayın. Kendisinin size iyi geldiğini anlayacak olursa, bunun nedeninin, ondan hoşlanıyor olmanız olduğunu anlaması çok da uzun zamanını almayacaktır. Hele bir de, gergin olduğunuzu, ve onu görmenin kendinize iyi geldiğini söylerseniz, bu durum, onun üzerinde oldukça iyi bir etki yaratacaktır.

Onun ilgilendiği şeylerle siz de ilgilenin ki, konu o ilgi alanlarına geldiğinde boş boş bakmayın. Bu sayede, ortak ilgi alanlarınızın olduğunu düşünmesi daha iyi bir izlenimi sizin için yaratmasını sağlayacaktır.

Onunla bir şeyler konuşurken, ve onun yakınında durduğunuz zamanlarda, parmaklarınızla eline, ya da koluna küçük dokunuşlar bırakırsanız, bu da onun için ilgi çekici olabilecektir.

Eski Yorumlar
  1. senbilmezsin

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.