Kocasından Soğuyan Kadın Belirtileri Nasıl Davranır? Geri Döner Mi?

Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusuna MaviBoncuğum içerisinde çok fazla arama yapıldığını fark ettik. Daha önce eşinden soğuyan erkek nasıl davranır, sevgilisinden soğuyan erkek nasıl davranır, erkek kaçarsa kadın ne yapmalı gibi soruların yanıtlarını detaylı olarak vermiştik.

Şimdi ise son zamanların merak konusu olan soruya yanıt vereceğiz. Bu durum bazen kadının kendisine; bazen de eşine bağlı olarak çok sık yaşanan bir problemdir. Ve ne yazık ki bir kadın eşinden ya da sevgilisinden soğuduysa, onu toparlamak sanıldığı kadar kolay değildir.

Peki eşinden soğuyan kadın nasıl davranır? Ne gibi belirtiler verir? Aynı şeyler sevgilisinden soğuyan kadın için de geçerli midir? Tüm bunların da öncesinde eşinizin sizden soğumasına izin vermemeniz önemli elbette. Dedik ya, bir kadın soğuduysa her şey bitmiş demektir.

Evliliğin ve ilişkilerin kırmızı çizgisi olarak da nitelendirilebilecek olan bu duruma gelindiğinde, halden anlamanın bazı yolları da var tabi ki. Peki bir kadın eşinden soğuduğunu nasıl belli eder? İşte merak ettiğiniz tüm sorular şu anda yanıt bulacak. Ancak öncesinde, daha önce değindiğimiz konuları hatırlayalım:

Karısından soğuyan erkek belirtileri
Erkekler neden peşinden koşturmak ister?
Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?
Eski sevgiliyi peşinden koşturmak için
Eşinden ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır?
Bir erkek eşinden neden soğur?

Eşinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır?

Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusuna farklı noktalarda yanıt bulabilirsiniz. Ancak bazı alanlar ve anlar vardır ki kadın istemese de duygularını ve düşüncelerini ele verir. Nelerden mi bahsediyoruz?

Eşinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır
Soğuyan Kadın Nasıl Davranır

• Eşinizin sizden soğuduğunu yatak odasında kesinlikle anlarsınız. Çünkü bir kadın bu alanda tamamen duyguları ile hareket eder. Neden mi? Burada erkeklerin içgüdüleri, kadınların ise duyguları ağır basar çünkü. Erkek birlikteliği, doğası gereği her an isteyebilir.

Aynı durum kadın için geçerli değildir. Pek çok erkek için herhangi bir kadın birliktelik ortamı oluşturabilirken, kadın için bu ortamı genellikle sadece sevdiği erkek oluşturabilir. Yani eşiniz sizi reddediyorsa sizden soğumuş demektir. Ancak bir de birlikte olmak zorunda olduğu zamanlar var.

Bu zamanlarda da isteksizlik ön plandadır. Yani bunu da anlarsınız. Hele ki yıllardır birlikte olduğunuz insansa,onu nefes alışından bile tanıyor olmalısınız.

Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır? Bir kadın eşini çok sevdiğinde tüm hayatını ona ve onun isteklerine göre endeksler. Ondan ayrı zaman geçirmek istemez. Çünkü ikili ilişkilerde duygusal olan taraf kadındır. Ancak bir kadının bu halden başka bir hale geçmesi onun eşinden soğuduğunun en iyi göstergesidir.

Peki nasıl bir halden söz ediyoruz? Örneğin eşinden soğuyan bir kadın, tüm planlarını başkalarıyla ya da tek başına yapmaya başlar. Artık onun hayatının merkezinde olmadığınızı anlarsınız. Ki zaten bir kadının eşinden soğuduğunu nasıl anlayabileceğinizi araştırıyorsanız, sizden soğuduğunu hissetmeye başlamışsınızdır zaten.

Burada yine onu uzun zamandır tanıyor olmak, sizinle ne kadar zaman geçirmek isteyip istemediğini anlamak adına önem taşıyacaktır. Yapmanız gereken karşılaştırma şu şekilde: Eşiniz sizinle önceden ne kadar zaman geçirmek istiyordu; şimdi ne kadar zaman geçirmek istiyor…

Hayatında daha önce sizinle yaptığu planların ne kadarını şimdi de sizinle yapıyor? Sizinle birlikte daha az plan yapmasının bir nedeni var mı yoksa bu durum onun sizden soğuması ile mi alakalı?

