Eski Sevgili Geri Döner Mi Nasıl Unutulur Geçer Aşk Acısı

Eski Sevgili Geri Döner Mi Nasıl Unutulur Geçer Aşk Acısı

Eski sevgili geri döner mi? Belki tahmin edersiniz; belki de inanmazsınız ama bu soru eski sevgilisinin geri dönmesini isteyen kişiler tarafından sorulur.Bir umuttur onun geri dönmesi. Hep beklenir; belki de bunun için çaba sarf edilir. Ancak belki de dönmemesidir sizin için hayırlı olan.

Aşk acısı hepimiz için, atlatılması zor bir ayrılık sürecinin getirisi… Eğer bir insana kendinizi çok fazla bağladıysanız; yani, onunla gelecek planları yapıp, hayaller kurduysanız; zamanınızın çoğunu birlikte geçirmeye başlamış, en sevdiğiniz şeyleri onunla yapmaya alışmışsanız; hele bir de sevgilinizi çevrenizdeki insanlarla, “gelecekteki eşiniz” olarak tanıştırdıysanız, eski sevgiliyi unutmak sandığınızdan da zor olacaktır.

Bu noktada, eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek adına bize sorular gönderen, hikayelerini anlatan o kadar çok okuyucumuz var ki… Biliyoruz, eski sevgiliyi unutmak, eğer ona çok alıştıysanız çok zor… Bu sadece sizin için de değil, hepimiz için geçerli…

Aslında, onu ne kadar ciddiye aldığınızın göstergesi; tam da olması gerektiği gibi… Ama karşımızdaki insan her zaman buna değmeyebiliyor… Bununla birlikte, evli, çocuklu insanlar bile ilişkilerini bitirebiliyor. Siz neden aşk acısını atlatamayasınız?

Neden yürümeyen bir ilişkiyi zorla yürütmeye çalışasınız? Belki bu konuda çok katı olduğumu düşünüyorsunuz şu anda. Ama aslında değil. Biz de sizler gibi bir insanız. Ve bizim de duygularımız çok güçlüdür… Ama şunu biliyoruz: Bir arkadaşınız gelip size, sizinkine benzer bir sorun anlatsa, eminiz siz de ona, bizim size bu söylediklerimizi söyleyeceksiniz…

Sadece insan lendine yakıştıramıyor eski sevgiliyi unutmak gerçeğinin gerekliliğini… Peki aşk acısı nasıl atlatılır? Aşk acısı nasıl geçer? İşte eski sevgiliyi unutmak için yapmanız gerekenler… Eski sevgili geri döner mi sorusuna yanıt ararken mutlaka bu bilgileri de edinin. Çünkü belki geri dönmeyecek; belki de dönmemeli…

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Eski sevgili nasıl unutulur? Siz bilmeseniz de bu sorunun yanıtını pek çok kişi çok iyi biliyor. Bilmekle de kalmıyor, aslında olayı doğal sürecinde yaşıyorlar. Onlar gibi bir aşk biter, yenisi başlar diyebilmek için yapmanız gereken aslında biraz daha disiplinli olmak ve geri adım atmamak…

Eski Sevgiliyi Unutmak

EskiSevgili Nasıl Unutulur

• Onun hakkında çok sık konuşmayın. Bu konuşmanın onu övmek ya da eleştirmek yönünde olmasının ise hiç önemi yok. Siz aslında konuşarak rahatladığınızı sansanız da yaptığınız konuşmalarla anılarınızı zihninizde canlı tutuyorsunuz. Dolayısı ile çevrenizdeki insanları uyarın; siz konusunu açtıkça onlar kapatsınlar.

• Onun dasizin gibi mutsuz olup olmadığını; birini bulup bulmadığını merak ediyorsanız ve bunu ses tonundan anlayacağınızı düşünüp,onu arayıp aramamanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız, numarasını telefonunuzdan, önce engelleyip, sonra da silin.

Onu ararsanız ya sorunlu bir ilişkiye yeniden başlamış olacaksınız ya da size kötü bir şey söyleyecek ve siz daha çok üzüleceksiniz. Her ikisi de sizin yeniden başa sarmanız demek. Dolayısı ile eski sevgili nasıl unutulur sorusunun yanıtlarına uygun davranışlar değiller.

• Onun size olan aramalarını da cevapsız bırakın. Ki zaten engellemenizhalinde aramalarını görmeyeceksiniz. Sizi terk eden o ise ve arıyorsavicdan azabı çekiyor olabilir ve kendini rahatlatmak istiyordur. Ya da sizin üzerinizdeki etkisini görüp egosunu tatmin etmek de isteyebilir.

