Efsane Aşklar Ve Ünlü Aşk Hikayeleri

Efsane Aşklar Ve Ünlü Aşk Hikayeleri

-Bu yazımızda sizlere, ünlü aşk hikayeleri, ve efsane aşklardan bahsetmeye çalışacağız. Yarışmalarda bile, hangi aşığın, sevgilisine neden kavuşamadığının, ve aşklarına neden karşı çıkıldığının sorulması üzerine, biz de sizler için, efsane aşklar; ve ünlü aşk hikayelerinden söz etmeye karar verdik. İşte tüm zamanların en ünlü aşk hikayeleri:

Kleopatra Ve Antonius: Ünlü aşk hikayeleri arasında ilk olarak, efsane aşklar arasında yer alan Kleopatra Ve Antonius aşkından söz edeceğiz. Antonius’un, Mark Antony olduğunu belirterek, ünlü aşk hikayelerinden söz edelim… Kleopatra Ve Antonius hikayesi şu şekildedir: Mark Antony evlidir, eşinin adı Octavia’dır. Ancak Mark Antony, Kleopatra’ya aşık olmuştur; ve Kleopatra için Octavia’dan ayrılır. Milattan Önce 31’de yaşanan bu olay, Mısır, ve Roma arasında bir savaşın başlamasına neden olmuştur. Çünkü, Octavia’nın erkek kardaşi Octavian, Mısır’a bir Roma ordusu göndererek, Kleopatra Ve Antonius’un yok edilmesini istemştir. Bu durum üzerine ayrılmak istemeyen Kleopatra Ve Antonius kurtuluşu intihar etmekte bulmuşlardır.
Napolyon ve Josephine: Efsaneleşen aşklar arasında yer alan ünlü aşk hikayelerinden bir tanesi de, 1800’lü yıllarda Fransa’da yaşanmıştır. Napolyon ve Josephine aşkında, Josephine’yi gören Napolyon, Josephine’ye aşık olmuş, fakat aşkını itiraf etmesi seneler sürmüştür. Sonrasında ise Napolyon ve Josephine bir araya gelmiş, fakat birliktelikleri, dram; ve ihanetlerle dolu bir sürece sahne olmuştur. Son olarak Josephine’nin Napolyon için bir varis doğuramaması üzerine Napolyon Josephine’yi terk etmiştir. Napolyon ve Josephine aşkının bu şekilde son bulması Josephine’nin kalbinin kırılmasına, ve hastalanarak ölmesine neden olmuştur. Napolyon ise Josephine’yi ömrü boyunca unutmamıştır.
Evita Ve Juan Peron: 1940’lı yıllarda Argentina’da yaşanan Evita Ve Juan Peron aşkı, efsane aşklar arasında yer alıp, ünlü aşk hikayelerinden olmayı başarmıştır. Gerek Evita; ve gerekse de Juan, politik bakımdan çok güçlülerdi; ancak Evita fakirdi. Fakirlikten kurtulmak için de Juan’ı baştan çıkartma yolunu seçmişti; ancak kendisi de Juan’a aşık olmaktan kendisini alıkoyamamıştı. Birlikteliklerinde Evita Ve Juan Peron, politik güçlerini birleştirerek Argentina’nın faaliyetlerinin akışını değiştirmiş, ve halk tarafından da çok sevilen bir çift olmuşlardı. Başarılı bir faaliyetin gerçekleştirilmesinden sonra ise Evita kanser hastalığına yakalanarak trajik bir şekilde öldü…
Prens Edward ve Wallis Simpson: Efsane aşklardan bir tanesi de, ünlü aşk hikayeleri arasında yer alan Prens Edward ve Wallis Simpson aşkıdır. Prens Edward ve Wallis Simpson aşkı, 1900’lü yıllarda İngiltere’de yaşanmıştır. Wallis Simpson çok çekici bir kadın olmasına karşın evli idi; Edward ise Wallis Simpson’a aşık olmuştu. Bu aşk sonucunda Prens Edward tarafından, İngiltere monarşisi için önemli değişikliklerin meydana gelmesine neden olmuştur. Wallis Simpson Amerika’lı olması nedeniyle İngiltere kraliçesi olamamasına karşın, 1934 senesinde yine de kocasından ayrıldı, ve Prens Edward ile oldukça romantik, aynı zamanda da vahşi bir aşk yaşamaya başladı. 1936 senesinde Prenslikten Krallıpa terfi eden Edward ise, Wallis Simpson ile evlenebilmek adına, kısa bir süre sonra kral tacını geri iade etti…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.