Kocasından Soğuyan Kadın Belirtileri

Kocasından soğuyan kadın belirtileri, aslında eşini iyi tanıyan bir erkek tarafından hemen fark edilir. Çünkü kadınlar duygusal varlıklardır. İstisnalar kaideyi bozmasa da genellikle rol yapamazlar. Arkadaşlarına sürekli eşlerinin iyi yönlerinden söz eder ve onu göklere çıkartırlar. Bu durum pek çok dinleyici kadın tarafından kıskançlık nedenidir.

“Ayşenin eşi ona bunu yapmış. Sen neden yapmıyorsun?” dediğini duymadınız mı hiç eşinizin? Bu durum aslında anlatan kadının da kendisine yaptığı bir terapi gibidir. Kendi anlattığı ve bazen üzerine kattığı eşinidaha çok sever bir şekilde eve döner. Ve eşine olan ilgi – alakası da aynı oranda, birden artar. Ama zaten bu kadın eşine hep iyi davranıyordur. Yaşanan sadece doz artışıdır.

Tabiri caizse etrafınızda pervane olan, sürekli sizin sevdiğiniz yemekleri yapan, arkadaşlarınıza değer veren, eşyalarınızı temiz ve ütülü giyinmenizi sağlayan, isteklerinize önem veren… bir kadının sizden soğuduğunu düşünebilir misiniz? Bu kadın her anında yanında olmanızı isteyecektir. İlgisine bile boğulabilirsiniz.

Kocasından soğuyan kadın belirtileri ise kadının sizden uzaklaştığını açıkça gözler önüne serer. Daha çok kadın arkadaşlarıyla zaman geçirmeye başlar. Evinin temizliğine, yemeğine özenmez. Eşi ile yakınlaşmamak adına sürekli yorgun ya da hasta hisseder. İzlediği dizi ya da okuduğu kitapların sayısı artar. Daha çok işine odaklanır…

Eğer evliliğini bitirmeyi göze alamıyorsa da tüm bunları mantıklı bahanelerle normalleştirir. Aslına bakarsanız bu evlilik kopmuştur. Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusunun yanıtını internet ortamında aramaya gerek dahi duymaz eşini tanıyan erkekler…

Soğuyan Kadın Nasıl Davranır?

Soğuyan kadın nasıl davranır? Evli erkeklerin bu sorunun yanıtını bilmeleri çok önemli. Bir kadın eşine sürekli olarak “Neden böylesin, bir şey mi oldu, neyin var…?” gibi sorular sorar. Bu durum kadının dikkatinden kaynaklıdır. Hal böyle olunca erkek uzun süreli soğumalar yaşamaz.

Eşinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır
Soğuyan Kadın Nasıl Davranır

Fakat aynı durum erkekler için geçerli değildir. Bir kadın eşinden soğuduğunda bariz belirtiler verir. Erkek de ağız ucu ile kadına ne olduğunu sorabilir. Fakat kadın, konuşmak istemediği için yorgun ya da hasta olduğunu söylerse erkek için olay bitmiştir. Kadın ona göre gerçekten hasta ya da yorgundur. Normal hayatına devam edebilir.

Hal böyle olunca kadın eşinin ilgisizliğine boğulur ve yalnız kalma şansı elde eder. Aklında sorgulamalar yapmaya başlar: Gerçekten mutlu muyum? İstediğim yerdemiyim? Ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım?… Ve zaten genellikle görevlerine odaklanan ve duygulardan uzak olan kadın kendine bir dünya kurar.

Soğuyan kadın nasıl davranır sorusunun yanıtı bu aşamadan sonra belirginleşir. Eşine ve evine karşı görevlerini yerine getirerek geri çekilir. Bunu yapmaktaki tek amacı,eşinin kendine olabildiğince az bulaşmasıdır. Çünkü kadın bu şekilde daha rahat ettiğini görebilir.

Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır diyen erkeklere diyebiliriz ki: Eşiniz sizinle muhatap olmamak için her şeyi sorunsuzca yürütüyorsa ama herhangi bir duygu alamıyorsanız, sizden soğuduğunu düşünebilirsiniz.

Sevgilisinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır?

Sevgilisinden soğuyan kadın nasıl davranır da yanıtı merak edilen bir diğer soru. Tıpkı eşinden soğuyan kadın gibi sevgilisinden soğuyan kadın da belirtiler veriyor. Ancak evliliklerde insanlar birbirlerini daha yakından tanıdıkları için erkek bunu daha kolay anlıyor.

Eşinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır
Sevgilisinden Soğuyan Kadın Nasıl Davranır

Ancak sevgililik süreci evliliğe göre daha kısa sürdüğü için daha fazla gözlem, durumu anlamayı olanaklı hale getirebiliyor. Peki bir kadın sevgilisinden soğuduysa bunu nasıl belli eder?

• Konuşulan her konu olumsuz sonuçlanır. Hatta öyle ki bir zaman sonra öfke de devreye girmeye başlar. Bu durum, ilişki devam ettiği sürece her iki tarafı da yıpratacaktır. Dolayısı ile alarmlar çalmaya başladığında ayrılığı düşünebilirsiniz.

• Bir kadının sevgilisine karşı kırıcı, incitici davranışları da onun soğuduğunu gösteren davranışlar arasında yer almaktadır. Bu durum sözlü ve fiziksel inciticilik olduğu gibi birliktelik sırasında da yaşanabilir. Yalnız bahsettiğimiz tek seferlik bir incitme değil, sürekli tekrarlayan durumlardır.İstemeden yapılan şeylerin sorgusu olmaz değil mi?

• Sizinle zaman geçirmek yerine arkadaşları ile dışarıda olmayı tercih etmesi de sizden soğuduğunun bir başka göstergesidir. Ya da bir anda işi çok daha öncelikli oluverir.

• Kendinizi sürekli, onun ruh haline uygun davranmak zorunda hissederken bulabilirsiniz. Neye tepki verip neye vermeyeceğini anlamakta zorlanırsınız ve bir bakmışsınız, siz olduğunuz gibi olmaktan çıkmışsınızdır. Bu durum da onun sizden soğumasının sonucunda ortaya çıkar.

• İlişkinizin artık eskisi gibi eğlenceli olmadığını;sıradanlaştığını düşünebilirsiniz. Bu durum eğer sizden kaynaklı değilse ve mutlu değilseniz, sevgiliniz sizden soğumuş demektir.

Sevgilisinden soğuyan kadın nasıl davranır? Bir anda farklı hobile edinmeye başlar. Aslında bu durum eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusunun yanıtları için de geçerlidir. Farklı hobiler, birlikte ayrı zamanlar geçirmek için edinilirler.

• Size körkütük aşık olan ve kusurlarınızı görmeyen kadın bir anda görmeye başlar. Ya da bu durum ona çevresi tarafından gösterilir. Aslında önceden de gösterilmiş ama o aşık olduğundan görmemiştir.

Soğuyan Kadın Geri Döner Mi?

Soğuyan kadın geri döner mi? Sevgilisi ya da eşi tarafından terk edilen, sebep olarak da kendisinden soğumalarını gösterdikleri erkeklerin en çok merak ettikleri yanıtlar arasında yer almaktadır. Bir de bu soruyu cevaplayalım o halde.

Sevgilisinden Soğuyan Kadın Geri Döner Mi
Soğuyan Kadın Geri Döner Mi

Daha önce de belirtmiştik: Bir kadın soğumuşsa tehlike çanları çalıyor demektir. Hele bir de soğuduğu erkeği terk etmişseiçinde duygu kalmamış demektir. Çünkü kadınlar duygularıyla hareket eder ve gitmekte genellikle zorlanırlar. Terk etmişse kendi içinde bunu bile aşmıştır.

Dolayısı ile çok ekstrem bir durum olmadıkça geri dönmeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat, var sayalım ki geri dönmek zorunda kaldı. Emin olun ki bir kadın unutmaz. Bu ne demek derseniz, hiç bir şey eskisi gibi olmaz diyebiliriz.

Sizden soğuma sebebi her ne ise size her baktığında onu hatırlar ya da sizde onu görür. Bu da her an aynı şeyleri yeniden hissetmesine ve daha kötüsü sizden yine gitmesine neden olabilir. Tabi ki her insan ikinci bir şansı hak eder. Ama söz konusu soğuma ise iyi düşünün.