Zaman zaman bu gibi aramalar geri dönüşleri de beraberinde getirebilir. Ancak sevgikaynaklı dönüşler değildir. Çünkü seven insan terk etmez ya da terk ettikten sonra sevdiğini anlamaz. Dolayısı ile onun aramaları sizin üzülmenizden başka hiç bir işe yaramayacaktır. Eğer zaten engellediyseniz arayamaz da…

• Birlikteyken gittiğiniz ve sizin de sevdiğiniz yerlere ayrıldıktan sonragitmemelisiniz. Çünkü onun da orada bulunma olasılığı yüksek. Ya yanında sevgilisi de olursa? Siz terk edilen kişi iseniz bu durumu kaldırmakta zorlanırsınız. Onun açısından ise önemli bir sorun yoktur zaten. Olsa terk etmezdi…

Eski Sevgilinin Sana Döneceğini Nasıl Anlarsın?

Eski sevgilinin sana geri döneceğini nasıl anlarsın? Aslında eğeriçinizde halaona karşı bir şeyler varsa,onun her davranışını size geri dönmek istiyor şeklinde algılayabilirsiniz. Ancak aslında o gayet doğal davranıyordur. Fakat onun sizi hala sevip sevmediğini ve size dönmek isteyip istemediğini anlayabileceğiniz işaretler var.

Eski Sevgilinin Sana Geri Döneceğini Nasıl Anlarsın

Eski sevgili Geri Döner Mi

• İlişkinizin bitmesinden önceki son bir kaç haftayı düşünün. Eğer her şey size yolunda gibi gelirken ona öylegelmemişse ve bir ün gelip size, “Ben artık yürütemiyorum; ayrılmak istiyorum” demişse zaten kafasında duygusal ve mantıksal olarak ilişkiyi bitirmiştir. Yani bu aşamadan sonrasize geri dönmez.

• Size ne doğum gününüzde ne de başınıza gelen kötü bir durumda mesaj dahi atmıyorsa, sizinle iletişimi kesinlikle koparmak istiyor demektir. Böyle birinsanın geri dönmek isteyeceğini düşünmemelisiniz. Sosyal medyada sizi takipten çıktıysa zaten sizinle ilgili hiç bir konudan haberdarolmak istemiyor demektir.

Eski sevgilinin sana geri döneceğini nasıl anlarsın sorusuna yanıt almak için ona hal hatırsoran bir mesaj gönderebilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz mesajı görüyor ama hiç birşekilde tepki vermiyorsa, bu ilişkinizin yeniden başlama umudu olmadığını gösterir. Bir daha denememenizi tavsiye edebiliriz.

• Sosyal medya hesaplarında birlikte çekildiğiniz tüm resimleri silmesi; hatta arkadaş gruplarına attığı resimleri dahi silmiş olması, sizinle ilgili hayatında bir temizlik yaptığını işaret eder. Ki bu da beraberinde sizin de onu unutmanız gerektiği gerçeğini getirir.

• Sizi WhatsApp’ından engellemişolması ya da sosyal medya hesaplarının bulunmaması da hiç bir şekildeona ulaşmanızı istemediği anlamına geliyor. Çünkü pek çok kişi eski sevgilisinden haber alabilmek adına ona sahte hesaplarla yazıyor. Eski sevgiliniz ise bunu bile hazmedemiyor demektir.

• Ortak arkadaşlarınızla buluştuğunuzda onun gelmemesi; hatta beraber takıldığınız yerlere takılmıyorolması da ilişkinize hiç bir şekilde şans vermek istemediği anlamına geliyor. Bu durumda siz de ondan uzak durmalısınız demektir.

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk acısı nasıl geçer? Diyelim ki ayrıldınız, eski sevgiliyi unutmak zor. Aşk acısı ise çekilmez… Peki içinizde hala, ona karşı olanları, gidip kendisine mi söylemelisiniz? Ya o sizin gibi değilse? Hayatına kaldığı yerden devam ediyorsa ya bu hareketinizin, onunla bir barışma çabası olduğunu düşünürse…?

Siz en iyisi elinize beyaz, temiz bir kağıt, bir de kırmızı kalem alın. Ve başlayın hızlıca yazmaya… İçinizde ona karşı biriktirdiğiniz ne varsa yazın… Artık istediğiniz her şeyi yazdığınızı düşündüğünüzde ise o kağıdı ya yakın ya da çok küçük parçalara ayrılacak şekilde yırtın. Ve ondan kurtulun… Ertesi gün bunu yine yapın. Sonraki gün yeniden… Bir zaman sonra zaten artık bunu yapmak istemediğinizi fark edeceksiniz..

• İnsanı en çok üzen, onunla yaşadığı şeylere bakıp, onun için değmediğini düşünerek pişmanlık duymaktır… Bu nedenle, onunla yaşadığınız kötü şeyleri değil, iyi şeyleri düşünün. Ve mutlu olun. Siz bir aşk yaşadınız ve mutlu olduğunuz zamanlar oldu.

