İnsanları Nasıl Etkilerim? İnsanları Etkilemenin Püf Noktaları

İnsanları Nasıl Etkilerim? İnsanları Etkilemenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizlere, insanları nasıl etkilerim; ve insanları nasıl etkileriz sorularının yanıtları arasında yer alan, insanları etkileme yolları, ve insanları etkilemenin püf noktaları ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer ki siz de, insanları nasıl etkilerim; ya da insanları nasıl etkileriz diyorsanız, ve insanları etkileme yolları, ya da insanları etkilemenin püf noktaları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

İnsanları nasıl etkilerim diyenler için insanları etkileme yolları arasında ilk olarak şu detaydan söz etmeliyiz ki, klasik müzik, ya da caz müzik, insanların sizden etkilenmesine neden olacaktır; bu sebepten dolayı, sevmeseniz bile, bu tarz müzikleri seviyormuş, ya da dinliyormuş gibi yapmanız önemli. Opera da insanları etkilemenin püf noktaları arasında yer alıyor, ancak opera yapmanıza gerek yok; opera hakkında bir şeyler okuyup, operadan söz etmeniz de yeterli olacak, ve sizin opera ile ilgilendiğinizi gösterecektir.
İnsanları nasıl etkileriz diyorsanız gözlük kullanmanızı da önerebiliriz. İlla ki bir göz sorununuz olmasına da gerek yok, numarasız gözlük takın, ama insanları nasıl etkilerim diyorsanız mutlaka gözlük takın. Şarap da insanları etkileme yolları arasında yer alıyor. Şarap hakkında fikir sahibi olduğunuzu belirtmek adına, şarap ile ilgili kısa bilgiler edinmeli, sonrasında da edindiğiniz bilgileri, şarap hakkında çok şey biliyor gibi anlatmalısınız.
İnsanları etkilemenin püf noktaları arasında, edebiyat ile ilgilenmek de yer alıyor. İnsanlarla sohbet ederken, onlara, yazar isimlerini söyleyerek, ”Şu yazar da şu eserinde şunu söylemiş” derseniz, insanları nasıl etkileriz sorusunun yanıtlarından bir tanesini daha gerçekleştirmiş olacağınızı bilmelisiniz. Eğer kendiniz yazamıyorsanız dahi, iyi yazılmış bir makaleyi Facebook sayfanızda paylaşmanız da insanları etkilemenin püf noktaları arasında yer almaktadır.
Her gün işe gider; ya da işten eve dönerken kullandığınız toplu taşıma araçlarında okuyacağınız ciddi dergilerin de insanları etkileme yolları arasında yer aldığını belirtelim. Kalabalık bir ortamda sesinizi yükselterek siyaset hakkında konuşmak; ya da gündem ile ilgili yazılmış etkileyici sözleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak, konusu ciddi olan kitapları plajlarda okumak, sanatsal aktivitelere sık sık katılmak, ünlü kişilerden alıntılar yaparak bunları kendi fikrinizmiş gibi yansıtmak… gibi pek çok şey de insanları etkilemenin püf noktaları arasında yer almaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.