Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim? Kocam Beni Aldatıyor

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim? Kocam Beni Aldatıyor

Eşim beni aldatıyor ne yapabilirim pek çok kadının,özellikle İyilik dizisi ya da Sadakatsiz dizisini izledikten sonra en sık sorduğu sorular arasında yer alıyor. Çünkü budizileri izleyen kadınlar, eşlerini daha yakından takip etmeye; onlara biraz daha fazla şüphe ile bakmaya başlıyor.

Fakat bahsettiğimiz dizilerdeki Asya ve Neslihan karakterlerinin çok belirgin bir özellikleri var. Her ikisi de eşlerinden ayrılırlarsa kendi ayakları üzerinde rahatlıkla durabilirler. Birisi doktor; diğeri ise çok zengin bir ailenin kızı. Ancak her ikisinin de elini ayağını bağlayan çocukları var.

Kocam Beni Aldatıyor Ona Nasıl Davranmalıyım

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim

Fakat gerçek hayat,dizi ya da filmlerde izlediğimiz; kitaplarda okuduklarımızdan çok farklı. Aldatılan kadınlar genellikle ailesinin yanına geri dönemeyen, çocukları olan ve bir mesleği bulunmayan kadınlar. Dolayısı ile onlar kendilerini, eşleri onları aldatsa bile bu duruma mecburmuş gibi hissediyor ve katlanıyorlar.

Hatta bazen olaya şiddet de eşlik ediyor. Eşini evden kovup yeni sevgilisini yanına alanlar, evine gelmeyip imam nikahı kıyarak sevgilisine ayrı bir ev açanlar… Tabi bir de hiç bir şey yok gibi davranıp, eşiningözünün içine baka baka onu aldatanlar… İkinci bir telefon kullanan ve bu telefonu eşine iş telefonu olarak yutturanlar…

Eşini aldattığı halde nafaka vermemek için ondan boşanmayan ya da çocuğunu alıp yurt dışına kaçırmakla onu tehdit edenler… Saymakla bitiremeyiz,neler var neler. Hatta sevgilisinden olan çocuğunu eşine baktıranlar.Kısacası her kadının farklı bir hikayesi var. Peki siz de mi eşim beni aldatıyor ne yapabilirim diyenlerdensiniz?

Üzülmeyin! Bu sizin suçunuz değil,eşinizin eksikliği. Sizi aldatmasının bir nedeni mutlaka ki vardır. Ancak yapması gereken arkanızdan iş çevirmek değil; sorununu size anlatmak ve çözmenizi beklemektir. Eğer çözümsüz bir sorun ise sizden ayrılıp, yeni ilişkisine öylece başlayabilir.

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim

Peki o sizi aldattığında siz ne yapmalısınız? Bunu nasıl ispatedebilir,hakkınızı nasıl arayabilir,ona nasıl davranabilirsiniz? İşte yanıtları…

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim?

Eşim beni aldatıyor ne yapabilirim dediğiniz noktada ilk olarak biraz düşünün. Eşiniz aslında bu durumun sinyallerini size vermiştir. Sitemiz içerisinde Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır başlıklı konumuzu sizlerle paylaşmıştık. Bu bilgilerigözden geçirerek size verdiği işaretleri hatırlayın.

Olayları görmezden gelmeyin. Siz ona sonsuz güvenirken ve Neslihan karakteri gibi etrafındaki insanların söylediklerine kulaklarınızı tıkarken, atı alan Üsküdar’ı geçer. Bu hatayı yapmayın. Kendi evliliğinize dışarıdan bir göz gibi bakın ve neler olduğunu anlamaya çalışın.

Eğer eşinize mecbursanız, onunla bir ömür beraber olmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle farkına vardıklarınızın peşine düşmeyin. Ama kimseye bir ömür katlanmak zorunda değilsiniz.Bunu da unutmayın. Çünkü bu hayatı yaşama hakkı hepimize sadece bir kere veriliyor.