Peki ya her şeye rağmen kendinize güveniyor ve onu kendinize yeniden aşık edebileceğinize inanıyorsanız, size geri dönmesi için ne yapabilirsiniz? Tam da bu noktada düşünün: birlikte geçirdiğiniz güzel günleri hatırlayın.

Birlikte ne yapmıştınız ve o çok mutlu olmuştu? Belki bir kek tarifi, bir tatlı tarifi ya da ikinizin şarkısı… Hatta birlikte çekildiğiniz bir resim de olabilir. Ona gönderin. Yiyecek türü bir şeyse yapıp kargolayın. Diğerlerini mesaj olarak da ona ulaştırabilirsiniz.

Bu şekilde ona, onu düşündüğünüz mesajını vermiş olursunuz. Ve o da gerçekten hatırladığında sizin gibi güzel şeyler hissedecekse bir umut olabilir.Fakat ayrılmanızın kötü bir sebebi varsa bunu denemeyin bile.

Unutmayın ki canını yakmanız sebebiyle sizden ayrılan bir kadının size geri dönüşü de sizin canınızı yakmak için olabilir. İşte bu nedenle her şeyi bir tartıda değerlendirin. Geri dönmesi mi iyi yoksa dönmese mi…?

Soğuyan kadın geri döner mi ve eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusunun yanıtlarını almış oldunuz. Sizden de beklentimiz eşinizi kendinizden soğutmamanız yönünde. Bu aşamada çift terapisi nedir, çift ve aile terapisi nedir gibi konularda bilgi alıp bir uzmandan yardım almanızı önerebiliriz.

Eşinden Soğuyan Kadın Ne Yapmalı?

Eşinden soğuyan kadın ne yapmalı? Bir kadının eşinden soğuması ayrılık nedeni midir? Aslına bakarsanız kadınların eşlerinden soğumalarının nedenleri buradaki en önemli faktördür. Örneğin soğuma nedeni eşinin pis olması ise ve kadın pis değilse onunla aynı yastığa baş koymak istemeyebilir.

Bu aşamada eşiyle konuşması ve ondan kendini düzeltmesini istemesi gerekir. Ona bu konuda yardımcı da olabilir. Örneğin diş macunu ve diş fırçası alabilir.Eşi eve gelmeden önce banyo suyunu hazırlayabilir. Giysilerini, onun vermesini beklemeden yıkayabilir. Ancak erkek bunları kabul etmiyorsa o zaman kadın ya bu duruma alışacak ya da eşinden vazgeçecektir.

Eşinden soğuyan kadın ne yapmalı? Eğer ki kadının eşinden soğuma nedeni bir başka kadınsa, öcelikle o kadınla eşinin görüşmediğinden emin olmalı; ardından da kadını ona hatırlatmadan ama bu durumun kendisini çok incittiğini anlatarak eşine bir şans daha vermelidir. Çünkü hererkek aldatma eylemini tekrarlayacak diye bir kaide yoktur.

Hatta aldatan erkeklerin büyük bir kısmı eşlerini yeniden aldatmazlar. Fakatburada kadına da büyük görev düşmektedir: Eşinin kendisini neden aldattığını öğrenmeli ve bu nedenleri ortadan kaldırmalıdır. Aksi halde yeniden aldatma da kaçınılmaz olur.

Kadınların eşlerinden soğuma nedenleri onların fiziksel görünümlerinin değişmesi de olabilir. Böyle bir durumda kadın, eğer eşinde değiştirebileceği bir durum söz konusuysa yine onunla konuşmalıdır. Çünkü kadınların da erkeklerin deeşlerinin fiziksel görünümleri ile ilgili söz söyleme hakları vardır.

Örneğin erkeğin saçları dökülüyorsa kadın eşinin saç ektirmesini isteyebilir. Sakal ya da bıyık bıraktıysa kestirmesini isteyebilir. Ancak bir hastalık ndeniyle değişen fiziksel görünüm dolayısı ile eşinden soğumuş bir kadının yapabileceği şey eşinden ayrılmak olabilir. Unutulmamalıdır ki nikah defterine imza hastalıkta ve sağlıkta sözü verilerek atılır.

