Erkeklerin Söylediği Yalanlar Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerin Söylediği Yalanlar Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerin söylediği yalanlar bazı kadınlar tarafından az çok tahmin edilirken, bazı kadınlar ise birlikte oldukları erkeğe sonuna kadar güvenir ve onun yalan söylemediğini düşünürler. Siz hangi grupta yer alıyor ve partnerinize ne kadar güveniyorsunuz bilmiyoruz. Ancak onun da yalan söylediği zamanlar ve yerler olabilir.

Burada önemli olan nokta ise onun patolojik yalancı mı olduğu yoksa size beyaz yalan mı söylediğidir. Genellikle biz kadınlar yalanın hiç bir türünü sevmeyiz. Ancak bazen beyaz yalanlara göz yumabiliriz. Çünkü üzülmememiz için söylenmiş yalanlardır. Ama muhtemelen hiç birimiz bir patolojik yalancı ile birlikte olmak istemeyiz.

Evli Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Her şeyin öncesinde onun hangi söylediğinin doğru hangi söylediğinin yalan olduğunu bilemeyiz. Ve bu durum da beraberinde bir güvensizlik getirir. Sevgilinizse ayrılırsınız olur biter de eşinizse ayrılmak da o kadar kolay olmayabilir. Dolayısı ile erkeklerin söylediği yalanlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerçek anlamda önemlidir.

Peki sizce bir erkek neden yalan söyler? Aslında onların yalan söylemelerine o kadar çok şey neden olabilir ki siz bile inanamazsınız. Çünkü genellikle satış işi ile uğraşan erkekler müşterileri inandırabilmek adına yalan söylemek durumunda kalır ve yalan söylemeyi alışkanlık haline getirirler. Bu durum bazen onların patolojik yalancı olmalarına sebep olabilir.

Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Bazen bir kadını elde etmek için yalan söylerler. Bazen ise birlikte oldukları kadını kaybetmemek için… Ancak hayati öneme sahip yalanların er ya da geç gün yüzüne çıkabilmek gibi bir özellikleri vardır. Dolayısı ile söylediğiniz yalanların arkasına sığınıp onlara da çok güvenmemelisiniz beyler…

Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Erkeklerin söylediği yalanlar her şeyin öncesinde toplum içi davranışları ile ilgilidir. Birlikte oldukları kadına, toplumdada ona aynı ilgiyi göstereceklerini söylerler. Ancak işin aslını toplum içine girdiğinizde anlarsınız. Bir kadın göğsünü gere gere erkek arkadaşı olduğunu söylerken, erkek ise aşkım bile demez; onun yerine sevgilisine adıyla hitap eder. İstisnalar da kaideyi bozmaz.

• Genellikle kadınlar ilişkilerine ömürlü olsun diye başlarlar. Fakat erkekler için durum pek de öyle değildir. Aynı anda çok kadınla flört edebilir ama sadece biri ile evlenirler. Flört ettikleri kadınlardan kurtulmak için ise evlenilecek insan olmadıklarını söyleyerek kendilerini suçlar ve kadının takdirini bile kazanırlar.

Bunun ardından çıkmaza giren ilişki sonunda biter. Ve erkeğin kısa bir zaman sonra bir başkası ile evlendiğini duyan kadın bu duruma hem çok şaşırır hem de çok üzülür. Erkeklerin söylediği yalanlar bazen böyledir işte. Çok ustaca söylendikleri için ilişkinin bitmesinden uzun zaman sonra bile ortaya çıkabilirler.

• Erkekler şişman kadınlarla sevgili olabilirler. Ama evlenecekleri kadının şişman olmasını istemezler. Dolayısı ile sevgilisine şişman olmadığını ya da zaten şişman kadınlardan hoşlandığını söyleyen bir erkek bu konuda muhtemelen yalan söylüyordur. Ya da belki aynı anda bir kaç kızla birliktedir. Sadece sevdiğiniz insan söylüyor diye inanmak istediğiniz şeylere inanmayın.

Hatta erkeğin bu davranışı birlikte olduğu kadında güven duygusu bile yaratabilir ve kadın, erkeğin onunla her haliyle birlikte olacağını düşünür. Ancak bu kısım sadece sevgililikte böyledir. Gerçek olduğundan emin olduğunuz şeylere, sadece inanmak istediğiniz için inanırsanız yalancı çıkarsınız.

• Erkekler ttarafından en çok söylenen yalanlardan biri de ne zaman istemeye gelelim sorusudur. Bunu özellikle daha yakın olmak istedikleri kadınlara yaparlar. Ve bu soruyu bir kadına soran erkek, hemen sonrasında kadının kendisine daha yakın olduğunu görebilir. İstediğini aldıktan sonra ise ayrılmak onun için zor olmayacaktır. Bahaneden çok ne var?

Evli Erkeklerin Söylediği Yalanlar

Evli erkeklerin söylediği yalanlar arasında yer alan bir diğer yalan da ben seni ararım yalanıdır. Bir erkek bunu söylüyorsa aslında size arama, beni rahatsız etme demek istiyordur. O anda ya eşinin ya da sevgilisinin yanında olacaktır çünkü. Ve bunu birlikte olduğu kişinin görmesini istemeyeceği gibi, kimin aradığı yönünde soruları cevaplamak da istemez.

Peki bunu söylemesine gerek var mı? Zaten araması gerekmez mi? Gerekir elbette. Ama amaç farklı. Ben seni ararım =sen beni arama = beni rahatsız etme… Kızlar, çözün birlikte olduğunuz adamın şifrelerini. Hayata pembe gözlüklerle her zaman bakmayın.

Evli erkeklerin söylediği yalanlar düşünüldüğünde bir diğer yalanın da ben seni hiç aldatmam şeklinde olduğu unutulmamalıdır. Zaten bir erkek birlikte olduğu kadını aldatmamalıdır. Olması gereken budur. Peki neden bunu dile getirme gereği duyar bir erkek? Çünkü kendisini seven kadının, onun pek çok söylediğine inandığını bilir.

Bir çocuk düşünün: Annesi mutfakta bulaşık yıkıyorolsun. Çocuk ise içeride oyun oynuyor olsun. Ama bir anda annesinin yanına gelen çocuk annesine: “Anne ben hiç bir eşyamızı bozmadım..” desin. Anne bunun üzerine içeri geçtiğinde, bireşyanın bozulduğunu görecektir. Ancak çocuğunun bozmadığını düşünmesi söz konusu olabilir mi?

Zaten çocuk söylememiş miydi? Bir insanın bir şeyi durduk yere yapmam ya da yapmadım demesi, aslında onun o şeyi yaptığı anlamına gelmektedir. Bu durum sadece çocuklar değil yetişkinler için de geçerlidir.

Bir erkeğin yalan söylediği nasıl anlaşılır? Erkeklerin en çok söylediği yalanlar gibi konularda bilgi sahibi olmak için de sitemiz içerisindeki başlıkları gözden geçirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.