Yine de ben eşimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız, sizi neden aldattığını çözmeye çalışıp, hatalarınızı düzeltebilirsiniz… O söylemese bile… Ama bu sorunun üzerine giden güçlü bir kadın olarak eşim beni aldatıyor ne yapabilirim diyorsanız, işte yanıtlarımız.

• Aldatıldığınızı öğrendiğinizde, ilk işiniz derin bir nefes alıp sakinleşmek olsun. Öfke patlamalarından kaçının. “İşte bu yüzden onunlayım…” dedirtmeyin ona. Ne dedik? Onun sizi aldatma nedenlerini ortadan kaldırmalısınız. Artık sizin için yeni bir hayat başlıyor.

• İnsanların ağlamaya da, mutlu olmaya olduğu kadar ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Ağlamak istiyorsanız ağlayın. Ağlamak utanılacak bir durum değil. Zaten bazı duyguların açığa çıkması için de zaman zaman ağlamak gerekebilir. Yanınızda biri varken ağlayamıyorsanız yalnız kalın. Ama istediğiniz ağlamaksa ağlayın.

• Şimdi, artık onunla yüzleşme zamanı. Hesap soracaksınız elbette. Ama bunu mesaj yazarak ya da onu arayıp yapmayın. Yüzyüze konuşun. Bunun için de bir buluşma ayarlayın. O buluşmayı, neden ayarladığınızı bilmesin. Sıradan bir buluşma olsun ayarladığınız ve aceleye getirmeyin.

Çalışıyorsa iş çıkışını bekleyin. Bu sırada biraz oynamanız gerekebilir. Ama zaten ağladınız ve rahatladınız, oynayabilirsiniz. Karşınıza geldiği anda ise ona içinizden gelen her şeyi söyleyin. Bağırın, kızın… Sonra, söyleyecekleriniz bittiğinde, kalkıp ordan gidin. Onun kendini ifade etmesine izin vermeyin.

Kocam Beni Aldatıyor Ona Nasıl Davranmalıyım?

Kocam beni aldatıyor ona nasıl davranmalıyım sorunuzun yanıtları bu aşamadan sonra şu şekilde olmalı:

• Artık kendinize, yas tutmak için zaman verebilirsiniz. İstediğiniz kadar ağlayın. Ona küsün. Zaten artık o sizi aramadan siz onu aramayın. Eğer acınızı şimdi yaşamaz ve unutmaya çalışırsanız, içinize ilerleyen zamanlarda daha çok dert olur ve hiç ilgisi olmayan kişilerin başına çorap örebilirsiniz. Dolayısı ile demiri tavında dövün.

• Bir kere ona istediğinizi söylediniz. Bağırdınız, çağırdınız ya! Daha fazlasını yapmak için öfkenizin geçmesini bekleyin. Ayrılmak istediğinizi söylemek, sosyal medyada ilişki durumunu değiştirmek, resimleri kaldırmak, imalı sözler etmek… gibi şeyler yapmadan önce tam olarak sakinleşin. Sonra pişman olacağınız şeylerden uzak durun.

• Bu süreçte sağlığınıza dikkat edin. Hiç bir erkek, hele de sizin eşiniz, sizin üzülmenize; hatta onun için sağlığınızdan olmanıza değmez. Dolayısı ile beslenmenize, hiç olmadığı kadar çok dikkat edin. Sağlıklı yaşayın. Öncekinden daha dikkatli olun. Çünkü yaşadığınız üzüntü ve stres, sizin sağlığınızdan olmanıza neden olabilir. Kendinize bu kötülüğü yapmayın.

• Herkese her şeyi anlatmayın. Detayları sadece sizin bilmeniz en doğrusu. Ya da sizi yargılamayacak kişilerden seçin yakın dostlarınızı. Çünkü eğer birlikteliğinize devam edecekseniz, derdinizi paylaştığınız kişilerin de size bazı eleştiri ve yorumları olacaktır ki bunları kaldıramayabilirsiniz.

