Kadınların Bakışları Ve Kadınların Beden Dili

Kadınların Bakışları Ve Kadınların Beden Dili

Kadınların bakışları ve beden dili, genel olarak erkeklerin ilgisini çeker. Çünkü hem bakışlar hem de beden dili ile bir kadın,bir erkek hakkında ne düşündüğünü ve ne hissettiğini açıkça ele verir. Ancak önemli olan,bahsi geçen şeylerin doğru okunmasıdır ki bu noktada dersler dahi verilmektedir.
Biz şimdi size “kadınların beden dilini okuyun” desek; bunu istemez miydiniz? O halde söyleyelim: “kadınların beden dilini okuyun” diyorsak, bir bildiğimiz var demektir… Bu yazımızda sizlere,bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda olabildiğince detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.
Eğer hoşlandığınız bir kadın varsa ve ona olan duygularınızı açıklamaktan, onu kaybedeceğinizi düşünerek korkuyorsanız, mutlaka beden dilini okumalı ve bakışlarından bir şeyleri çözmeye çalışmalısınız. Belki o da sizin için aynı şeyi düşünüyor ama kadın olarak duygularını sadece beden dili ve bakışları ile ifade edebiliyordur.

Kadınların Bakışları Neler Anlatır?

Kadınların bakışları, aslında bir erkeğe, kendisini çözmeye çalışıyorsa çok büyük ipuçları verir. Çünkü bilim insanlarına göre aslında kadınlar, akıllarından geçen her şeyi erkeklere gözleriyle anlatırlar. Diyelim ki bir kadınla tanıştınız ve sizin hakkınızdaki düşüncelerini merak ediyorsunuz. İşte çözmenin yolları…
Kadınların Bakışları

■ Bir kadın sizi gördüğü andan itibaren sadece yere bakıyorsa ya da yüzünde hafif bir gülümseme ile gözlerini bir noktaya sabitliyorsa, sizin hakkınızdaki düşüncelerinin olumlu olduğundan emin olabilirsiniz.

■ Yine bir kadınla yeni tanıştığınızı var sayalım. Sizinle tanışmasının sonrasında geçen zaman içerisinde gözleri ile etrafı tarıyor, size bakmıyor ya da herhangi biriymişsiniz gibi arada bir, bakması gerektiği için bakıyorsa, maalesef sizin hakkınızda düşüncelerinin olumsuz olduğunu söyleyebiliriz.

■ Bazı kadınlar ise bir erkekle tanıştıktan sonra, bazen anın heyecanı; bazen de şaşkınlığı ile 45 saniye etraflarına bakınır ama sonrasında gözlerini o erkeğe sabitlerler. Böyle bir durum söz konusu ise gözünüz aydın. O da sizinle ilgileniyor demektir.

■ Bir de kadının bakışları ile birlikte yüz ifadesi var elbette. Eğer bu ifadede agresif çizgilerin olduğuna şahit olduysanız, şansınızı zorlamadan oradan hemen ayrılmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Kadınların Beden Dili Nasıl Okunur?

Kadınların beden dili, onların duyguları hakkında önemli ipuçları verir. Çünkü kadınlar duygusal varlıklardır ve içlerinden geçenleri beden dili ile dışarıya yansıtırlar. Duygularını saklamak kadınların doğasında yok. Kadınların şifresini çözmek ise beden dillerini okumakla mümkün. Peki nelerden ne çıkartabilirsiniz?
Kadınların Beden Dili

■ Diyelim ki birortama girdiniz ve orada hoşlandığınız kadın da var… Siz ortama girdiğiniz an, her zamankinden farklı gülümsüyorsa ve hatta ilgilendiği her şeyi bırakıp sadece size odaklanıyorsa umut var demektir. Bu noktada ona siz de yardımcı olmalı; duygularınızı dile getirmekten çekinmemelisiniz.

■ Oturma pozisyonu da beden diline ilişkin önemli bilgiler verir. Eğer bir kadınla karşı karşıya otururken ve sohbet ederken, kadın vücudunu tamamen size doğru çevirip, ayaklarını da size doğru uzatıyorsa, tüm ilgisini size vermiş demektir. Bu durum arkadaş sohbetlerinde dahi geçerlidir.
Dolayısı ile kadının sizinle ilgilendiğini kolayca anlarsınız ama bu ilginin arkadaşça mı yoksa flörtöz bir ilgi mi olup olmadığından emin olmak sizin için büyük önem arz ediyor.

■ Kadınlar bir ortamda sevmedikleri bir insan olduğunda ise yönlerini onun tersine çevirirler. Eğer sizden olabildiğince uzak duran ve vücudunu da olabildiği kadar sizin olduğunuz yönün tercine çeviren bir kadından ümidi kesmeniz gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

■ Pek çok kişi tarafından bilinir ve siz de bilmelisiniz ki kadınlar hoşlandıkları erkeğin yanında saçları ile sürekli oynarlar. Çünkü saçları kadınlar için çok büyük öneme sahiptir. Güzel görünmesini isterler. Hoşlandıkları erkek, saçlarını güzel görmelidir.
Bu nedenle ya elleri ile saçlarını düzeltir, ya saçlarını okşar ya da hiç bir şey bulamıyorlarsa saçlarını parmaklarına dolarlar. Gözünüze böyle bir durum çarpıyorsa, o da sizden hoşlanıyor demektir. Eğer siz de ona karşı güzel şeyler hissediyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz.