O insan sizi mutlu etti, beraber geçirdiğiniz dolu dolu zamanlar, belki hayatınızın en güzel günleriydi, o olmasaydı yaşayamayacaktınız… İyi ki o vardı ama şimdi hayatınızdaki görevi bitti ve gitti. İlişkiniz bitti… Siz artık yeni ve daha mutlu olabileceğiniz sayfalara doğru yelken açabilecek kadar özgürsünüz… Olumsuzu değil, olumluyu görmeyi öğrenin. Bunları özlemle değil, olumlama ile düşünün…

• Bu ilişkinin bitiminin tek bir suçlusu yok… Aslında suçlusu yok… Birlikte yaşadınız, birlikte bitirdiniz… İnsanların düşünceleri farklıdır. Bu nedenle her insan birbirinden ayrılır. Sizin kısıtlamalarınız; onun özgür olmayı istemesi… Bunların hiç biri suç değil. Anlaşamadınız ve bitti.

Böylesi ikiniz için de daha hayırlı. Siz, sevdiğiniz insana hayatınızı zindan etmek ister miydiniz? Peki ya gün gelip, o insandan nefret etmek…? Belki de en güzel yerinde bitti ilişkiniz.. Çabaladınız siz ama olmadı… Suçlu aramayın eğer eski sevgiliyi unutmak ve aşk acısını atlatmak istiyorsanız…

Aşk Acısı Nasıl Atlatılır?

Aşk acısı nasıl atlatılır? Sosyal medyada onu sürekli takip etmeyin. Geçenlerde bir okuyucum yazdığı yorumunda, sosyal medyada eski sevgilisini gördüğünü, kendisinden ayrıldıktan sonra, daha rahat olduğunu, makyaj da yapabildiğini anlatmış ve onu bu şekilde izlemenin, kendisini mutlu ettiğini belirtmişti…

Yani, “Seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli…” Değil arkadaşlar. Onu takip etmekten bir an önce vazgeçmelisiniz. Dün bir şarkı dinledim: “Her gün burç yorumunu gazeteden okuyabilirim, sevdiğin şarkıyı dinlerim ama artık seni sevmiyorum…” diyordu… Neden hep ona ait şeyler, onun hayatı, onun sevdiği şeyler? Nerde kaldı sizin hayatınız? Bu şekilde onu nasıl unutup hayatınıza devam edeceksiniz siz? Artık onu takip etmeyin.

• Artık onu affedebilirsiniz… Affetmeniz, ona geri dönmeniz demek değil… Siz eğer onu affetmezseniz, ayrıldığınız halde, bazı şeyler dolayısı ile sizi hala üzebileceği anlamına gelir ki hayatınızda dahi değilken ve o bunun farkında bile değilken… Bu nedenle onu affedin ki sizi artık üzemesin. Affederseniz, olumsuz hatıraları da aklınızdan silmiş olacaksınız, unutmayın.

• Hayatınızda yeni şeylere yer verin. Çalışmıyorsanız çalışmaya bile başlayabilirsiniz. Yeni bir spor dalı ile uğraşabilir, farklı hobiler edinebilir, derneklere katılabilirsiniz. Bu sayede artacak olan yaşam enerjiniz, size farklı sorumluluklar da katacağı için, onu düşünmeye zamanınız dahi kalmayacaktır.

• Onun size aldığı ne varsa, onlardan hemen kurtulun… Ya atın ya da kendisine geri iade edin. Eğer ona ait olan, size hediye ettiği şeyler dahi olsa, sizde kalmaya devam ederse, onu aklınızdan değil, kalbinizden de atamazsınız. Bu nedenle, eski sevgiliyi unutmak için en önemli hareketlerden biridir bu…

Ayrılık Acısı Nasıl Hafifler?

Ayrılık acısı nasıl hafifler? Tatile çıkın. Yeni bir yerlere gidin. Bunu ister tek başınıza, ister aileniz ya da arkadaşlarınızla yapın. Ama deneyin. Aklınızdaki tüm hatıraların, yeni yerler ile birlikte silineceğine şahit olacaksınız.

• Hayatınıza sporu katarak stresinizden ve mutsuzluğunuzdan kurtulun. Sağlıklı beslenip, gereksinim duyduğunuz vitamin ve mineralleri de alırsanız, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
• Hala eski sevgiliyi unutmak ve aşk acısını giderebilmek konusunda başarılı olamadıysanız, bir uzman psikolog ya da psikiyatr’dan yardım alın. Yoksa hayatınıza kaldığınız yerden devam edemeyeceksiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.