Kocam Benimle Neden Konuşmuyor Diyenler Dikkat

Kocam Benimle Neden Konuşmuyor Diyenler Dikkat

Kadınların çok konuşuyor olması ne kadar ki dillere destan ise, erkeklerin az konuşuyor olmaları da bir o kadar dillere destandır. Biz bu yazımızda, kadınların çok konuşmasını değil de, erkeklerin az konuşmasını ele alacağız. Bir bayan olarak kendi sırlarımızı ele vermeye çok da niyetli değilim, ama konuşmayan erkekleri nasıl daha konuşkan hale getirebileceğiniz ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşabilirim… Çünkü, özellikle evli çiftlerin, böyle bir sıkıntıları olduğunu biliyorum… Erkek eve gelir, kadının gün içerisinde olanları anlatacağı an gelmiştir, ama erkek televizyonda ya belgesel izler, ya da maç, veya gazete okur. Kadınla çok fazla konuşmaz. Bu durum kadınların: “Kocam benimle neden konuşmuyor” şeklinde yakınmalarına neden olur. Peki ama erkekler neden az konuşur?

Kocam benimle neden konuşmuyor diyorsanız, eşinizi öncelikli olarak sizin gözlemlemeniz gerekmektedir. Genel olarak konuşmuyor mu; yoksa konuşuyor da, sizin yanınızda mı az konuşuyor, ya da hiç konuşmuyor? İlk tanıştığınız zamanlarda çok mu konuşurdu, yoksa yine bu şekilde az mı sohbet ederdiniz? Peki ya hiç düşündünüz mü, az konuştuğunuz zamanlarda konuşmanın sonu nereye gidiyor? Nasıl noktalanıyor o sohbetler? Eğer ki eşiniz, siz hariç diğer insanlarla konuşuyorsa, bu noktada, kendisinde suç araması gereken tarafın siz olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
Erkekler neden az konuşur diyen kadınlar, eşinizle hiç tartışmayacaksınız diye bir kaide yok. Ama, o tartışmaların her zamanki galibi siz olmalısınız gibi bir kaide de yok. Diyelim ki eşiniz size, bir bayan müşterisi olduğundan söz etti. Siz eğer ki sonradan, bunu ona karşı kullanıyorsanız, bir tartışmanın sonunda olayı sürekli, onun söylediklerine bağlıyorsanız, o halde sizinle konuşması için nasıl bir sebebe ihtiyacı var? Nasıl olsa her söylediği kendisine karşı silah olarak kullanılıyor? Nasıl olsa, sizinle tartışsa dahi bunun kaybedeni her zaman o oluyor… E neden konuşsun?
Eğer ki eşinizin yeniden sizinle konuşmasını istiyorsanız, sigara gibi, bu kötü alışkanlığınızdan da vazgeçmeniz gerektiğini sizlere belirtmeliyiz. Bırakın bazı tartışmaların da kazananı o olsun. Ne kaybedersiniz?

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.