Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar Ve Klasik Erkek Yalanları

Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar Ve Klasik Erkek Yalanları

Bu yazımızda sizlere, klasik erkek yalanlarından, ve erkeklerin en çok söylediği yalanlardan söz edeceğiz. Eğer sizler de, klasik erkek yalanlarını, ve erkeklerin en çok söylediği yalanları merak ediyorsanız, yazımız içerisinde, klasik erkek yalanlarından bir kaç tanesine şahit olabileceksiniz. Ve, klasik erkek yalanlarına baktığınızda göreceksiniz ki, erkeklerin en çok söylediği yalanları, ya siz de söylüyorsunuz bir erkek olarak, ya da, bayansanız eğer, birlikte olduğunuz erkek de size yalan söylüyor. İşte klasik erkek yalanları:

Erkeklerin en çok söylediği yalanlar arasında ilk sırada: ”Ben seni ararım” yer almaktadır. Klasik erkek yalanları arasında yer alan ben seni ararım’ın altında yatan gerçek anlam ise şudur: ”Ne zaman canım isterse o zaman ararım, bu sürede beni arama, benim seni aramamı bekle; beni rahatsız etme…”
Klasik erkek yalanlarından bir tanesi de, birlikte olduğunuz erkeği, bir kıza bakarken yakaladığınızda söyleyeceği yalandır. Diyelim ki erkek arkadaşınız bir kıza bakıyor, ve siz bunu yakaladınız… Eğer kıskanç bir bayansanız muhtemelen bu durumu sorun haline getireceksiniz. Erkek arkadaşınız ise sizin bu durumu kafanıza takmamanız için size: ”Sen ondan çok daha güzelsin” diyecektir. Hatta, ”Allah ne çirkinler yaratmış diye bakıyordum” bile diyebilir. Belki de gerçekten öyledir; ama, öyle olmayabileceğini de unutmamalısınız. Gözünün sizden başka bir şeyi görmemesi daha iyi olur öyle değil mi?
Klasik erkek yalanlarından bir diğeri ise, ayrılmak istediklerinde söyledikleri yalandır. Erkek yalanları arasına bu durum şu şekilde girer: ”Sen güzelsin, iyi bir insansın, bense, henüz ne istediğine karar vermemiş bir insanım, biz ayrılalım da, bari sen mutlu ol, seni hak eden bir kişiyle ol.” Oysa ki bu cümlenin arkasında şu anlam gizlenmiş olabilir: ”Biz yeterince birlikte zaman geçirdik, ve ben artık başka zamanlar geçirmek istiyorum. Ama bunda senin bir suçun yok elbette, sadece ben sıkıldım. En iyisi biz ayrılalım da ben yeni aşklara yelken açabileyim, kısıtlama özgürlüğümü…”
Erkeklerin en çok söylediği yalanlar arasında yer alan bir diğer erkek yalanı: ”Aradığını duymadım. Telefonum sessizde kalmış.” Hadi canım, günümüz insanlarının gözü sürekli telefonunda, ve hatta telefonundan internete girdiği için gözünü telefonundan ayırmıyor bile. Bu aslında şu demek: ”Beni o kadar çok arıyor, ve rahatsız ediyorsun ki, aradığını gördüm ama o anda seninle konuşmak istemedim. Tabi bunu sana söylersem biliyorum ki sonu kötü olacak. Onun için sessizde kaldığını bil sen…”
Klasik erkek yalanları arasında yer alan bir diğer şey ise, şaka yaptığını söylemesidir. Çünkü fark etmiştir ki söylediği söz seni kırmıştır. Örneğin, televizyonda Petek Dinçöz’ü izlerken çok güzel bir kadın olduğunu söyleyebilir, eğer ki senin yüz ifadenin değiştiğini gördüyse de mutlaka şaka yaptığını söyleyecek, ve Petek Dinçöz’de kusur bulmaya çalışacaktır. Bir kıskançlık krizine tahammülü olmadığından bunu yapıyordur.
Bir erkek için, erkek yalanlarından bir diğeri de, ilişkinize bir süre ara vermeniz gerektiğini düşünmesidir. Oysa ki o, gözüne başka birisini kestirmiş, ve şansını onda denemek istiyor da olabilir. Ancak şunu da unutmayın, her zaman olmasa da zaman zaman, ilişkiye ara vermenin iyi olabileceği durumlar da yaşanabilmektedir.
Erkek yalanları arasında yer alan bir diğer şey de, aldatmayacaklarını söylemeleridir. Aldatmayacağını söyleyen erkeklerin pek çoğunun, aldatma duygusunun saklı tutulduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle, siz siz olun, aldattığını söylese de söylemese de gözünüz onun üzerinde olsun.
Erkek yalanlarından bir diğeri de, sizi, tanıdıkları ilk günden bugüne kadar sevdikleri, fakat bunu size bir türlü söyleyemedikleridir. Bir erkek genelde çekingen kişiliğe sahip değildir; öyle olsa söylerdi büyük ihtimalle, ancak, siz ona, kendisini sevdiğinizi söyledi iseniz, erkek yalanları arasında yer alan bu yalanı söyleyebilir ki bu aslında, sizi yüceltmek için yaptığı bir şeydir; amacı sizi kaybetmemektir; bunda ne kötülük olabilir ki?
Hiç terk edilmdiğini söyleyen erkeklerin yaptıkları da, erkek yalanlarından bir tanesini dile getirmektir. Özgüven sorunu varsa bunu söyleyecektir, kendisini olduğundan daha değerli göstermeye çalışan kompleksli bir erkeğin söylediği erkek yalanlarından olduğunu da söyleyebiliriz aslında. Malum; kendine güvenen bir erkek, ”beni ancak yaşayarak tanıyabilirsin” deme cesaretini gösteren, ve olumlu bir insan olduğunu hissettirebilen erkektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.