• Hala, kocam beni aldatıyor ona nasıl davranmalıyım diyorsanız, geçin aynanın karşısına ve kendinize bir bakın. Siz çok güzel ve zeki bir kadınsınız. Belki yaşadığınız üzüntü dolayısı ile kendinizi biraz bırakmıştınız. Ama toparlarsınız. Ve sizce, size bu üzüntüyü yaşatan adam sizi hak ediyor mu? Eş dediğiniz, sizi mutlu edecek ve koruyup kollayacak insan değil mi? Dağılmayın.

• Acınızı hafifletmek için kötü alışkanlıklara baş vurmayın. Daha önce yapmadığınız hiç bir şeyi, sadece eşiniz sizi aldattığı için yapmayın. Spor yapın tüm kötü alışkanlıklarınızın yerine. Spor sizi hem rahatlatır; hem de kendinizi daha iyi ve güzel hissetmenizi sağlar. Hem de açık hava sporları yapın. İnsanlarla bir arada olun. Hayata küsmeyin.

Sürekli Aldatılıyorum Ne Yapmalıyım?

Sürekli aldatılıyorum ne yapmalıyım diyorsanız ya eşiniz sizi aldatmaya devam ediyordur ya da önceki eşiniz veya sevgiliniz de sizi aldatmıştır. Bu noktada yapabileceklerinizi maddeler halinde sıralamaya devam edeceğiz ama hatayı biraz da kendinizde aramanın zamanı da gelmiş demektir.

Bakımsız olabilirsiniz. Evliliğinizin monoton bir hal almasına izin vermiş olabilirsiniz. Eşinize gereğinden fazla güveniyor olabilirsiniz. Onu gereğinden fazla özgür bırakıyor olabilirsiniz. Ya da en kötüsü, ona, elinin altında olduğunuz izlenimini vermiş olabilirsiniz. Ne yaparsa yapsın ondan vazgeçemeyeceğinizi biliyordur.

Eğer bu ilişkinizi toparlayamayacağınızı düşünüyorsanız bile, en azından bundan sonraki ilişkilerinizde aynı hataları yapmamaya özen gösterin. Aksi halde sürekli aldatılıyorum ne yapmalıyım şeklindeki sorularınızın ardı arkası kesilmez. Bu bilgileri bir kenarda tutarak yapmanız gerekenleri anlatmaya devam edelim.

• Kendinize yeni hobiler edinin. Artık bir süre kendinizle baş başa kalacaksınız. Bu sürede ne mutlu rolü yapmak gibi bir hataya düşün ne de yasınızın süresini uzatın. Her ikisi de psikolojinizin bozulmasına neden olur. Şimdi bu nedenlerden dolayı, nelerden zevk aldığınızı düşünün ve kendinize hobiler edinin. Onlarla ilgilenmek hem sizi mutlu edecek; hem de yeni başlangıçlarınız olmasını sağlayacak.

• Atmanız gereken son adım ise artık iyi olmak zorundaolduğunuz gerçeğini kabul etmek ve buna göre davranmak. Geriye doğru yaslanın ve ilişkinizdeki yanlışlarınızı, onun yanlışlarını düşünün. Ve affedin. Affetmek ihanetini kabul ettiğiniz anlamına gelmez. Siniriniz geçer. Rahatlarsınız. Ve bununla da kalmaz, bir sonraki ilişkilerinizde aynı hataları yapmazsınız.

Hiç birerkek siz istediğiniz için sizi aldatma huyundan vazgeçmez. Bunu sadece kendi isterse yapabilir. Dolayısı ile tüm kozlar sizin elinizde. Bu ilişkiye devam etmek ya da etmemek… Kararınızı verdiğinizde de arkasında durmayı bilmelisiniz. Esra Ezmeci, İnstagram hesabı üzerinde sürekli canlı yayınlar yaparak bu konulara parmak basıyor. Takip edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.