İlişkiyi Sağlamlaştırmak İçin Mutlu İlişkinin Yolları

İlişkiyi Sağlamlaştırmak İçin Mutlu İlişkinin Yolları

Yaz ayları, kimilerimiz için, havaların ısınması ile ürkütücü bir hal alırken, kimileri için de aslında bir fırsat niteliğinde. Peki havaların ısınması bizler için nasıl bir fırsatı beraberinde getirebilir? Bu yazımızda sizlere, mutlu ilişkinin yollarından, ve ilişkiyi sağlamlaştırmak için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Birlikte olduğunuz insanla mutlu ilişkinin yollarını merak ediyor; ya da ilişkiyi sağlamlaştırmak için ne yapabilirim diyorsanız, yaz tatilini, kendiniz için bir fırsat olarak değerlendirin. İşte mutlu ilişkinin yolları, ve ilişkiyi sağlamlaştırmak için önerilerimiz:

Mutlu ilişkinin yollarından ilki doğallık, ama, kesinlikle birlikte olduğunuz insandan sıkıldığınızı ifade eden bir doğallık değil… Mesela: Evet, yaz tatiline çıkmak size iyi gelecek, ama, tatile çıkmalıyız, biraz dinlenmeliyiz, eğlenmeliyiz gibi sözler söyleyerek, sevgilinizden sıkıldığınızı, onunla monoton bir hayat yaşadığınızı, ilişkinizden sıkıldığınızı ifade edercesine konuşmayın. Siz kötü amaçla söylemeseniz bile karşınızdaki insanın, sözlerinizi nasıl anlayacağını bilemezsiniz… Sözlerinizi ince eleyip, sık dokuyun.

İlişkiyi sağlamlaştırmak için, birlikte olduğunuz insanla birlikte bir tatil programı hazırlayın, ve yaz tatili, ikinizin ortak zevklerinden, ve isteklerinden oluşan bir liste ile sağlamlaşmış olsun.

İlişkiyi sağlamlaştırmak için, neler yaparsanız yaz tatilini iyi geçirebileceğinizi, birlikte olduğunuz insanla konuşun. İkinizin de ”İyi” kelimesinden anladıkları farklı olabilir, kesinlikle onun adına karar vermeyin; unutmayın ki yaz tatili senede sadece bir sefer yaşanıyor.
Mutlu ilişkinin yolları için, birlikte geçirdiğiniz özel zamanlar hakkında da konuşmanız gerekmektedir. Sadece yaz tatilinde değil, her zaman, ilişkiyi sağlamlaştırmak için, özel zamanların ne şekilde daha keyifli olacağına karar verin. İyi unsurları çoğaltın; kötü unsurlardansa olabildiğince uzak durmaya çalışın; unutmayın ki özel zamanlar sadece ikinizin paylaşımı, ve katkıları ile güçlenmektedir.

Yaz tatilinde sürekli onun yanında olmak zorunda da değilsiniz. Birbirinizden uzakta zaman geçirebileceğiniz planlar da yapın ama, bunu mutlaka birlikte olduğunuz kişi de teyit etmeli. Mesela ailenizin yanına gidin, o da ailesi ile zaman geçirsin, ya da arkadaşlarınızı da yok saymamanız gerektiğini, ve bu dünyanın ikinizden ibaret olmadığını hatırlayın.

İlişkiyi sağlamlaştırmak için, birlikte olduğunuz kişiye, kesinlikle, onun annesi, ya da babası gibi davranmayın. Siz onun eşi, birlikte olduğu kişisiniz; öyle de kalın.

Mutlu ilişkinin sırlarından bir diğerinin de rutin zamanlardan kurtulmak olduğunu bilin. Birlikte geçireceğiniz zamanlarda farklılıklar yaratın, birbirinize sürprizler yapın…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.