Kadınları Etkileyen Parfümler Ve Kadınları Etkileyen Kokular Ne İşe Yarar?

Kadınları Etkileyen Parfümler Ve Kadınları Etkileyen Kokular Ne İşe Yarar?

Kadınları etkileyen parfümler hakkında bilgi sahibi mi olmak istediniz? O halde doğru adrestesiniz. İlerleyen bölümlerde sizlere kadınların hangi parfümden etkilendiğini detayları ile anlatacağız. Peki neden o parfümlerden özellikle etkileniyorlar? Bunun yanıtını da vereceğiz.

Var sayalım ki bir kadın var ve siz de onun ilgisini nasıl çekebileceğinizi düşünüyorsunuz. Emin olun ki bu hiç de zor değil. Temizliği ve güzel kokuları seven bir kadının ilgisini, kullandığınız bir parfümle kolayca üzerinizde toplayabilirsiniz.

Ancak her parfümün kadınlar üzerinde yarattığı farklı etkiler vardır. Bu etkiler, parfümün hangi bitkiden yapıldığına bağlı olarak değişir. Odunsu kokularla çiçek kokuları her insan üzerinde farklı etkiler yaratır… Baharatlı kokular da öyle.

İşte bu nedenle işi bir tık ileri götürüp, sizleri parfümler ve kokular hakkında bilgi sahibi yapacağız. İnanın ki sonrasında siz arkadaşlarınıza yol göstermeye başlayacaksınız. Ve bu durum, kadınların etrafınızda pervane olmalarını sağlayacak…

Kadınları Etkileyen Parfümler Nelerdir?

Kadınları etkileyen parfümler erkekler tarafından bulunursa, onların çok şanslı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Neden mi? Çünkü anı güzel kılan en anlamlı araçlardan biridir parfümler. Ve emin olun o güzel anlar kadınların hatıralarında o parfümlerle kalırlar…
Kadınları Etkileyen Parfümler

Bir insanı eğer seviyorsanız ve onun da sizi sevdiğinden şüpheniz yoksa, bir araya geldiğinizde en etkin duyu organlarınızdan biri burnunuzdur. Aynı durum karşı cins için de geçerli tabi ki… Peki güzel bir koku mu yoksa herhangi bir koku mu derseniz? Yanıtımız etkileyici olan şeklinde olacaktır.

Havaların çok bunaltıcı olduğu yaz günlerinden birinde bir toplu taşıma aracında olduğunuzu düşünün. Ter kokusunu mu yoksa güzel bir kokuyu mu tercih ederdiniz? Aynı durum yine karşı cins için de geçerli…

Ve parfümler üzerinde yapılan araştırmalarda görülen o ki bir kadın, kokusundan etkilendiği bir erkekle daha fazla göz teması kuruyor ve ona daha fazla gülümsüyor… Ve aslında çok daha fazlası. İşte parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları bu nedenle çok önemli… Erkekler için, ilk önce kadınları etkilemeli mesela!

Parfümlerin kadınlar üzerinde bu kadar önemli olması, sadece hayatınızdaki insanı etkilemek için işinize yaramayacak; aynı zamanda daha fazla kadının sizinle ilgilenmesini de sağlayacaktır. Özellikle kalabalık ortamlarda. Tabi eğer kalbiniz boşsa…

Ancak eğer hayatınızda zaten birisi varsa, o zaman da kullandığınız parfüm birlikteliğinizi bir adım daha ileri taşıyacaktır. Özellikle sizinle daha yakın temas kurmak isteyen partnerinizle kuracağınız temasların daha etkili olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu açıdan bakıldığında, doğru parfüm seçen erkeklerin kendilerine daha fazla güvendiklerini de söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise beğenildiklerini bilmelerinden kaynaklanmaktadır. Kendinden emin bir erkek ise kadınlara çok daha cazip gelir.

Kadınları Etkileyen Kokular

Kadınları etkileyen kokular ise biraz önce bahsetmiş olduğumuz parfümlerin yapımında kullanılan ana malzemeler olup aslında her birinin farklı bir işlevi bulunmaktadır. Peki çok sayıda koku arasından hangisini ve neye göre seçmelisiniz?
Kadınları Etkileyen Kokular

Kadınlar misk, baharatlı, odunsu ve narenciye kokularını aldıklarında tabiri caizse baştan çıkıyorlar. Taze kokulardan da etkilenen kadınlarda afrodizyak etki uyandıran koku içerikleri genellikle sandal ağacı, vanilya, lavanta ve yaseminden oluşmaktadır.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir noktanın da altını özellikle altını çizmek isteriz: Eğer birlikte olduğunuz kadın kıskanç ise onun yanında farklı, dışarıda farklı kokular kullanmalısınız. Aksi halde onun size karşı hissettiklerini başka kadınların da hissedebileceğini düşünebilir. Haksız da sayılmaz.

Peki afrodizyak etkisi dolayısı ile seçtiğimiz kokuları bir kenara bırakacak olursak, afrodizyak ile neyi kastediyor olabiliriz? Aslında bu kelimenin kökenine kadar gittiğimizde Yunan mitolojisi ve aşk tanrıçası Afrodit’e kadar varırız.

