İnsanların Beni Sevmesi İçin Ne Yapmalıyım?

İnsanların Beni Sevmesi İçin Ne Yapmalıyım?

İnsanların beni sevmesi için ne yapmalıyım? Bu soru belki de pek çok kişinin, toplum içerisine girdiğinde ne yapacağını şaşırması sonucu sorduğu bir sorudur. İnsanların beni sevmesini nasıl sağlarım? Sevilmeye ihtiyaç duyan kişiler de bu sorunun yanıtını sıklıkla ararlar. Bir de, beğendikleri kişinin de kendisini sevmesini isteyenler, kendimi nasıl sevdiririm sorusunun yanıtlarını bulmaya çalışır. Biz de bu noktada sizlere merak ettiğiniz bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye ve neler yapabileceğiniz konusunda önerilerde bulunmaya çalışacağız.

İnsanların Beni Sevmesini Nasıl Sağlarım?

■ Bir insanın sizi sevmesini istiyorsanız, ilk olarak onun, sizin saygın bir insan olduğundan şüphe duymadığına emin olun. Sonrasında da onun ilgisini çekebilmek için küçük sakarlıklar yapın. Kötü espriler ya da kaleminizi yere düşürmek gibi şeyler yapabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bu gibi küçük sakarlıklar yapan kişiler daha çekici, sempatik ve güvenilir bulunuyorlar.

■ Kendimi nasıl sevdirebilirim dediğiniz kişiyi önce siz sevin. Ona karşı pozitif davranışlar sergileyin. Karşınızdaki insan sizin onu sevdiğinizi fark ettiğinde ve iyi anlaştığınızda, sizi daha kolay sevecektir.

■ İnsanlara kendimi sevdirmek için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, kendinizi sevdirmek istediğiniz kişi ile yakından ilgilenmeniz ve bunu ona hissettirmenizdir. Bu noktada ne yapabilirsiniz? Olaylara onun bakış açısından bakın. Onun isteklerini ve ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışın. O size bir şey anlatırken sözünü kesip kendi istediğiniz şeyleri anlatmak yerine onu dikkatli dinleyin ve anlamak istediğinizi belirten, ayrıntılı sorular sorun.

■ Kendinizi sevdirmek istediğiniz kişinin olumlu davranışlarını bulun ve taklit edin. Mimiklerini, konuşma tarzını da taklit etmelisiniz elbette. Bu yöntem oldukça işe yaramaktadır. Onun aynası olursunuz. Ancak olumsuz davranışları taklit etmekten de uzak durun.

■ İnsanların beni sevmesini nasıl sağlarım dediğiniz noktada, konuşma hızınızı da doğru ayarlamalısınız. Böylece hem daha güvenilir olur, hem de karşınızdaki kişinin ilgisini daha fazla çekebilirsiniz. Ancak hep aynı tonda konuşup monoton da olmayın. Konuşmanızı vermek istediğiniz duyguları ve anlattıklarınızı göz önünde bulundurarak hızlandırın ya da yavaşlatın.

■ Kendimi nasıl sevdiririm sorusunun yanıtlarından bir diğeri de abartılı şekilde özür dilemektir. Hatalı taraf siz olmasanız bile özür dileyerek, karşınızdaki insanın ilgisini daha fazla çekebilirsiniz.

■ Bir sırrınızı; ya da sizin için önemli bir bilgiyi, kendinizi sevdirmek istediğiniz kişi ile paylaşırsanız, onun size yakınlığını arttırabilirsiniz. Böylece o da size, kendisi için önemli bir bilgiyi ya da sırrını verebilecek hale gelir. Ve kendi aralarında bir şeyler paylaşan insanların, diğer insanlara göre birbirleri ile daha yakın ilişkiler kurduğunu unutmayın.

■ İnsanların beni sevmesini nasıl sağlarım dediğiniz noktada, sizi sevmesini istediğiniz kişiye ara sıra dokunun. Bu sayede size güven duymasını sağlamış olursunuz. Yalnız bu dokunuşları, onun sınırlarını tam olarak ölçtükten sonra yapın. Ve ortama dikkat etmeyi de unutmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.