Çekici Kadın Nasıl Olmalı?

Çekici Kadın Nasıl Olmalı?

Çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır. Ancak her kadın yapmış olduğu bakımla genç ve güzel görünmeye çalışarak beğenilme arzusunu tatmin etmeye çalışır. Peki çekici kadınlar sizce hangi özelliklere sahiptirler? Sizlere, erkeklerin gözünde, çekici kadınların özelliklerini ve çekici kadınların ortak özelliklerini aktaracağız. Çekici kadın nasıl olmalı sorusunun yanıtlarını, erkeklerin gözünden, burada bulabilirsiniz:

Çekici Kadınların Ortak Özellikleri

■ Çekici kadınların özelliklerinden ilki, bel/kalça oranı. Bu oranın nasıl olması gerektiği ile ilgili sürekli bir fikir çatışması vardı; ancak artık doğru oran, son çalışmalara göre 7/10 olarak biliniyor. Yani bel dar, kalçalar ise geniş olmalı. Erkeklere göre kadınlar erkeklerin gözünde bu oranlarla doğurgan olarak görünüyor.

■ Çekici kadınların ortak özelliklerinden bir diğeri de, güleryüzlü olmaları. Güleryüzlü ve neşeli kadınlar her zaman tercih sebebi. Ancak dişler de temiz olmalı. Ve nefes temiz kokmalı. Şu detayı unutmamak gerekiyor ki: bembeyaz ve parlak dişler kesinlikle doğallıktan uzak. Dişleriniz doğal ve temiz olmalı.

■ Yüzdeki simetri de erkekler için oldukça önemli. Simetrinin %100 olması ise tercih sebebi değil. İlgi çekici bir seviyede, olabildiğince az; ama var olan simetri, sizi erkeklerin gözünde çekici kadın kategorisine sokuyor.

■ Bir de, en unutulmaması gereken detaylardan diğerine değinelim ki o da dudaklar… Çekici kadınların dolgun dudakları olması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Orta kalınlıkta dudaklar erkeklere göre, çekici kadınların özellikleri arasında yer alıyor ve bu dudakların öpülebilirliğinin daha yüksek olduğunu düşünüyorlar.

■ Büyük gözler de çekici kadınların ortak özellikleri arasında yer alıyor. İnsanların gözleri, aşık olduklarında büyüyor. Bu durum erkeklerin ilgisini çekiyor muhtemelen, çünkü büyük gözler onlar için oldukça etkileyici

■ Kaşlarımızla duygularımızı ifade edebiliyoruz. Bu nedenle, çekici kadın nasıl olmalı sorusunun yanıtları arasında düzgün kaşlar da yer alıyor. Kaşlarınızı sık almıyorsanız dahi, onları kaş fırçası ile güzelce taramalı ve düzgün durmalarını sağlamalısınız.

■ İnsanlar size ilk baktıklarında duruşunuzu görüyor. Dik duruş erkeklerin ve hatta diğer insanların gözünde özgüveni ve çekiciliği simgeliyor. Dik durun ve gülümseyerek çekici kadın olma yolunda emin adımlarla ilerleyin.

■ Giydiğiniz kıyafetlerin rengi de bu anlamda oldukça önemli. Kırmızı aşkı ve tutkuyu, siyah ise zeka ve özgüveni simgeliyor. Bu nedenle, ne giydiğiniz değil, ne renk giydiğiniz de önemli.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.