Hiç bir kadının, sonradan değişen sağlık durumu nedeniyle eşini yargılama hakkı yoktur. Sağlık konusunda hiç birimizin Allah’la kontratı yok.Ancak bu durum evlenmeden önce de var olan ve eşten saklanan sağlık problemleri için geçerli değildir.

Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır? Yorumlarınızı bekliyoruz.

“Kocasından Soğuyan Kadın Belirtileri Nasıl Davranır? Geri Döner Mi?” üzerine 2 yorum

 1. Eşimle 14 yillik evliligimiz var ve birlikteligimizden 2 cocugumuz dünyaya geldi ufacik sebeblerden ne bileyim haklı gördüğü konularda esimden dayak yedim hemde cocuklarimin önünde mesela en basiti cocuk sofrada düzgün yemek yemedi diye tokat atardi niye vuruyorsun dedigimde cocugumu korudugum icin cocuklarimin gozu önünde bana tokat atardi yillardir bu sekilde devam etti ufacık bir tartismada kapiyi gösterirdi yazınızı okudum evet tıpkı eşimden soguyan beni anlatiyor ayrılmayı cok düşündüm ama cocuklarim küçüktü cesaretim yoktu simdi büyüdüler kendi ayaklarimin uzerinde durabiliyorum ve hic bukadar ayrılmayı düşünmemiştim artik bahane aradigimin sogudugumun ona karsi farkinda ve gidecek diye duzeldi cok farkli iyi biri ama ben hala cocuklarinin gozu önünde dayak yiyen gururu kırılmış bir kadinim bir evlilik hemenbitmelimi yoksa devam etmelimiama sunu iyi biliyorum esime saygımda sevgimde bitti bazi seylerin zorla yaptığımın farlinda ne hissettigimi ayrilmak istedigimi farkinda ve düzeltmeye calisiyor ama benim kalbim hislerim mezarda bile yanyana topraklarda yatmayalım sizce ben yalnismi düşünüyorum sadece kendimi düşünerek bencillikmi yapiyorum

  Yanıtla
  • Merhaba öncelikle. Erkekler eğer eşleri kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsa,kendilerinden vazgeçebileceğini hissediyorsa düzelip değişebilirler. Keşke bunu dayak yediğiniz zamanlarda ona hissettirebilseymişsiniz. Ama o dönem geçmiş artık. Çocuklarınızın önünde yaşadıklarınız kötü elbette. Ama bu durum zaten onların mutsuz bir aile ortamında büyümelerine neden olmuş. Keşke o zaman ayrılsaymışsınız.
   Durumunuz çok karışık açıkçası. Size hemen ayrılın diyebilirim. Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz ve yan yana olmayı istemediğiniz bir insanla ömrünüzü tamamlamayın. Ama ayrıldıktan sonra ne olacak? Muhtemelen bir daha evlenmeyi düşünmediğinizi söyleyeceksiniz. Ama pek çok kadın bu şekilde ayrılıyor. Sonrasında ise mahkeme kararını bozdurup evleniyorlar; iddet süresinin dolmasını bile beklemiyorlar. Karşınıza nasıl bir insan çıkacağını bilmiyorsunuz. Ve bu hayat yalnız da geçmez açıkçası; geçmemeli…
   Şu şekilde düşünün: Her kahrını çektiniz. Tam iyi olduğu zamanda mı ayrılacaksınız? Ben olsam bu kadar zaman geçtikten sonra ayrılmazdım sanırım. Ben o zaman ayrılırdım ondan bir kadın olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
   Şu anda ne yapabileceğinize gelince: Bir psikolog ya da aile terapistinden yardım almanızı öneririm.Toparlayın ilişkinizi. En azından profesyonel birinin yardımı ile topparlamayı deneyin. Baktınız ki hala onunla olmak istemiyorsunuz, o zaman ayırın yollarınızı. Ama bu düşünce ile hareket etmeyin. Bu noktada aile ya da arkadaşlarınızdan da fikir almayın. Online olarak danışabileceğiniz profesyonel kişiler de var. Eşinizi de buna ikna edebilirseniz ne mutlu size. Çözün sorunlarınızı bence.

   Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.