Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim?

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim?

Eşim beni aldatıyor, ya da sevgilim beni aldatıyor diyen bir kadının başına bu dünya yıkılmış gibi olur. Ama aslında öyle olmamalı. Eşim beni aldatıyor ne yapabilirim ya da sevgilim beni aldatıyor ne yapabilirim sorularının yanıtını sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Ancak şunu hemen belirtelim: eşinizin sizi aldatması, sizin suçunuz değil. Onun eksikliği. Şöyle ki: Sizin bir hatanız ya da onun sizde olmasını istediği bir eksiğiniz olabilir. Ama bunu dile getirmesi gereken, sizi aldatan eşiniz ya da sevgilinizdir. Sonrasında hala sorunu çözemiyorsanız, en azından sizden ayrılabilir ve sonrasında yeni bir ilişkiye başlayabilir. Ama sizin güveninizi sarsıp, arkanızdan iş çevirebiliyorsa, bu sizin değil; onun eksiğidir. Kendinizi suçlamayın.

Her kadın aldatılabilir; en güzeli de, en zekisi de, en zengini de… Hatta güzel bir kadını, çirkin bir kadınla aldatan erkekler de vardır. Her kadının aldatılabildiği gibi her erkek de aldatabilir. Dolayısı ile tüm bunları düşünüp, durumdan ders alarak, eşiniz ya da sevgilinizle devam etmek isteyebilirsiniz. İşte bu noktada, eşim beni aldatıyor ne yapabilirim ya da sevgilim beni aldatıyor ne yapabilirim sorularının yanıtlarını tam anlamı ile bilmeli ve doğru yolu izlemelisiniz. Peki nedir o doğru yol? Eşim beni aldatıyor ya da sevgilim beni aldatıyor diyenler için bu yazıyı, o doğru yolu gösterebilmek adına hazırladık.

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim?

■ Sevgilim beni aldatıyor ya da eşim beni aldatıyor durumunu öğrendiğinizde, ilk işiniz derin bir nefes alıp sakinleşmek olsun. Öfke patlamalarından kaçının. “İşte bu yüzden onunlayım…” dedirtmeyin ona. Ne dedik, bu durumdan ders almalısınız. Artık sizin için yeni bir hayat başlıyor.

■ İnsanların ağlamaya da, mutlu olmaya olduğu kadar ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Ağlamak istiyorsanız ağlayın. Ağlamak utanılacak bir durum değil. Zaten bazı duyguların açığa çıkması için de zaman zaman ağlamak gerekebilir. Yanınızda biri varken ağlayamıyorsanız yalnız kalın. Ama istediğiniz ağlamaksa ağlayın.

■ Şimdi, artık onunla yüzleşme zamanı. Hesap soracaksınız elbette. Ama bunu mesaj yazarak; ya da onu arayıp yapmayın. Yüzyüze konuşun. Bunun için de, bir buluşma ayarlayın. O buluşmayı, eşim beni aldatıyor; ya da sevgilim beni aldatıyor diye gittiğinizi bilmesin. Sıradan bir buluşma olsun ayarladığınız ve aceleye getirmeyin. Çalışıyorsa iş çıkışını bekleyin. Bu sırada biraz oynamanız gerekebilir; ama zaten ağladınız ve rahatladınız, oynayabilirsiniz. Karşınıza geldiği anda ise ona içinizden gelen her şeyi söyleyin. Bağırın, kızın… Sonra, söyleyecekleriniz bittiğinde, kalkıp ordan gidin. Onun kendini ifade etmesine izin vermeyin.

■ Artık kendinize, yas tutmak için zaman verebilirsiniz. İstediğiniz kadar ağlayın, ona küsün, zaten artık o sizi aramadan siz onu aramayın. Eğer acınızı şimdi yaşamaz ve unutmaya çalışırsanız, içinize ilerleyen zamanlarda daha çok dert olur ve hiç ilgisi olmayan kişilerin başına çorap örebilirsiniz. Dolayısı ile demiri tavında dövün.

■ Bir kere ona istediğinizi söylediniz, bağırdınız, çağırdınız ya, daha fazlasını yapmak için öfkenizin geçmesini bekleyin. Ayrılmak istediğinizi söylemek, sosyal medyada ilişki durumunu değiştirmek, resimleri kaldırmak, imalı sözler etmek… gibi şeyler yapmadan önce tam olarak sakinleşin. Sonra pişman olacağınız şeylerden uzak durun.

■ Bu süreçte sağlığınıza dikkat edin. Hiç bir erkek, hele de eşim beni aldatıyor, ya da sevgilim beni aldatıyor demenize sebep oluyorsa, sizin üzülmenize; hatta onun için sağlığınızdan olmanıza değmez. Dolayısı ile beslenmenize, hiç olmadığı kadar çok dikkat edin. Sağlıklı yaşayın. Öncekinden daha dikkatli olun; çünkü yaşadığınız üzüntü ve stres, sizin sağlığınızdan olmanıza neden olabilir. Kendinize bu kötülüğü yapmayın.

■ Herkese her şeyi anlatmayın. Detayları sadece sizin bilmeniz en doğrusu, ya da sizi yargılamayacak kişilerden seçn yakın dostlarınızı. Çünkü eğer birlikteliğinize devam edecekseniz, derdinizi paylaştığınız kişilerin de size bazı eleştiri ve yorumları olacaktır ki bunları kaldıramayabilirsiniz.

■ Hala, eşim beni aldatıyor ne yapabilirim diyorsanız, geçin aynanın karşısına ve kendinize bir bakın. Siz çok güzel ve zeki bir kadınsınız. Belki yaşadığınız üzüntü dolayısı ile kendinizi biraz bırakmıştınız; ama toparlarsınız. Ve sizce, size bu üzüntüyü yaşatan adam sizi hak ediyor mu? Sevgili ya da eş dediğiniz sizi mutlu edecek ve koruyup kollayacak insan değil mi? Dağılmayın.

■ Acınızı hafifletmek için kötü alışkanlıklara baş vurmayın. Daha önce yapmadığınız hiç bir şeyi, sadece, sevgilim beni aldatıyor ne yapabilirim dediğiniz için yapmayın. Spor yapın tüm kötü alışkanlıklarınızın yerine. Spor sizi hem rahatlatır; hem de kendinizi daha iyi ve güzel hissetmenizi sağlar. Hem de açık hava sporları yapın. İnsanlarla bir arada olun. Hayata küsmeyin.

■ Kendinize yeni hobiler edinin. Artık bir süre kendinizle baş başa kalacaksınız. Bu sürede ne mutlu rolü yapmak gibi bir hataya düşün, ne de yasınızın süresini uzatın. Her ikisi de psikolojinizin bozulmasına neden olur. Şimdi bu nedenlerden dolayı, nelerden zevk aldığınızı düşünün ve kendinize hobiler edinin. Onlarla ilgilenmek hem sizi mutlu edecek; hem de yeni başlangıçlarınız olmasını sağlayacak.

■ Sevgilim beni aldatıyor ne yapabilirim sorusunun son adımı: Artık iyi olabilirsiniz… Ama geriye doğru yaslanın ve ilişkinizdeki yanlışlarınızı, onun yanlışlarını düşünün. Ve affedin. Affetmek ihanetini kabul ettiğiniz anlamına gelmez. Siniriniz geçer. Rahatlarsınız. Ve bununla da kalmaz, bir sonraki ilişkilerinizde aynı hataları yapmazsınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.