Monoton İlişkiyi Kurtarmak

Monoton İlişkiyi Kurtarmak

Monoton giden ilişkiyi canlandırmak, monoton ilişkiyi kurtarmak… herkesin isteği. Özellikle monoton giden evliliklerde, ortada çocuklar da varsa, biraz sonra sizlere aktaracağımız bilgiler sizin için oldukça önemli. Unutulmaması gerekiyor ki emeksiz yemek olmaz; tıpkı her ilişkinin de emek istediği gibi. Bu nedenle sizlere, monoton giden ilişkiyi canlandırmak için yapılabileceklerden söz edeceğiz. Sizin monotonlaştırdığınız, ya da sevgilinizin monotonlaştırdığı bir ilişkiye, her zaman üçüncü bir kişinin girme ihtimali vardır. Sonrasında toplamak daha zor olacaktır. Dolayısı ile önlemlerinizi erken almaya başlayın.

Monoton İlişkiyi Kurtarmak

■ Sevgiliniz ya da eşiniz, sizin sadece fiziksel istek ve ihtiyaçlarınızı paylaşabileceğiniz, birlikte mutlu olabileceğiniz, iyi adına olanları paylaşabileceğiniz bir insan değil. O sizin aynı zamanda arkadaşınız, dostunuz olmalı. Kötü günlerinizde birbirinizin yanında olabilmelisiniz. Bu sayede aranızda, kopmaz bağlar oluşacaktır. O halde, birbirinize, arkadaşlarınıza nasıl davranıyorsanız o şekilde davranmayı alışkanlık haline getirin. Beklentileriniz sadece sevgililik bazında olmasın.

■ Monoton giden ilişkiyi canlandırmak adına, genellikle dışarı çıkar, bir yerlerde yemek yemek; ya da bir şeyler içmek istersiniz. Güzel bir durum olsa da, bu noktada yapılan en büyük hatalardan biri. karşılıklı oturmak. Bırakın kuralları bir kenara. Yanyana oturun. Eğer evli iseniz ve çocuklarınız varsa onları da aranıza almak yerine etrafınızda toplayın. Eşiniz ya da sevgilinizle ne kadar yakın olursanız, aranızdaki elektrik alışverişi de o kadar fazla olacaktır.

■ İlişkinizin ilk günleri ne güzeldi değil mi, siz onu arardınız; o sizi, sonra mesajların ardı arkası kesilmezdi… Şimdi ne oldu? Sıkıldınız mı aramalardan ve mesajlardan? Monoton giden evliliklerdeki en büyük hatalardan biri. Nasıl olsa akşam eve gelecek… mantığı. Bunu yapmak yerine gün içerisinde ona en az bir mesaj atarak nasıl olduğunu sorun. Akşam eve geldiğinde de “Günün nasıl geçti” sorusunu sormayı ihmal etmeyin. Bu şekilde hem birbirinizi kontrol altında tutar, hem de kendinizi birbirinize hatırlatmış olursunuz.

■ Monoton giden evliliklerde iş bölümü yapmamak da bu durumun nedeni olabilir. Şöyle ki, biriniz yemek yaparken diğeriniz çocuklarla ilgilenirse birbirinizden uzaklaşmış olursunuz. Bunun yerine, sıkıcı giden ilişkiyi canlandırmak için aynı işi birlikte yapmayı deneyin. Hem bu şekilde işlerinizi daha kısa zamanda bitirmiş olur; hem de bu sayede birlikte daha çok zaman geçirirsiniz.

■ İlk zamanlar birbirinize yapmış olduğunuz sürprizleri tekrarlayın. Mesela o uyanmadan uyanıp ona kahvaltı hazırladığınız zamanlar, sırf onunla uyuyabilmek adına uykusuz beklediğiniz günler, onunla zaman geçirmek için katılamadığınız davetler… Aynı şeyleri yine yapın. Monoton ilişkiyi kurtarmak sizin küçük çabalarınıza bakar, bunu unutmayın.

■ Birlikte geçireceğiniz zamanlar için farklı alternatifler üretin. Haftasonu pikniğe mi gidiyorsunuz? Bunu biraz da günübirlik turlarla değiştirin. Kısacası, olabildiğince farklılaşın. Monotonluk, sürekli aynı şeyleri yapmaktan ileri gelir.

■ Monoton giden ilişkiyi canlandırmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de, birbirinizde hoşlanmadığınız şeyler yerine, sevdiğiniz davranışları görmeye çalışmak. Bu sayede emin olun daha mutlu olacaksınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.