Erkeklerin Beden Dili Neler Anlatır?

Erkeklerin beden dili aslında kadınlarınkinden daha kolay okunur. Çünkü kadınların duygularını gizleyememelerinin yanında, erkekler de duygularını dile getirmekte kadınlara göre daha sabırsızdırlar. Eğer elde etmek istediğiniz bir erkeğin beden dilini çözmeye çalışıyorsanız sadece biraz dikkatli olmanız yeterli… İşte bilmeniz gerekenler:
Erkeklerin Beden Dili

■ Tıpkı kadınların bakışları gibi erkeklerin bakışları da çok büyük öneme sahiptir. Ancak erkeklerin bakışları kadınlara oranla biraz daha az netlik arz edebilir. Ama size vereceğimiz ipuçları ile o bakışlardan kolayca mesaj alabileceksiniz.
Örneğin bir erkek, hoşlandığı ya da aşık olduğu bir kadına, gözlerini ayırmadan uzun uzun bakabilir. Hatta bu bakış içerisinde bazen dalabilir de… Ama bazı erkekler de çekingen ya da heyecanlılarsa, gözlerini kaçırmayı tercih edebilir, sevdikleri kadınla göz göze gelmemeye özen gösterirler.
Peki bu noktada neyi düşünmelisiniz? Unutmayın: hiç bir erkek hoşlanmadığı bir kadına uzun uzun bakmaz. Bununla birlikte gözlerini de kaçırmaz. Eğer bu iki işaretten birini görüyorsanız, onun da sizden çok elektrik aldığını düşünerek sevinebilirsiniz.

Erkeklerin beden dili ile verdikleri önemli mesajlardan bir diğeri de dokunmaktır. Bir erkek hoşlandığı bir kadına türlü bahaneler bularak dokunabilir. En sık dokunduğu noktalar arasında da el, saç ve omuzlar yer almaktadır.
Eğer bunu karşınızdaki erkekte görüyorsanız, sizden hoşlandığından emin, ilk adımı atabilirsiniz. Ama bunu yapmak size,sadece kadın olduğunuz için zor geliyorsa, o zaman da onun size bir adım atması için onu cesaretlendirebilirsimiz. Hayatınızın aşkını yaşamak için değmez mi?

■ Erkekler, yanında kendilerini mutlu hissetmedikleri bir kadınla iken telefonlarına sık bakar, sosyal medyayı kullanır;bunu yapmazlarsa dahi çevrelerindeki diğer kızları takip ederler. Ancak hayatınızın erkeği olmasını istediğiniz kişi bunların hiç birini yapmıyorsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

Sevgilim Hakkımda Ne Düşünüyor?

Sevgilim hakkımda ne düşünüyor sorusuna yanıt bulduğunuz an, yaşadığınız ilişkide kendinizi çok daha iyi hisseder; daha emin adımlarla yolunuza devam edersiniz. Bu konuda Google‘den bilgi toplayabilir; sitemiz içerisinde gezintiye çıkabilirsiniz.
Yeni tanımaya başladığınız bir insanı çözmek elbette zordur. Bu nedenle pek çok kişi eski sevgiliye geri dönülür mü sorusuna yanıt bulmaya çalışır. Yeni bir insanı tanımaya çalışmaktansa tanınan kişi ile sorunları çözme yolunun daha mantıklı olduğunu düşünürler.
Eğer bu noktada bizim fikrimize önem verirseniz, biz size, yaşanmışı yeniden yaşamanın ve denenmişi denemenin anlamı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Her insanın elbette ki bir şansa ihtiyacı vardır; ancak bu şans sayısı 2’den fazla olmamalıdır.

Küçük tüyolarla yeni bir kişiyi tanımak konusunda da zorlanmazsınız. En azından eski sevgilinizle birlikte geçireceğiniz zmanı kayıp zaman olarak değerlendirmek yerine yeni bir insan tanımış ve aslında siz şansınızı denemiş olursunuz.
Sevdiğiniz insanla büyük sorunlar çözmeye çalışmak, aslında yeniden aynı problemler baş gösterdiğinde duygularınızın ölmesi anlamına gelebilmektedir. Bu noktada yaş itibari ile daha gençseniz, ilerde bu durum sizi ciddi anlamda üzebilir.

Eskiden kopmak, yeni başlangıçlar yapmak ve belki doğru insanla karşılaşıp bir ömür mutlu olmak sizin en büyük haklarınızdan. Neden kendinizi bu haktan mahrum edesiniz ki? Takıldığınız konular varsa yorum yazarak bizden yanıt almaya da çalışabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.