Eski Sevgiliyle Yeniden Sevgili Olmak

Eski Sevgiliyle Yeniden Sevgili Olmak

Eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak pek çok kadın ya da erkeğin; ama özellikle de ayrıldığı eski sevgilisini unutamayanların arzusu niteliğinde. Eski sevgiliyle barışmak, aynı hataları yeniden yapmamak dileği ile girilen yeni bir yol gibi görünse de tarih genellikle kendini tekrar ediyor ve ayrılıklar yine aynı nedenlerden kaynaklı olarak ortaya çıkıyor. Peki eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek sizce ne kadar doğru? Yeni sayfalar açıp başlangıçlar yapmak mı, zaten daha önceden tanınan ve sevilen insan için çabalamak mı? Hangisi doğru? Fikir alışverişinde bulunalım.

Eski Sevgiliyle Barışmak Doğru Mu?

Her insan, doğası gereği bir diğerinden farklı karaktere sahip. Ancak fiziksel olarak beğenilen bir kadın ya da adamın, görünen tüm olumsuz yanları, onunla sevgili olunduğunda başa çıkılabilir gibi düşünülüyor. Ama ilişkinin başlamasının bir zaman sonrasında, söz konusu farklılıklar gün yüzüne çıkınca, muhtemel ayrılık sebepleri de gündeme geliyor. Yaşanan ayrılıklar bazen çok şiddetli problemlerle bütünleşse de, insanlar eski sevgiliyle yeniden sevgili olmayı isteyebiliyor. Bu durumun ne derece doğru olduğu, kişinin o anki ruh haline bağlı. Örneğin siz yalnız olduğunuz, kendinizi yalnız hissettiğiniz için eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak yönünde adım atmak istiyorsanız, eski sevgiliyle barışmak sizin için doğru bir karar olmayacaktır.

Sevgilinizle ayrılma sebebiniz onun ya da sizin yeterince olgun olmayışınız ise ve birinizden birinin diğerine saçma gelen düşünceleri varsa, eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek sizin için mantıklı bir davranış olabilir. Her insan ikinci bir şansı hak eder ve bununla birlikte çözüme ulaştıramadığınız sorunlar için bir kere daha çabalama şansı elde etmiş olursunuz. Her insan biraz çocuktur; en azından öyle kalmalıdır. Düşünsenize, bebekler bile büyüyüp çocuk, sonrasında genç, sonrasında da yetişkin oluyor. Bunun için ailelerin çabası yadsınamaz. Sevgiliniz için bu durum söz konusu olduğunda da onu olgunlaştırmak için siz emek harcayabilirsiniz.

Ayrılık nedeniniz size söylediği yalanlar ya da size ettiği ihanetlerle ilgiliyse, bu durumda ona yeniden şans verebilmek için bir kaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir: Onu seviyor olmanız, yeni bir şans vermek için geçerli bir nedendir. Ama ona baştan güvenebilecek misiniz? Belki de en önemli soru budur. Buna ek olarak, onu affedebilmeniz de çok büyük önem arz eder. Aksi halde, içinizde kin beslemekte olduğunuz eski sevgiliyle barışmak ne ona, ne de size bir artı kazandırmayacaktır.

Yeniden bir araya gelmek istediğiniz kişi sevgiliniz değil de eşiniz de olabilir. Çocuklarınızın annesiz ya da babasız büyümesini istemiyor olabilirsiniz. Ama bu karar, çocukların iyiliği adına, onlar için değil, kendiniz için vermeniz gereken bir karardır. Hiç bir çocuk huzursuz bir aile ortamında büyümeyi istemez. Sürekli kavga edilen bir ortamda büyüyen çocukların psikolojilerinin bozulmasından sorumlu olanlar onların anne ve babalarıdır. Bu nedenle, eşinizle, sadece çocuklarınız için barışmamalısınız.

Eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak için geçerli sebebiniz, “Ya yürürse” şeklinde ise bu soru işaretini aklınızdan silebilmek adına yeniden deneyebilirsiniz. Ancak bu denemenin, geriye dönüp kaldığınız yerden devam etmek adına olmadığından, geleceğe doğru atılmış bir adım olduğundan eminseniz doğruluğunu kabul edebilirsiniz. Zaten eski partnerinizi tanıdığınız için sizi nelerin beklediğini tahmin etmekte muhtemelen zorlanmayacaksınız demektir. Bu başlangıç sizin için iyi olduğu kadar kötü de olabilir. Her şeyi göze alabiliyor olmalısınız.

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

Eski sevgilinizle ayrılık sebebiniz ihanet ise ve tüm yönleri ile olay ortaya çıkmışsa, yeniden barıştığınızda hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını unutmamalısınız. Umutlarınız gerçekleşmeyecek. Aldatan tarafın zaafları hala devam edecek. Önceden göz yummasanız bile sizi aldatmasına bu sefer göz yumabilirseniz, ona bir şans daha verebilirsiniz. Ama bunu yapamayacaksanız her şeyin eskisinden daha kötü olacağını baştan belirtmiş olalım.

Denenmişi yeniden denemek gibidir eski sevgiliyle barışmak. Sizi geleceğe değil, geçmişe doğru sürükler. Gelecek hayallerinizi onunla gerçekleştiremez; ama yeni insanlarla tanışma şansınızı da kendi elinizden almış olursunuz. Bu aslında sizin kendinize yapmış olduğunuz bir kötülükten başka bir şey değildir. Hayatınız boyunca yalnız kalmaktan korkuyor olabilir misiniz?

İlişkiler genellikle anlaşamamak gerekçesine bağlı olarak biter. Bir insanı sürekli affetmek, onun aynı hataları yenilemesine neden olur. Ve siz aynı acıları, aynı hüzün ve üzüntüleri yeniden yaşarsınız. Eski sevgiliyle barışmak istediğiniz anda bunu hatırlayın. Biraz daha devam etseydiniz acınız artacaktı. Şimdi ne değişti? Acı çekmek, üzülmek için mi ona geri dönmek istiyorsunuz? Kimse ilişkisine üzülmek için başlamaz. Herkesin amacı mutlu olmaktır.

Eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak isteğinizin arkasında yatan gerçek ona olan bağımlılığınız olabilir mi? Kim bilir belki kendinize olan özgüveninizi kaybettiniz. Ayrılık sonrasında yeni bir ilişkiye başlayamadınız. Bunun sonrasında tamamlanmamışlık hissiniz oluştu ve dolayısı ile çareyi eski sevgilinizde buldunuz…? Bağımlılıklar hiç bir şartta iyi değildir. Sadece bu temele bağlayarak başladığınız ilişkiniz sadece sizi değil, eski sevgilinizi de yıpratır.

Uzun lafın kısası, eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak çok düşünülmesi gereken ve karar sırasında ayrılık nedenini göz önünde bulundurmanın önem arz ettiği bir durumdur. Dikkatli atılan bir adım ile belki gelecekteki eşinizi geri kazanmış olursunuz; belki de belki de psikolojinizi bozup size zarar verecek olan adamı…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.