Eski Sevgiliye Geri Dönmek İstemenin Belirtileri Nelerdir?

Eski Sevgiliye Geri Dönmek İstemenin Belirtileri Nelerdir?

Pek çoğumuz hayatımızda dönem dönem, aşk yaşarız, ama her aşkın evlilik ile sonuçlanacağı gibi bir durumun da söz monusu olmadığını biliriz. Bir kişi ile anlaşamadığımız; ya da onu gerektiği gibi sevemediğimizde, ondan uzaklaşmak, ayrılmak, belki de verilecek en doğru karardır. Sonrasında ise hayatımıza yeni insanlar alırız… Elbette onun da eski sevgilisi olmuştur… Bu aşamada yapılması gereken, geçmişi unutup, yeni bir ilişkiye başlanıldığının farkına varmaktır. Ama ya olmaz, ve eski sevgili unutulmaz ise? Eski sevgiliye geri dönmek isteği, ya da eski sevgiliyi özlemek, kendisini bazı işaretlerle belli eder aslında… Peki bu işaretler nelerdir? Bir insanın eski sevgilisine geri dönmek istediği nasıl anlaşılır? İşte yanıtları:

Eski Sevgiliye Geri Dönmek İsteğinin Belirtileri

Bir insan, eğer eski sevgiliyi özlemek, eski sevgiliyi unutamamak, ya da eski sevgiliye geri dönmek gibi duyguları içinde baırndırıyorsa, her şeyin öncesinde, sürekli olarak ondan söz eden insandır. Zaman zaman laf arasında onun isminin geçmesi bir sorun teşkil etmemekle birlikte, eğer bu durum, gerekli – gereksiz sürekli tekrarlanıyorsa, bir özlem, bir beklenti, bir istek söz konusu demektir…

Eski sevgiliden arkadaş, dost olmaz… Olmamalıdır. Eğer oluyorsa, bu durum, hala o ilişkiden bir ışık görüldüğüne işaret etmektedir. Telefonla sık görüşmeler, hatta, eski sevgili çağırdığında hemen yanına gitmeler, onsuz olamamanın en güzel işaretleri arasında yer almaktadır.

Eski sevgilinin mesajlarını telefondan, maillerini bilgisayardan silmemek, hatta, aralıklı olarak bunları okuyup, sonrasında da bir anlık dalıp gitmeler, özlemin en önemli işaretleri arasında yer alan detaylardandır.

Bir insan, eski sevgilisini unuttuğunda, bilgisayarında, ve telefonunda, ona ait bir resim de bırakmaz… Onun Facebook profiline bakmaz. Sürekli onu düşünmesi demek bunları yapması anlamına gelmektedir. Unutmak demek, tamamen silip atmak demektir. Aksi halde, her an bir geri dönüşün olabileceğini düşünebilirsiniz.

Bir insan ile yaşanan ayrılık, onun sonrasında kiminle birlikte olduğunun da bir öneminin bulunmaması anlamına gelmektedir. En azından öyle olmalıdır. Ama, eski sevgilinin, bir başkası ile birlikte olduğu öğrenildiğinde yaşanan kıskançlık duygusu, bu kişinin başka birisi ile paylaşılması düşüncesi, onun hala unutulamadığının önemli işaretleri arasında yer almaktadır.

Unutulmaması gereken detaylar arasında sayacağımız son şey de, eski sevgilinin, ya da size aldığı şeylerin hala saklanmaya devam ediliyor olmasıdır. Onlar, ondan bir parça olarak düşünülerek saklanır, bakıp – hatırlamak için. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise, ondan kalan her şeyin yok edilmesi gerekecektir…

Peki bir insan eski sevgilisi, ya da eşi ile hiç mi görüşmez? Her görüşme, ondan her söz ediş, onun unutulamadığı, özlendiği anlamına mı gelmektedir? Hayır. Böyle bir şey de söz konusu değil… Örneğin, eğer bir evlilik söz konusu ise, ve bitmişse, arada bir de çocuk varsa… Eşler böyle bir durumda, istemeseler dahi, çocukları için görüşmek durumunda kalabilirler, ve bu durum kesinlikle birbirlerini unutamadıklarını göstermez. Amaç çocuğun psikolojisinin bozulmamasıdır. Eski sevgilisinden ayrılmış, sonrasında da evlenmiş bir insan, eşine eski sevgilisinin yaptığı güzel yemeklerden değil, ama, bir olayda gösterdiği duyarlılıktan söz ediyorsa, ondan söz ederken gözlerinin içi parlamıyorsa, bu da eski sevgilinin özlendiği anlamını taşımaz… Bunun gibi pek çok detay vardır. Önemli olanın, durumda doz ayarlaması olduğunu unutmamalı, sadece eski eşi, ya da sevgilisi ile görüştüğü, ya da ondan söz ettiği için bir insan yargılanmamalıdır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.