Bir İnsanın Aşık Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bir İnsanın Aşık Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bir insanın aşık olduğunu nasıl anlarız? Bazen hayatımıza birisi girer ve biz onun yanında kendimizi çok mutlu, çok heyecanlı ve iyi hissederiz. O da bizimle güzel vakit geçiriyor olabilir. Bu noktada aklımıza şu soru gelir: Bana aşık olduğunu nasıl anlarım? Bana aşık olduğunu nereden anlarım? Sizlere ilerleyen bölümlerde, bir insanın size aşık olup olmadığını nasıl anlayacağınıza yönelik bilgilerden söz edeceğiz. Bu bilgiler çok işinize yarayacak.

Bir İnsanın Aşık Olduğunu Nasıl Anlarız?

■ Aşık olan bir insanın hormonal değişimler yaşaması söz konusudur ki bu değişimler kadında ve erkekte birbirinden farklı yaşanır. Yaşanan hormonal değişimler, duygulara yansır. Bir kadın aşık olduğunda artan testosteron hormonu, kendini erkeğe yakın olmaya zorlar. Bedensel temasın üst seviyede olmasını ister. Ayrıca bir enerji patlaması da yaşar. Sonrasında ise bu hormon yavaş yavaş azalır. Ve kadın erkek ile daha az ilgilenmeye başlar. Erkek ise kadında, bulduğu ilk yakınlığı ve samimiyeti özlemeye başlar. Erkekler ise aşık olduklarında, kadınlara göre daha duygusal, daha merhametli ve daha dikkatli olurlar. Aşık oldukları kadını kırmak, üzmek istemezler.

■ Bana aşık olduğunu nasıl anlarım dediğiniz kişi bir kadın ise sesindeki değişmeye siz bile inanamazsınız. Kadın sesini yükseltir ve daha sempatik bir hale getirir. Kadınsı olan bu ses tonu, erkeklerin üzerinde ilgi uyandırmaktadır. Böyle kadınları şevkatli ve güvenilir bulan erkekler, onlarla uzun süreli ilişki yaşayabileceklerini bilirler. Bununla birlikte, aşık olan bazı kadınlar da seslerini kısar ve hafifçe titretirler. Bunu siz de yapıyorsanız, erkeklerin bu durumdan sadece fiziksel olarak etkileneceğini, onun dışında sesiniz kısık ya da titriyor diye sizinle daha fazla ilgilenme durumunun söz konusu olmadığını belirtmeliyiz.

■ Bana aşık olduğunu nereden anlarım dediğiniz kişi ile hiç ummadığı bir anda karşılaşın ve ona sadece bir bakış atıp gülümseyin, sonrasında da yürüyüp gidin. Ancak çaktırmadan ona bakmayı da ihmal etmeyin; ya da bunun için birinden yardım da alabilirsiniz. Siz ona bakıp gülümseyerek yolunuza devam ettiğinizde, o kişi kızarıyorsa, size aşık olmuş demektir. Kızarmak her zaman utanç ifadesi değildir. Karşıdaki insanı etkiler ve kontrol edilemeyen bir durumdur. Fazla ilgiden hoşlanmadığınız anlamına da gelir ki bu da zaten o kişi tarafından daha etkileyici bulunacağınız anlamını taşımaktadır.

■ Bir insanın aşık olduğunu nasıl anlarız sorusunun bir diğer yanıtı da, bir erkek için güçlü kemiklerdir. Eğer kemiklerinizin güçlü olmasını istiyorsanız, sizinle birlikteyken mutlu olan ve ilişkinizi destekleyen bir kadın ile beraber olmalısınız. Ama bu mutluluk mutsuzluğa dönüştüğünde, kemiklerin de gücünü kaybedeceğini belirtmeden geçmemeliyiz.

■ İnsanların gözbebeklerinin büyümesi sadece ışığın fazlalığına bağlı olarak gelişen bir durum değildir. Gözbebekleri büyüyen insanlar aşık olmuş, güzel duygular hisseden, mutlu insanlardır. Aslında bunu hepimiz biliriz. Birine aşık olmuşsak, direk onun gözlerinin içine; hem de bilinçsizce bakar ve bize karşı neler hissettiğini öğrenmeye çalışırız.

■ Aşık olan bir insanın acı çekebilme ihtimali de oldukça yüksektir. Örneğin, birine karşı güzel duygular hissedersiniz; ama ilişkinizle ilgili bazı belirsizlikleriniz de vardır. Bu durumda mide damarlarınız daralır ve mide bulantısı sorunları ile karşılaşırsınız. Bu gibi durumlar, belirsizlikler sona erdiğinde ortadan kalkar. Ancak ilişkide sorunlu bir döneme girildiğinde ya da evlilik hazırlıkları döneminde stres söz konusu olursa yine problemler ortaya çıkar ve kişi yine acı çeker.

■ Bana aşık olduğunu nasıl anlarım dediğiniz bir insan, sadece sizi sevdiği için her şeyi yapabileceği gücünü kendisinde bulabilir. Bir arabayı sizin için kaldırabilir; kaldırabileceğini düşünür. Sizin için pek çok şey feda edebilir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.