Erkek Arkadaşım Mesajlarıma Cevap Vermiyor

Erkek Arkadaşım Mesajlarıma Cevap Vermiyor

Erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor diyen kadın sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Hatta bu durum kadınlarda zaman zaman depresif durumlara bile neden olabilir. Ancak cevap veremiyorsa bir işi vardır, belki uyuyordur; ya da görmemiştir… Görmesine rağmen yazmıyorsa, belki tam yazacakken bir işi çıkmıştır; sonra rahat rahat yazacağını düşünürken de unutmuştur. Olamaz mı yani? İnsanız hepimiz ve hepimizin başına her şey gelebilir. Peki, erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor diyen bir kadının aklından geçenler tam olarak nelerdir?

■ Mesajların ulaşmadığını düşünebilir… Ancak bunun için SMS göndermesi gerekiyor. Çünkü Skype, WhatsApp, Messenger… gibi sosyal platformlar üzerinden gönderilen mesajların iletim bilgisi karşı tarafa aktarılıyor. Skype kullananlar bu noktada biraz dolap çeviriyor ve çevrimdışı takılıyorlar. Dolayısı ile mesajların okunup okunmadığından Skype’de tam olarak emin olmak mümkün değil. WhatsApp’ta okundu bilgisini kapatırsa yine mümkün değil ve son aktif olduğu zamanı da gizlerse… Ki bunu yapan erkek ya da kadının zaten iyi bir niyeti yoktur. Yol verin gitsin.

■ Bir başkasıyla birlikte olduğunu düşünebilir… Eğer ortada bir aldatma durumu varsa zaten diğer kadının yanında ne mesajları okuyacak; ne de telefonlara cevap verecektir. Verse bile bu cevaplar biraz sert; biraz da ters olacaktır. Ancak bu şekilde erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor diyen kadın bir süre sessiz kalabilir. Aldatan sevgili ise nasıl olsa bir zaman sonra onun gönlünü alacaktır. Aslında kadınların bu gibi durumlara çok fazla prim vermemesi gerekiyor ama…

■ Bilerek cevap vermediğini düşünebilir… Bir erkeğin, sevgilisinin mesajlarına bilerek cevap vermemesi, daha önce bir sorun yaşamış olmaları ve bunun sonrasında erkeğin yaptığı trip ile alakalı olabilir. Ya da belki sevgilisine şaka yapmak ve o anki tepkisini ölçmek istiyordur. Bunların haricinde hangi neden, sonrasında sorun çıkacağını bile bile bir kadına bilerek mesaj yazmamayı gerektirebilir ki…

■ Erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor diyen bir kadın, erkek arkadaşının, telefonunu kaybetmiş olabileceğini düşünebilir. Bu gibi durumlar aslında bundan bir kaç sene öncesine kadar daha sık yaşanıyordu; ama artık telefonla yaşamaya o kadar alıştık ki, onu kaybetme durumumuz pek de söz konusu olmuyor. Ama erkek arkadaş unutkansa; ya da biraz boş vermiş yapıda ise telefonunu da kaybedebilir tabi ki.

■ Peki ya mesajlara cevap vermeyen sevgili, o sırada sosyal medyadan bir fotoğraf beğendiyse…? İşte bu durum hem kadınlar açısından çok kötü; hem de erkeği haklı çıkartır nitelikte. Bir erkek ya da kız arkadaşın, kimsenin esiri olmadığını unutmamak ve onu göz hapsinde tutmamak gerekiyor. Sürekli izlendiğini düşünen bir adam kendini boğulacak gibi hissederken, kadın da depresyona girebilir bu düşünceleri dolayısı ile. Dolayısı ile hayatı biraz da akışına bırakmak gerekmiyor mu sizce de?

■ Erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor diyen bir kadının aklından çirkin olduğu için cevap alamadığı düşüncesi de geçebilir. Bu da kadını depresyona sokabilecek hastalıklı bir düşüncedir. Çirkin olması dolayısı ile mesajına cevap vermeyecek olan erkek, tahmin edersiniz ki onu kendine sevgili de yapmaz… Değil mi?

■ Onu elde etmenin zor olduğu izlenimini yaratmak istediğini düşünebilir… Muhtemelen bu adamın hiç bir şeyden haberi de yoktur. Bir anda kafasına taş düşüp de, zor elde edilecek bir adam olmayı istemiş olamaz değil mi? Eğer öyle ise zaten sorunlu bir insandır, uzak durmakta fayda var.

■ Bir mesaj daha; ya da bir resim atmayı düşünebilir… Peki ama ya adamın işi varsa? Ya atacağınız ikinci mesaj onu rahatsız ederse? İnsanların genel olarak şu düşünce tarzından kurtulmaları gerekiyor: Kendileri müsait olduğu anda karşılarındaki kişi de müsait olmayabilir. Beklemek bu noktada önemlidir. Belki de burada yapılan en büyük hata, güvenilmeyen bir insanla bir beraberliğe başlanmasıdır. Güvendiği kişi için kimsenin buna benzer düşünceleri yoktur, nasıl olsa döneceğini bilir.

Çağımız teknoloji çağı olduğu içn, erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor şeklinde yakınmalarınız olabilir; ama biliyor musunuz, eskiden sevgililer ev telefonlarıyla görüşürlerdi ve her evde telefon da yoktu. Onlar da seviyorlardı birbirlerini; onlar da kıskanç insanlardı; paylaşamazlardı… Ama idare edebiliyorlardı. Bu şekilde düşünerek onu kendinizden uzaklaştırmamalısınız. Kafanızda şüpheler varsa, bunu erkek arkadaşınızla konuşup netleştirebilir ve gerekirse ilişkinizi bitirebilirsiniz; ama ne kendinizi, ne de onu yemeyin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.