Erkekler Güçlü Kadın Mı Sever?

Erkekler Güçlü Kadın Mı Sever?

Erkekler güçlü kadın mı sever? Genellikle öyle olduğunu söylerler: Kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın erkekler için her zaman daha idealdir. Peki sözde böyle olan durum acaba gerçekten böyle midir? Erkekler güçlü kadınlardan korkar mı? Erkekler güçlü kadınları neden sevmez? Sizlere ilerleyen bölümlerde tüm bu merak ettiğiniz soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Çünkü gerçek anlamda erkekler güçlü kadınları çok da sevmiyor, ya da onlardan biraz korkuyor. İşte nedenleri:

Erkekler Güçlü Kadınları Sever Mi?

■ Erkekler güçlü kadınları neden sevmez sorusunun yanıtlarından ilki, güçlü kadınların kimseden emir almayacak olmasıdır. Bunu açıklamak istersek: her güçlü kadın, ne zaman, nerde, nasıl davranması gerektiğini bilir. Her davranışının kendine göre bir nedeni vardır. Bir erkek, bu kadına nasıl davranması gerektiğini söylerse, kadın bu durumdan hoşlanmaz. Bu noktada eğer güçlü bir kadın ile birlikteyseniz, ona emir vermekten kaçınmalısınız. Öneri verebilir, size göre mantıklı sebeplerini açıklayabilir ve sonrasında kararı yine ona bırakabilirsiniz. Ama bunu da abartmadan yapmalısınız.

■ Erkekler güçlü kadınlardan korkar mı bilemesek de, güçlü kadınların hayatlarının en önemli kelimesinin güven olduğunu söyleyebiliriz. Entrikalardan da hoşlanmayan bu kadınlar, erkekleri etkileyebilmek adına küçük oyunlar oynamazlar. Fakat bir erkeğin, oyun peşinde olduğunu anladıkları anda da onu hayatlarından çıkartırlar. Bu nedenle, ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün sözü, güçlü kadınların erkeklerden beklediği şeydir. Yapabilirseniz kazanan siz olursunuz. Yapamazsanız güçlü kadınların hayatında olmazsınız.

■ Güçlü kadınların hatalarını gördüğünüzde, eğer bu gerçekten hata ise onları eleştirmekten kaçmamalısınız. Tabi eleştirileriniz yapıcı olmalı. O zaten bunun farkında olacaktır; ya da düşündüğünde mantıklı gelirse sizi yine dinleyecektir. Bu noktada kendilerinden kaçmayan güçlü kadınlar, sizi de eleştirebilirler. Hayatınızda bir güçlü kadın varsa, onun sayesinde yanlışlarınızı bulmaya hazır olmalısınız. Amacı sizi gömmek değil, gerçekten iyi olmanızı sağlamaktır.

■ Erkekler güçlü kadın mı sever bilemesek de, güçlü kadınların, gerçekten sevip değer verdikleri insanların güvende olmasını istediklerini biliyoruz. Her zor zamanınızda yanınızda olmak isteyen güçlü kadınlar, sizin de onu sevdiğinizi biliyorlarsa, sizin için yapamayacakları fedakarlık, aşamayacakları engel yoktur. Sizi koşulsuz şartsız severler.

■ Güçlü kadınların hayatından bir erkeğin gitmesi, o kadar da zor değildir. Hatta gidişinizi izlerler. Çünkü herkesten önce kendileri değerlidir. Ve değerlerini bilmeyen bir insanın hayatlarında olmasına da tahammül edemezler. Bu nedenle, bir güçlü kadının hayatında kalabilmek için çabalamalısınız. Erkekler güçlü kadınları neden sevmez sorusunun önemli yanıtları arasında bu detay mutlaka bilinmelidir.

■ Erkekler güçlü kadınlardan korkar mı? Kim bilir, belki de korkmalılar. Çünkü güçlü kadınların üstesinden gelemeyeceği şey, başa çıkamayacağı zorluk yoktur. Dolayısı ile kendileri ile ilgili saklayacakları bir şey de yoktur. Her şeyi aşabilen bir kadını hiç bir şekilde korkutamazsınız.

■ Güvenin, güçlü kadınlar için anahtar kelime olduğundan söz etmiştik. Dolayısı ile yalana tahammül edemezler. Kendilerine verilen sözün tutulmamasından ise nefret ederler. Bu nedenle onlara asla yalan söylememelisiniz. Yalanınızı yakaladıklarında, sizi hayatlarından çıkartmaktan başka şansları olmayacağını bilirler. Ve biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu onlar için zor değildir.

■ Söylediğiniz yalanları güçlü kadınlar hemen anlarlar. Erkekler güçlü kadın mı sever sorusunun yanıtına bu noktada hemen hayır diyebiliriz. Yanlışlarınız ya da sorunlarınızı anlayabilecek olgunlukta olan kadınlara her şeyi olduğu gibi anlatırsanız işiniz çok daha kolay olur. Aksi takdirde, bir şekilde yalanınızı hissettiklerinde, bunu telafi edemezsiniz.

■ Ne istediğini bilen güçlü kadınlar, istediklerini almak için de ellerinden geleni yapar ve hedeflerinin peşinden koşmaktan çekinmezler. Verilene itaat etmez, bunun aksine kendi bildikleri yolda emin adımlarla ilerlerler.

■ Erkekler güçlü kadınları neden sevmez sorusunun son yanıtı: Bir kadın, kendi sorunlarını kendisi çözmeyi bilir. Erkekler ise birlikte oldukları kadınların sorunlarını çözmekten hoşlanırlar. Güçlü kadınlar bu noktada, kendilerini savunamayan biri gibi hisseder ve bu tür bir durumdan hoşlanmazlar. Bu nedenle kendi hallettiklerini söyledikleri şeyi illa ki halledeceklerdir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.