Aşk, güzellik ve cinselliği sembolize eden Afrodit’ten günümüze gelirsek, afrodizyak içerikli şeylerin, insanların libidosunu yükselttiğini söylemeliyiz. Böylece romantizm ortaya çıkar ve insanlar hem tatmin etmek hem de tatmin olmak için moda girer.

Bu etki sadece kokularla da değil; bazen besinlerle de karşımıza çıkabilmektedir. Renklerin varlığını da unutmamalıyız tabi… Bir de şu var elbette: İstedikten sonra sizi her şey moda sokabilir. Önemli olan karşınızdaki insandan olabildiğince elektrik alabilmek…

Bu bilgiler eşliğinde afrodizyak etkili şeyleri saymak istersek şu isimlerle karşılaşırız: Kenevir, badem, somon, kabak çekirdeği, kakao, maka, kırmızı şarap, muz, avokado… Yalnız aman dikkat! Her şeyin olduğu gibi afrodizyak etkinin de fazlası zarar…

Kadınları Etkileyen Parfümler Hangileri

Kadınları etkileyen parfümler kullanmayı artık çok daha fazla istediğinizi biliyoruz. O halde biz de size biraz daha somut şeylerle, tercih edebileceğiniz parfüm isimleriyle gelelim. Ancak parfümün kalıcı olması için yapılması gerekenler hakkında bilgi almayı da unutmayın.
Kadınları Etkileyen Parfümler Hangileri

■ Carolina Herrare 212 Sexy Men: Bu kokuyuseçerseniz erkeksi olabilir ve bunu taze bir baharatlı koku ile yapabilirsiniz. İçeriğinde mandalin, bergamot, kakule,biber ve çiçeklerin taç yapraklarını bulunduran bu parfüm partnerinizin sizi enerjik olarak algılamasını da sağlar.

■ Versace Eros: Bilinen o ki bu parfümün tasarımında kahraman ve tutkulu Yunan mitolojisinin erkekleri düşünüldü. Seçmeniz halinde partneriniz sizi hem güçlü hem de duygusal olarak algılayacak.

■ Bvlgari Man İn Black: İçeriğinde kehribarı bulunduran bu parfümde ballı baharatlara da yer verilmiş. Tercih etmeniz halinde teninize karışacak olan bu koku ile partneriniz sizin bağımlınız olacak…

■ Tommy Hilfiger: Amerika’nın farklı yerlerinden toplanan bitki özlerinin harmanlanması ile elde edilen bu parfümün en beğenilen ikonik parfümler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Kullanmanız halinde eğlenceli, enerjik, erkeksi ve daha pek çok etkiye sahip olduğunuzu ona hissettirebilirsiniz.

■ Emporio Armani Stronger With You: Erkekler için aşk ve birlikteliği temsil eden bu koku, şehirli, dinamik erkeğin yansıması gibi. Şişesine bakarsanız sonsuz aşkı simgelediğini anlayabilirsiniz. İçeriğinde lavanta ve adaçayı kokularını bulundurmaktadır.

Sadece Parfüm Yeterli Mi?

Kadınları etkileyen parfümler ve kokular hakkında az çok bilgi sahibi olduk. Ancak şimdi aklımızı karıştıran soru şu: Sadece bir parfümle bir kadını etkileyebilir misiniz? Bu sorunun cevabı aslında çok basit: Sizi görene kadar evet…

Sadece kadınların değil, erkeklerin de bakımlı olması gerektiği gerçeğini kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Her şeyin öncesinde iş ile aşkı birbirine karıştırmayın. Onun yanına iş kıyafetlerinizle gidemezsiniz. Terliyken, saçlarınız dağınık, üstünüz kırışık iken sizden sadece parfümünüzle etkilenir.

Yani aslında sizden değil, parfümünüzden etkileni. Çünkü aslına bakarsak güzel kokan parfümlerdir. Ve kadınlar da tıpkı erkekler gibi bakımlı bir partner isterler. Bu nedenle işinizi kesinlikle şansa bırakmayın.

Onun yanına giderken kullanacağınız kıyafetler ütülü olsun. Temiz kokan giysilerinizi tercih edin. Saçlarınız da temiz ve düzgün olmalı. Kısa saçlısınız diye saçlarınızı taraktan mahrum etmeye hakkınız yok.

Sesiniz ve konuşmanız da çok önemli elbette. Onunla, herhangi bir arkadaşınızla konuşur gibi konuşmamalısınız. Kadınlar naziktir ve kibar erkeklerle birlikte olmak isterler. Ancak bunu yaparken de mutlaka kendiniz olmalısınız.

Ve tüm bunlara ek olarak, her şeyi onu etkilemek için yaptığınız izlenimini de birlikte olduğunuz ya da olmayı planladığınız kadına kesinlikle vermeyin. Aksi halde sizinle bir yola çıkmaktan korkması bile olası… Aslında kadınların bakışları bu konuda size bilgi de verecektir.

Google kullanarak da bu konularda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.